Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Santańska Republika Socjalna

Z Micropedia
Wersja z dnia 13:06, 24 cze 2014 autorstwa imported>Kantazo
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)

Niepodległa Santania

Flaga Godło
Dewiza: Unus pro omnibus, omnes pro uno

(Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego)

Hymn: My, Santanowie
Konstytucja Konstytucja
Stolica Sibenik
Ustrój polityczny socjocentryzm narodowy
Typ państwa republika unitarna
Ostatnia głowa państwa Tobiasz von Richtoffen-Deithven
Jednostka monetarna Nikole
Niepodległość 9 XII 2013
Społeczność Santanowie
Domena http://santania.net.pl/

Niepodległa Santania, Santania (sant. Сантанска Република Социјална, Сантана) - mikronacja istniejąca w latach od 9 grudnia 2013 r. do 24 czerwca 2014 roku. Powstała w wyniku wojny domowej w Santanii i Burgii oraz secesji (zrywu narodowego) Santanii z Arcyksięstwa Santanii i Burgii. Santania posiada klimat bałkan oraz włoch.

23 grudnia 2013 r. została przekształcona w Santańsko-Burgijską Republikę Socjalną na mocy Traktatu o zjednoczeniu Arcyksięstwa Santanii i Burgii z Santańską Republiką Socjalną.

Od 23 marca 2014 r. po 2-miesięcznej przerwie istnienia Santańska Republika Socjalna, jako Niepodległa Santania powraca do życia.

Konflikty

Pomimo uzyskania niepodległości Santania jest nieuznawanym krajem. Brak porozumienia, uznania secesji oraz ciągłe obarczanie się winami Santańska Republika Socjalna oraz Arcyksięstwo Santanii i Burgii wciąż pozostawały w stanie wojny.

Dopiero 23 grudnia 2013 r. na podstawie traktatu Unii Santańskiej Republiki Socjalnej z Arcyksięstwem Santanii i Burgii wojna została zakończona połączeniem obu tworów.

Następnie po konfliktach Santańska Republika Socjalna znowu się rozpadła, podzielając Burgów i Santanów na wieki.

23 marca Santania obudziła się, część dawnych obywateli odeszło, albo w ogóle nie przychodziło. Ostatnimi aktywnymi użytkownikami byli Deithvenowie: Rhaegar III Targaryen-Deithven i jego syn, ostatni Duce, Tobiasz von Richtoffen-Deithven. 

Aryuńska okupacja i likwidacja państwa

Dnia 1 kwietnia 2014 roku, aryuński Lord Radca ds.Uzbrojenia i obronności - Aldarion van der Pharazon, zwrócił się do Senatu Wielkiego Królewskiego Królestwa Aryunu o udzielenie zgody na wprowadzenie wojsk do Santanii z racji rozkładu władz tego państwa.

11 kwietnia 2014 roku Senat wydał ustawę o interwencji na terytorium SRS i zezwolił na stacjonowanie na jej terenie do 25 000 żołnierzy aryuńskich. Już następnego dnia rozpoczęła się inwazja Królestwa Aryunu pod kryptonimem operacji "Santański Świt", którą kierował ówczesny Szach - Rhaegar III Targaryen-Deithven. Po 7 dniach walk wojska santańskie zostały rozbite, a Santania znalazła się pod okupacją aryuńską. Utworzono na jej terenie Tymczasową Strefę Okupacyjną.

22 czerwca 2014 roku władze okupacyjne, reprezentowane przez aryuńskiego szefa rządu (Rady Lordów) wydały rozporządzenie dające początek likwidacji Tymczasowej Strefy Okupacyjnej i wycofywanie aryuńskich żołnierzy. 24 czerwca aryuński Senat wydał ustawę likwidującą TSO i stwierdził powstanie na terenie byłej SRS obszaru bez przynależności państwowej.

Wojska aryuńskie biorące udział w inwazji

2.Dyw.zmech "Shefavayt"

1.Bryg.pow.des. im.Gen.Sahadesqa

1.Płk.łączności

2.Skrzydło bombowe

3.Skrzydło transportowe

Eskadra Transportowa "Alania"

Wojska sponsorowane przez Gen.por.Aldariona van der Pharazona

Wojska aryuńskie okupujące obszar Santanii

1.Bryg.pow.des. im.Gen.Sahadesqa

1.Płk.łączności

Poczet Duce Santańskich

- Josif Hurko

- Nikolai Petrović

- Michael A. Rutzeldorf

- Nikolai Petrović (ponownie)

- Tobiasz von Richtoffen (ostatni)