Micropedia.png

Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Paweł von Kopp-Ostrowski

Z Micropedia
Wersja z dnia 14:38, 22 sie 2009 autorstwa 83.30.64.221 (dyskusja)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Paweł Erwin von Kopp - Ostrowski de Archien - Liberi y de Erbuz
Kraj zamieszkania Dreamland
Funkcje publiczne Premier Rządu Królewskiego, Marszałek Dworu Królewskiego
Tytuł honorowy diuk
Znany również jako Paweł Erwin de Archien-Liberi

Paweł Erwin von Kopp - Ostrowski de Archien - Liberi y de Erbuz - ur. 4 lipca 2006 roku w Dreamlandzie, w prowincji Morland. Nie pozostał tam jednak długo, już po paru tygodniach jego nowym domem stał sie Motley w Weblandzie. W grudniu 2006 roku na stałe osiadł w Luindorze, w mieście Eskalibur. Dnia 26 Marca 2007 roku został przyjęty do rodu Liberi jako syn Alchiena markiza d'Archiena i Jubei baronowej d'Archien-Krieg. Tym samym od tej pory posługuje się nazwiskiem Paweł Erwin von Kopp-Ostrowski de Archien-Liberi y de Erbuz jako wnuk obecnie panującego JKM Edwarda I Artura. Na mocy Postanowienia Królewskiego z dnia 12 Kwietnia 2007 roku otrzymał on tytuł barona z rąk Pawła I, Króla Dreamlandu.

Usytuowanie polityczne

Krótko po zamieszkaniu w Dreamlandzie Paweł von Kopp-Ostrowski, dnia 26 Lipca 2006 Paweł wstąpił do ponownie rosnącej w siłę Partii Szachów i Pionków. W krótce po tym wystartował w wyborach do IzbaPoselska i został posłem VII Kadencji, gdzie jednomyślnie wybrano go na Marszałka Izby Poselskiej. Obecnie, w trakcie trwania VIII Kadencji jest on Posłem Izby Poselskiej. Były Minister Kultury i Nauki, obecnie Marszałek Dworu Królewskiego.

Historia zawodowa

Od samego początku swojej Dream-egzystencji Paweł był przede wszystkim dziennikarzem - zaczął od felietonu w numerze 3 Gazety Furlandzkiej imć Bogusja, w numerze 4 ukazał się jego obszerny wywiad z MSZ Sarmacji. Potem, po wyborach, został marszałkiem Izby Poselskiej, a w obecnej VIII Kadencji IP jest tam posłem, sprawuje także funkcję Ministra Kultury i Nauki. Na mocy Postanowienia Królewskiego z dnia 17 Czerwca 2007 roku sprawuje on funkcję Marszałka Dworu Królewskiego.