Micropedia.png

Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Wielkie Księstwo Solardii

Z Micropedia
Wersja z dnia 21:10, 26 wrz 2006 autorstwa imported>MRadetzky
Solardia
Wielkie Księstwo Solardii (sol.Vielkie Ryhtene Solard'i)
Godlo solardii.jpg
Flaga solardii.jpg
Język(i) urzędowe solardyjski, polski
Stolica Viktoria
Ustrój polityczny monarchia konstytucyjna
Głowa państwa
Wielki Książę Morfeusz I Lucjusz Tyler
Szef Rzadu
Kanclerz Riino Nati
Religia państwowa Brak
Uzyskanie niepodległości 6 maja 2005r. od Królestwa Dreamlandu
Waluta Libert
Hymn państwowy "Teraz jesteśmy wolni"
Kod samochodowy SLR
Domena internetowa {{{domena}}}


Dane Ogólne

Choć Wielkie Księstwo Solardii jest jedną z młodszych mikronacji, to jego korzenie sięgają poczatku polskich v-państw. Wywodzi się ona z Wolnego Miasta Evilstone z 1995 r. Przez dłuzszy czas była prowincją Królestwa Dreamlandu, jednak 6 maja 2005 r. w skutek konfliktu wewnętrznego Solardia proklamowała niepodległość. Od tamtego czasu władzę sprawuje Wielki Książę Morfeusz I Lucjusz Tyler.

Podział Terytorialny

Solardia nieformalnie dzieli się na trzy Krainy(nie ograniczone granicami) - Mroku, Światła i Cyberii. Osady z prawami miejskimi/grodzkimi zwane sa grodami. Gród, tereny do grodu przylegle i wioski na tych terenach wspólnie tworzą Ziemię. Grodami opiekują sie Rządcy.

W Solardii znajduje się 6 grodów i 2 wioski.

Kraina Światła

Kraina Mroku

Kraina Cyberii

Miasto Książęce


Władza

Solardia jest monarchią konstytucyjną. Głową państwa jest Wielki Książę, natomiast organami władzy, pozostającymi pod jego zwierzchnictwem są: Rada Książęca (Należą do niej Książęta Mroku, Światła, Cienia i Cyberii), Rząd, Parlament, Siły Zbrojne, Sądy. Wielki Książę harmonizuje ich działania oraz rozstrzyga między nimi spory.

Ksiazęta Mroku (Ssimon ShaGGus), Swiatła(Bartosz Lenczowski) i Cyberii (Finve Rhadmor Wishmaster de Oceanbornsą opiekunami poszczególnych Krain.

Książę Cienia (Han Solo) jest gospodarzem w Grodzie Książęcym i formalnie wskazanym nastepca tronu Solardii, jest takze odpowiednikiem Ministra Spraw Zagranicznych (Solardia nie posiada MSZ z przyczyn konstytucyjnych)