Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Łukasz Nowocień

Z Micropedia
Wersja z dnia 22:07, 21 sie 2013 autorstwa imported>Pel Nander
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)

Łukasz Nowocień - obywatel RN, RF, VRP; był prezydentem RN ,MGiF VRP , MSZ i MEN RN, wojewodą RF. od 3 listopada ponownie Prezydentem VRP, zdymisjonowany przez sejm 19 grudnia. Konto państwowe zbanowano 20 grudnia 2008 roku.

Historia

RN

Łukasz tutaj można powiedzieć przeżył swoją całą wirtualną młodość. Był jednym z pierwszych obywateli RN. Na początku założył gazetę "Informator". Chociaż posiadała parę ciekawych artykułów była mało popularna ,dlatego też Łukasz zabrał się za politykę. Pierwszą taka okazją były wybory do pierwszej kadencji sejmu ,w których wszedł do parlamentu wraz z Michałem i markiem borowskim. Po wyborach dostał dwa ministerstwa: MSZ i MEN. W MSZ musiał zająć się stosunkami dyplomatycznymi szczególnie z WR ,ale też z VRP i RF. Przyjął politykę otwartej rozmowy. Miał być stworzony traktat pokojowy z WR niestety ich król się nie zgodził. Zaś z RF i VRP były stosunki bardzo dobre. Jeśli chodzi o MEN to te ministerstwo też nie było zaniedbywane. Utworzono muzeum narodowe, ustawę o świętach i już były rozmowy na temat szkolnictwa. Podczas tego okresu stawał się coraz bardziej popularnym politykiem i bardzo dobrze się dogadywał z ówczesnym prezydentem RN Michałem.

Po tak dobrej pierwszej kadencji Lukasz ponownie startował na posła i znów dostał się do sejmu. Dostał i kontynuował dalej MSZ ,bo MEN został Sajgan. W tym czasie były coraz lepsze stosunki z RF i VRP ,a z upadająca WR po włamie na konto Fana powoli się uspakajały. W tym okresie państwo przeżywało swój złoty wiek. W tym okresie był mniej aktywny ,bo zwiększał swoją aktywność na RF

Po okresie świątecznym Łukasz ponownie startował do sejmu i ponownie został posłem. Niestety odebrano mu MSZ ,a przyznano MEN. Niestety po poprzedniku Sajganie pozostało wiele rzeczy jednak nie szkolnictwo i tym Łukasz musiał się zająć. Niestety ministerstwo zostało trochę zaniedbane. I chociaż minister próbował odbudować edukacje tworząc szkołę i ustawę o szkolnictwie to jednak to nic nie dawało bo RN upadało z powodu przeludnienia ,braku stabilność i wielu kłótni politycznych. I tak RN pod koniec stycznia upadło i powstało nowe II RN na początku lutego.

Łukasz wiedząc ,że to jest świetna okazja do stworzenia RN potęgą, bo przecież niemal wszytko trzeba było od początku tworzyć. Niestety musiał mieć poparcie i tak wstąpił do Stronnictwa politycznego i znów startował na posła. Dostał się do sejmu. Niestety z powodu braku aktywność prezydentowej ,dużym zamieszaniu przy marszałku sejmu i kompletnym chaosie w państwie nie było mowy o budowaniu potęgi. Dlatego też znów rozpisano wybory na prezydenta. Łukasz widząc ,że jako poseł nie może wprowadzić dużych zmian startował na prezydenta. Wybory wygrał i dzięki też większość w sejmie jego partii mógł wprowadzić wszelkie zmiany. Niestety z powodu wyjazdu wielu specjalistów ministerstwa słabo się rozwijały i tylko z MSZ Fanem mógł coś zdziałać. Tak zaczęła się myśl o staniu się mikronacją. Podjęto rozmowy niestety odrzucano nas. Łukasz miał zamiar odbudować państwo niestety przez skracany czas kadencji i zmniejszanie mu pola działania państwo upadało. Stosunki z VRP były coraz gorsze ,ponieważ nawzajem MSZ obydwóch państw się oskarżały. Finanse państwa upadały, ponieważ bogatym nie chciało się płacić podatków ,a edukacją nikt się nie zajmował. Niestety mimo wszelkich działań ratowania kraju Łukasz nie zdołał temu zadaniu. Państwo upadło lub jak część uważa przekształciło się w Królestwo Sclavini. Prezydent nie był w stanie walczyć z szerząca się anarchią i dyktaturą Michała.

Sclavinia

Właściwie z tym państwem nic Łukasza nie wiązało. Przeniósł się tam jednak widząc ,że Michał jest królem i ma pełna władze nie chciało mu się mieszkać. Podczas tego pobytu głównie oskarżał Michała ,których usunął RN chociaż można było ją odratować. Niestety dawni koledzy z partii woleli chronić własne majątki i stanęli u boku króla. Widząc to Łukasz oddalił się na dwa tygodnie w cień.

RF

Na RF Łukasz był aktywny w grudniu i styczniu. Robił to głównie dla polepszania stosunków RN z RF. Jednak tak mu się spodobało ,że startował na wojewodą. Został nim w Kielsku. Niestety RN w tym okresie upadała i tam musiał zwiększyć aktywność. Chociaż miał wielkie plany nic nie zrobił i zdymisjonował się.

VRP

Chociaż miał już odejść na zawsze to jednak wrócił do wirtualnego świata ,ale nie do polityki. Dostał prace w Korporacji Medialnej na stanowisku księgowego. Założył też "Stowarzyszenie Miłośników Zwierząt". Po pewnym czasie został też obywatelem VRP i wstąpił do NWR(później PC). Stawał się coraz bardziej znany w kraju. Dość przełomowym momentem były wybory w maju. Podczas nich trochę pomagał Willamowi Young byłemu Prezydentowi VRP w kampanii wyborczej. Jego partia po połączeniach miała większość w sejmie i prezydenta. Sam Łukasz został wice-prezesem Porozumienia Centrum. W czerwcu znów wrócił do polityki. Został MGiF. Od razu się wziął do roboty. Ustanowił budżet i zaczął zbierać podatki. I chociaż kolejne wybory parlamentarne wygrała inna partia to i tak został na swoim stanowisku. 26 czerwca 2008 roku został oskarżony o posiadanie drugiego konta. Uciekł z VRP przed ogłoszeniem wyniku rozprawy. Skazany został na 6 miesięcy pozbawienia praw wyborczych oraz na 6 miesięcy zakazu pełnienia funkcji publicznych (wyrok anulowano w czasie stanu wojennego).Po zniesieniu stanu powrócił do kraju i 3 listopada został wybrany nowym prezydentem VRP. 19 grudnia pozbawiony urzędu w zamachu spowodowanym złym rządzeniem. Obecnie wyemigrował i wiedzie samotne życie, gdzieś w mikroświecie.

Poglądy

Łukasz jest konserwatystą i jest za częściową polityką liberalną. Jest politykiem radykalnym lubiącym od razu przechodzić do działań. Zawsze cenił ład , porządek i aktywność. Był zawsze człowiekiem sprawiedliwym, nie lubił przekrętów. Uważa, że bez częściowego socjalizmu państwo wirtualne nie jest w stanie istnieć.

Prywatnie

Łukasz kocha zwierzęta i podróże. Ma suczkę labradora i jeździ po wielu krajach. Jest osoba rozmowną i otwartą. Nie lubi jak się go lekceważy.

Stanowiska

Pełnił funkcję:

  • prezydenta RN
  • ministra spraw zagranicznych na RN
  • ministra edukacji narodowej na RN
  • ministra finansów i gospodarki na VRP
  • wojewody woj. Kielskiego na RF
  • prezydent RN i VRP