Micropedia.png

Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Piotr Wettin

Z Micropedia
(Przekierowano z Piotr Walezjusz - Wettyn)

Piotr Wettin - (również jako Piotr I Wettyn, Piotr Otto von Bismarck de Windsor, Piotr I) - Obecnie kanclerz Księstwa Chambord, Ojciec panującego Tomasza I. Proloplasta dynastii Wettyn, Valois - Wettyn, Wettyn - Weerland. Został nominowany na kardynała kościoła Chambord.

Tytuł: Król Senior Saksonii, Następca Tronu Chambord
Pochodzenie: Valouncieness, Księstwo Chambord
Wirtualny wiek:

42 lat

Biografia

Urodził się w Berlinie w Królestwie Prus, następnie musiał wyemigrować. Przybył znów widząc jak jest napięta w KP sytuacja. Po paru tygodniach pobytu otrzymał buławę kanclerską, oraz otrzymał dowództwo nad Armią Prus. Po śmierci Króla Endymiona I zajął tron, jako jego przybrany syn przyjmując imię Piotr I. Rządził parę dni, kiedy przybył pełnoprawny syn Króla. Otto von Bismarck de Windsor (Piotr) przekazał tron Synowi Endymiona. Król Wilhelm (takie imię przyjął) podbił ziemię Niemieckie i utworzył Cesarstwo Niemiec, sam przyjmując tytuł Cesarza. Król senior Prus i Król Saksonii wystąpił z Cesarstwa Niemiec, tym samym uznając swój Land za wolne, suwerenne i niepodległe państwo. W czasie krótkiego panowania Król Piotr uratował Prusy i

Piotr Valois - Wettyn jako Kardynał.

Saksonię przed upadkiem korony.Po upadku Królestwa Saksonii wraz ze swoim synem założył nową mikronacje - Księstwo Chambord. Odmówił przyjęcia korony Księstwo oddając ją swojemu synowi, sam pozostając Arcyksięciem i następcą trony Chambord. Dzęki jego dobrej polityce wraz z Tomaszem I obsadzili wszystkie stanowiska w państwie.


Rodzina

Piotr Wettyn posiada dwóch synów - Tomasza Valois - WettPiotra - Kaorl Ludwik d'Anjou - Wettyn.


yn (becnie Książę Chambord) oraz Arkadiusz Filipa (obecnie król ZSKHiW). Do v - życia powrócił także kuzyn Cytaty:

" Pan to umie, panu się po prostu płacić podatków nie chce". - komentarz JKM kiedy jeden z obywateli zapytał go dlaczego podatki są takie wysokie.

"Ludzie dużo zarabiają, ale i dużo wydają".

"Podatek to pocałunek dla władcy od obywatela".

"Ja wam zielonej korony nie zabiorę". - Król odpowiedział na pytanie saskońskich piłkarzy.