Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Wyspa Ziemia Święta

Z Micropedia
Wersja z dnia 20:35, 8 lis 2010 autorstwa imported>Pel Nander („Templaria” przeniesiono do „Wyspa Ziemia Święta” nad przekierowaniem: oryginalna nazwa)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)

Templaria zwana również (W. Ziemia Święta lub Moszną), wyspa w pd-wsch części Orientyki.

Historia

Odkryta w wyniku podrózy Micropoliskiego statku w [?] [2007] r. Szybko inf. o tym wydarzeniu przeszła przez media Mikroświata. Po krótkim czasie ekspansję kolonijną na nią dokonały. Micropolis, Meridland oraz Trizondal. [nazwa linku] Po krótkim czasie w całości przeszła pod władanie Micropolis, które w [?] [2007] oddało ją pod tworzące się na niej państwo Udzielne Księstwo Zakonu Templariuszy - UKZT. Od [?] [?] zaczęły się znaczne niesnaski w UKZT proklamowane zostało Święte Państwo Zakonu Templariuszy - ŚPZT które również zwane było Zakonem Krzyżowców. Oficjalnie od tego okresu UKZT funkcjonuje jako Państwo Zakonu Templariuszy - PZT.

Geografia

Duża wyspa w pd-wsch części Orientyki. Od zachodu przez kanał [?] sąsiaduje z wyspami Luminatu [?], [?] i [?] od pn, wsch i pd. z Oceanem Wirtualnym Wschodnim. Klimat półpustynny oraz śródziemnomorski ciepły.Flora i Fauna