Micropedia.png

Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Tygodnik Finansowo-Gospodarczy

Z Micropedia
Wersja z dnia 15:12, 1 cze 2007 autorstwa 83.21.218.9 (dyskusja) (Nowa strona: = Tygodnik Finansowo-Gospodarczy = Pierwszy Scholandzki Tygodnik o tematyce Gospodarczej. Jego pierwszy wydanie było wybitnie nastawione na finanse publiczne, co nie spotkało się z ...)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)

Tygodnik Finansowo-Gospodarczy

Pierwszy Scholandzki Tygodnik o tematyce Gospodarczej. Jego pierwszy wydanie było wybitnie nastawione na finanse publiczne, co nie spotkało się z akceptacją pozostałych Scholandczyków i gazeta byłaby po prostu skazana na upadek, gdyby nie zmiana kursu. W drugim wydaniu znaleźć mogliśmy już zalążek artykułu o banku v-światowym. Poza tym nic się nie zmieniło. Wszyscy powtarzali, że to potrzebna gazeta, ale nikt jej nie czytał. Czasem niektózy Scholandczycy przelali jakieś pieniądze na konto redaktora naczelnego, ale nikt nie chciał dołączyć się do prac nad TF-G.

Po drugim wydaniu nastąpił miesiąc przerwy. Autor nie miał pieniędzy, żył na granicy biedy i ostatnią rzeczą, o której mógłby marzyć było kolejne wydanie. Ponadto zajety był on pracami nad [[Specjalna:Createpage?%3CA%20href%3D%22%3FScholandzkim%2520Zwi%25u0105zkiem%2520Sport%25F3w%2520Zimowych%22%3EScholandzkim%20%0D%0AZwi%u0105zkiem%20Sport%F3w%20Zimowych%3C/A%3E|Scholandzkim Związkiem Sportów Zimowych]]. W końcu udało mu się uzyskać stałąpracę na stanowisku kierownika [[Specjalna:Createpage?Scholandzki%20Sk%u0142ad%20Surowc%F3w|SSS]], dzięki czemu zyskał stałe źródło utrzymania.

Trzecie wydanie poprzedzone było tygodniem ciężkiej pracy po nocach. Zostało ono z jednej strony bardzo ciepło przyjęte, ale jedynie przez nielicznych czytajacych ( w sumie odnotowano jedynie 27 wejść na główny artykuł, w tym dwa autora). Zawartość gazety była wybitnie międzynarodowa. Dokłądnie opisane mechanizmy działania Banku międzynarodowego, opis rady gospodarczej i przykład prawa gospodarczego, a ponadto plany autora dotyczące SSS.

Aktualnie trwają prace nad wydaniem czwartym. Tematyka tego wydania jest ściśle strzeżona, choć pojawiają się przecieki, że red. nacz. chce nam tym razem zaserwowaćnieco pomysłów dotyczących nowych produktów. Poczekamy-zobaczymy. Podobno 5., niejako jubileuszowe wydanie ma być specjalne i z nowym adresem. Czy będzie?


Poszczególne Wydania

Wydanie pierwsze

-1.1-Istota Finansów Publicznych Państwa Wirtualnego

1.2-Potrzeby Publiczne

2.1 Zadania Doktryn Finansów Publicznych

2.2 Dawno, Dawno Temu

Wydanie Drugie

2.3 Kapitalizm

O korzyściach płynacych z międzynarodowego banku słów kilka

Wydanie Trzecie

-1-Plany Nowego Prezesa SSS

-2-Rada Gospodarcza

-3-Bank Wirtualny

-4-Prawo Gospodarcze


Redakcja

Redakto naczelny-Kuba Pakulski (KP4062)