Micropedia.png

Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Święte Zjednoczone Cesarstwo Sandhgi

Z Micropedia
Sandhgi
Święte Zjednoczone Królestwa Sandhgi
75px
Sandhgi flaga.jpg
Język(i) urzędowe polski,chiński,hindi
Stolica Gyangze
Ustrój polityczny Monarchia
Głowa państwa
Cesarz Karamedes
Szef Rzadu
{{{szef_rzadu}}} {{{szef_rzadu_osoba}}}
Religia państwowa Dio Ormi linii Pierwszego Kręgu
Uzyskanie niepodległości 16 lutego 2010 r.
Waluta 1 Intis
Hymn państwowy nie uznaje hymnów
Kod samochodowy SNG
Domena internetowa sandhgi.cba.pl/

(Święte) Zjednoczone Cesarstwo Sandhgi - Czyli w gwarze narodowej (Santi) Etzaini Saduóy ini Sandhgi . Nazwa Święte przypomina że główną władzę w kraju trzymają Reprezentanci Bogów Pierwszego Kręgu. Mimo to nie jest to kraj przeznaczony tylko pod religie. Ma to być taki azyl dla ludzi szukających spokoju. Jak klikniecie w mapkę na stronie głównej to zobaczycie Masyw Górski dla ludzi szukających całkowitego spokoju i wyspy-oazy dla ludzi chcący poszukać nowych wrażeń. Kraj jest w trakcie tworzenia ale już posiada konstytucje. Jeżeli ktoś szuka nowej religii lub/i władzy zapraszam do kraju i znajdzie się dla was miejsce. Kraj będzie wzorowany na starożytnych Chinach i Indiach z nutką wspólczesnej demokracji.

Geografia

Kraj składa się z dwóch wysp znajdujących się na Oceanie Syngotujan. Jest to kraj o stosunkowo ciepłym klimacie gdyż opływa wokół niego prąd Asai'ski. Jednak dziwne anomalia atmosferyczne przyczyniły się do powstania śniegu w centrum wyspy w Górach Hēi Lontianjin "Góry Czarnego Smoka" który leży powyżej 3000 metrów n.p.m. Kraj na pół równinny na pół górzysty. Z gór spływa wiele licznych rzek tworząc u podstawy gór jeziora.

Miasta:

  • Gyangze
  • Dharsam
  • Eiranhigo
  • Aidhem
  • Xiangze

Miasteczka/wioski:

  • Oranto ::


Prawo

Najważniejszym prawem jest konstytucja oraz Dekrety Cesarskie. W następnej kolejności na niemal równym poziome są pakty, postanowienia sądu itp. Najniżej leżą apele gdyż jest to rodzaj przemówienia. Mimo iż zalicza się do prawa nie ma obowiązku akceptowania ich.

Kultura

W kraju działa Rada Kulturowa, której zadaniem jest pilnowanie, aby w codziennym życiu nie zniknęła kultura państwa i aby prawo było zgodne z kulturą kraju.

Religie: Dio Ormi linii Pierwszego Kręgu


: &nbsp Strona : Forum