Micropedia Tyrencka Unia Pragmatyczna
Micropedia.png

Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Tyrencka Unia Pragmatyczna

Z Micropedia
Wersja z dnia 09:50, 17 lip 2008 autorstwa imported>Tomta1 ({{Tyrencja-partie --> {{Partie polityczne Tyrencji)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Tyrencka Unia Pragmatyczna
Liczba członków (największa) 8
Państwa, w których działała: Tyrencja
Siedziba centrali Regiomontum
Przewodniczący (ost.) Piotr Mrówka

Tyrencka Unia Pragmatyczna - najstarsza partia Tyrencji, 29.10.2006 połączyła się ze Zjednoczonym Frontem Królewskim tworząc Zjednoczony Sojusz Tyrencji.

Historia

W chwili powstania Królestwa Tyrencji 9 marca 2006, działalność partii politycznych była zbędna, dlatego ustawa umożliwiająca utworzenie partii politycznych powstała dopiero dwa miesiące później, niedługo przed pierwszymi wyborami parlamentarnymi. Tyrencka Unia Pragmatyczna oficjalnie powstała więc dopiero 8 maja 2006 roku. Założycielami partii byli Tomasz Grandis (KWL), Abelard von Weisskopf (Dazmo), Hans Olo (Hansolo) oraz Giovanni Ardore (Ard). Partia wygrała w wyborach z również nieistniejącą dziś Frakcją Królewską, otrzymując 71% głosów.

Zgodnie ze swoimi prawami wynikającymi z treści Małej Konstytucji, TUP stworzył stabilny rząd i wprowadził w życie niespotykaną wcześniej ilość ustaw.

Pod koniec lipca Tomasz Grandis zrezygnował z członkostwa w TUP i zrzekł się obywatelstwa Tyrencji. Była to smutna i bardzo zaskakująca nowina, jednak już tydzień później pówrocił do Tyrencji i objął tron po abdykacji Michała Wilhelmowicza. Po rezygnacji Tomasza Grandisa odbył się I Zjazd Partii, na którym nowym prezesem wybrany został Giovanni Ardore.

W trakcie drugich wyborów parlamentarnych (15-16.08.2006), trwał II Zjazd TUP, na którym podjęto decyzje dotyczące głównych działań (celów) partii w trakcie trwania II kadencji parlamentu.

Po wyborach parlamentarnych II kadencji z ramienia partii TUP do parlamentu dostali się: Hans Olo (36% poparcia), Roch Burget, Piotr Mrówka, Abelard von Weisskopf oraz Tatanka Yatanka (po 9% poparcia) w sumie otrzymując 73% głosy, natomiast do rządu Abelard von Weisskopf (minister spraw zagranicznych), Giovanni Ardore (wiceminister spraw zagranicznych) oraz Thomas Fox (minister spraw wewnętrznych).

Po rezygnacji barona Giovanniego Ardore z wszystkich funkcji w partii i jego wyborze na króla, nowym prezesem TUPu zostaje wybrany baron Piotr Mrówka, dotychczasowy wiceprezes. Niestety potem partia zaczęła przeżywać kryzys, który zakończył się połączeniem (29 października 2006 roku) TUPu i Zjednoczonego Frontu Królewskiego w partię Zjednoczony Sojusz Tyrencji, co było odpowiedzią na powstanie Prawdziwej Tyrencji.