Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Królestwo Teutonii

Z Micropedia
Wersja z dnia 11:10, 8 maj 2013 autorstwa 83.5.71.33 (dyskusja) (→‎Kultura)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Królestwo Teutonii
Królestwo Teutonii
Plik:Godlo 5.jpg
Plik:Marchija.gif
Język(i) urzędowe polski
Stolica Srebrny Róg
Ustrój polityczny Królestwo, monarchia elekcyjna
Głowa państwa
Król
Michael diuk von Lichtenstein
Szef Rzadu
baron Goglez Pajzano
Religia państwowa teutonizm
Uzyskanie niepodległości
Waluta 1 libert (lt)
Hymn państwowy '
Kod samochodowy brak
Domena internetowa {{{domena}}}


Królestwo Teutonii- Kraj Koronny Księstwa Sarmacji. Stolicą Królestwa jest Cesarskie Miasto Srebrny Róg. Królestwo Teutonii obecnie jest monarchią elekcyjną

Władze

Po panowaniu Łukasza Augusta na tron Królestwa Teutonii wstąpił Michael von Lichtenstein, który obecnie panuje na ziemiach teutońskich.


W dniu 9 maja 2010 roku Zgromadzenie Elektorów Królestwa Teutonii wybiera Jego Książęcą Wysokośc Michaela mar. von Lichtenstein na urząd Namiestnika Królestwa Teutonii. Od tej chwili markiz staje się władcą Teutonii. Za jego panowania jako Namiestnika Królestwo rozwinęło się znacząco. Aktywność obywateli wzrosła. Został powołany rząd, który pracował wraz z Namiestnikiem nad sukcesem Królestwa.

2 lata później na wielkiej uroczystości wśród zebranych wszystkich obywateli Królestwa Teutonii, Michael von Lichtenstein obejmuje tron Królestwa Teutonii. Na uroczystości obecni byli Wielki Mistrz Loży Rycerzy Teutońskich v-hrabia Vladimir Iwanowicz, Książe Baridasu Mikołaj diuk Wiśnicki i Jego Książęca Mość Piotr II Grzegorz. Diuk Michael przyrzekł, że będzie chronił swój naród i dbał o ich rozwój jak i o tereny podległe JKM. Od tej chwili dla obywateli Królestwa Teutonii diuk Michael staje się ich Królem.

Kultura

Kultura w Królestwie Teutonii rozwija się bardzo powoli. Wszkaże istnieją instytuty, które dbają o rozwój duchowy jak i intelektualny obywateli tego jakże uroczego Królestwa, to jednak wciąż brakuje ich. Wartym wspomnienia jest Galeria Maszkara umiejscowiona w Auterrze. Mieszczą się w niej obrazy znanej i lubianej wśród mieszkańców malarce i pisarce niejakiej Lanigirii de Sagre. Oprócz tego mieszkańcy, którzy chcą się dokształcić z czasów średniowiecza Ośrodek Kultury Rycerskiej lokalizacja w dawnym Eltdorfie zaprasza w swe progi. A gdyby ktoś z Was poczuł ducha rycerskości to zapraszamy do wstąpienie w szeregi Loży Rycerzy Teutońskich. Wystarczy napisać list do Wielkiego Mistrza czyli wicehrabiego Vladimira Iwanowicz von Lichtenstein a on pokieruje dalszymi Waszymi losami. Jeśli boicie się pisać do samego zwierzchnika, to na stronie Loży istnieją bracia i siostry do których możecie pisać śmiało. 

Geografia

Podział terytorialny

Teutonia dzieli się na baronie:

Wyróznia się:

Historia (materiały publikowane za zgodą TIH)

[1]

Cesarstwo Teutonii

Inkorporacja

Marchia Teutońska

Teutoński Maj

Królestwo Nowej Teutonii

Zjednoczenie

Królestwo Teutonii

Strona internetowa

[2]www.teutonia.one.pl