Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Organizacja Polskich Mikronacji: Różnice pomiędzy wersjami

Z Micropedia
Linia 21: Linia 21:


== Przewodnictwo ==
== Przewodnictwo ==
Obradom OPM przewodniczy [[Sekretarz Generalny]] wybierany 2/3 głosów przez reprezentantów krajów członkowskich. Pierwszym Sekretarzem Generalnym był zasłużony na rzecz powstania Organizacji [[Artur Piotr]] z [[Dreamland|Dreamlandu]]. Obecnie Sekretarzem Generalnym jest [[diuk]] [[Piotr Kościński]] z [[Sarmacja|Sarmacji]] (wcześniej [[Hasseland]]), zaś funkcję Dyrektora Gabinetu pełni [[Percian de Wega]].
Obradom OPM przewodniczy [[Sekretarz Generalny]] wybierany 2/3 głosów przez reprezentantów krajów członkowskich. Pierwszym Sekretarzem Generalnym był zasłużony na rzecz powstania Organizacji JKW [[Artur I Piotr]] z [[Dreamland|Dreamlandu]]. Obecnie Sekretarzem Generalnym jest [[diuk]] [[Piotr Kościński]] z [[Sarmacja|Sarmacji]] (wcześniej [[Hasseland]]), zaś funkcję Dyrektora Gabinetu pełni [[Percian de Wega]].


== Działania OPM ==
== Działania OPM ==

Wersja z 18:44, 28 lip 2009

Logo Organizacji Polskich Mikronacji
Logo Organizacji Polskich Mikronacji

Organizacja Polskich Mikronacji, OPM - Jedna z najbardziej liczących się politycznych organizacji międzymikronacyjnych. Zrzesza większość najstarszych i największych mikronacji.

Członkowie

Przewodnictwo

Obradom OPM przewodniczy Sekretarz Generalny wybierany 2/3 głosów przez reprezentantów krajów członkowskich. Pierwszym Sekretarzem Generalnym był zasłużony na rzecz powstania Organizacji JKW Artur I Piotr z Dreamlandu. Obecnie Sekretarzem Generalnym jest diuk Piotr Kościński z Sarmacji (wcześniej Hasseland), zaś funkcję Dyrektora Gabinetu pełni Percian de Wega.

Działania OPM

OPM skupia się na rozwiązywaniu mikronacyjnych sporów i zacieśnianiu współpracy między członkami. Przykładem pierwszego rodzaju działań są m.in. misje OPM, wysyłane jak dotąd do Sułtanatu Al Rajn i Samundy. Z kolei drugie podejście realizowane jest m.in. przez uchwalanie i podpisywanie konwencji międzynarodowych - m.in. o wolnym dostępie do miejsc publicznych bądź o tytułach naukowych.

Konwencje OPM