Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Tygodnik Finansowo-Gospodarczy: Różnice pomiędzy wersjami

Z Micropedia
(Adding categories)
 
(Nie pokazano 10 wersji utworzonych przez 4 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
= Tygodnik Finansowo-Gospodarczy =
= [http://tfig.mikronacje.info Tygodnik Finansowo-Gospodarczy] =


Pierwszy Scholandzki Tygodnik o tematyce Gospodarczej. Jego pierwszy wydanie było wybitnie nastawione na finanse publiczne, co nie spotkało się z akceptacją pozostałych Scholandczyków i gazeta byłaby po prostu skazana na upadek, gdyby nie zmiana kursu. W drugim wydaniu znaleźć mogliśmy już zalążek artykułu o banku v-światowym. Poza tym nic się nie zmieniło. Wszyscy powtarzali, że to potrzebna gazeta, ale nikt jej nie czytał. Czasem niektózy Scholandczycy przelali jakieś pieniądze na konto redaktora naczelnego, ale nikt nie chciał dołączyć się do prac nad TF-G.
Pierwszy scholandzki tygodnik o tematyce finansowo-gospodarczej, jak dotąd największe tego typu pismo w całym mikroświecie. Ukazywał się od [[27 marca]]  do [[7 maja]] [[2007]] roku. Doczekał się trzech wydań, później zaprzestano jego wydawania ze względu na nikłe zainteresowanie. Tematyka "Tygodnika..." zmieniała się wraz z wydaniami. Od pisma traktującego jedynie o teorii finansów publicznych przeszedł on do tematyki mieszanej, aż po czystą publicystykę v-gospodarczą. Od powstania do zakończenia działalności miał on jednego członka redakcji. "Tygodnik..." odegrał dużą rolę w kwestii kształtowania się koncepcji banku wirtualnego, która to powraca przy okazji licznych dyskusji nad reformą wirtualnych systemów gospodarczych.


Po drugim wydaniu nastąpił miesiąc przerwy. Autor nie miał pieniędzy, żył na granicy biedy i ostatnią rzeczą, o której mógłby marzyć było kolejne wydanie. Ponadto zajety był on pracami nad Scholandzkim Związkiem Sportów Zimowych. W końcu udało mu się uzyskać stałą pracę na stanowisku kierownika SSS dzięki czemu zyskał stałe źródło utrzymania.
= Reaktywacja =


Trzecie wydanie poprzedzone było tygodniem ciężkiej pracy po nocach. Zostało ono z jednej strony bardzo ciepło przyjęte, ale jedynie przez nielicznych czytajacych ( w sumie odnotowano jedynie 27 wejść na główny artykuł, w tym dwa autora). Zawartość gazety była wybitnie międzynarodowa. Dokłądnie opisane mechanizmy działania Banku międzynarodowego, opis rady gospodarczej i przykład prawa gospodarczego, a ponadto plany autora dotyczące SSS.
Tygodnik Finansowo-Gospodarczy reaktywowany został pierwszego kwietnia 2009 roku. Powodem był brak aktywnych prasowych nośników artykułów zawierających wizje i propozycje. Jak łatwo zauważyć, obecnie profil gazety jest wyraźnie wizjonerski i teoretyczny. Przedstawiane są zarówno zagadnienia związane z ekonomią wirtualną, jak i propozycje rozwiązania problemów trapiących większość gospodarek wirtualnych, w tym scholandzką.  
 
Aktualnie trwają prace nad wydaniem czwartym. Tematyka tego wydania jest ściśle strzeżona, choć pojawiają się przecieki, że red. nacz. chce nam tym razem zaserwowaćnieco pomysłów dotyczących nowych produktów. Poczekamy-zobaczymy. Podobno 5., niejako jubileuszowe wydanie ma być specjalne i z nowym [http://serwis.freehostia.com/ adresem. Czy będzie?


----
----
Linia 38: Linia 36:


-4-Prawo Gospodarcze
-4-Prawo Gospodarcze
===Po reaktywacji===
-1-[http://tfig.mikronacje.info/?p=10 Wirtualne Złoto?]
-2-[http://tfig.mikronacje.info/?p=21 Kredyt a innowacje]
-3-[http://tfig.mikronacje.info/?p=25 Inflacja w wirtualnych systemach gospodarczych]
-4-[http://tfig.mikronacje.info/?p=29 Zwiększmy koszty utrzymania]
-5-[http://tfig.mikronacje.info/?p=31 Gorące miesiące]
-6-[http://tfig.mikronacje.info/?p=34 Ożywmy prowincje. Zabierzmy im pieniądze]
-7-[http://tfig.mikronacje.info/?p=44 Wirtualna kreacja pieniądza bankowego]


----
----
Linia 43: Linia 57:
== Redakcja ==
== Redakcja ==


Redakto naczelny-Kuba Pakulski (KP4062)
Redaktor naczelny-[[Kuba von Salvepol Pakulski]]
[[Category:Kultura]]
 
== Linki Zewnętrzne ==
[http://tfig.mikronacje.info Strona reaktywowanej gazety]
[[Category:Prasa]]
[[Category:Scholandia]]
[[Kategoria:Edukacja]]
[[Kategoria:Gospodarka]]

Aktualna wersja na dzień 21:08, 12 maj 2009

Tygodnik Finansowo-Gospodarczy

Pierwszy scholandzki tygodnik o tematyce finansowo-gospodarczej, jak dotąd największe tego typu pismo w całym mikroświecie. Ukazywał się od 27 marca do 7 maja 2007 roku. Doczekał się trzech wydań, później zaprzestano jego wydawania ze względu na nikłe zainteresowanie. Tematyka "Tygodnika..." zmieniała się wraz z wydaniami. Od pisma traktującego jedynie o teorii finansów publicznych przeszedł on do tematyki mieszanej, aż po czystą publicystykę v-gospodarczą. Od powstania do zakończenia działalności miał on jednego członka redakcji. "Tygodnik..." odegrał dużą rolę w kwestii kształtowania się koncepcji banku wirtualnego, która to powraca przy okazji licznych dyskusji nad reformą wirtualnych systemów gospodarczych.

Reaktywacja

Tygodnik Finansowo-Gospodarczy reaktywowany został pierwszego kwietnia 2009 roku. Powodem był brak aktywnych prasowych nośników artykułów zawierających wizje i propozycje. Jak łatwo zauważyć, obecnie profil gazety jest wyraźnie wizjonerski i teoretyczny. Przedstawiane są zarówno zagadnienia związane z ekonomią wirtualną, jak i propozycje rozwiązania problemów trapiących większość gospodarek wirtualnych, w tym scholandzką.


Poszczególne Wydania

Wydanie pierwsze

-1.1-Istota Finansów Publicznych Państwa Wirtualnego

1.2-Potrzeby Publiczne

2.1 Zadania Doktryn Finansów Publicznych

2.2 Dawno, Dawno Temu

Wydanie Drugie

2.3 Kapitalizm

O korzyściach płynacych z międzynarodowego banku słów kilka

Wydanie Trzecie

-1-Plany Nowego Prezesa SSS

-2-Rada Gospodarcza

-3-Bank Wirtualny

-4-Prawo Gospodarcze

Po reaktywacji

-1-Wirtualne Złoto?

-2-Kredyt a innowacje

-3-Inflacja w wirtualnych systemach gospodarczych

-4-Zwiększmy koszty utrzymania

-5-Gorące miesiące

-6-Ożywmy prowincje. Zabierzmy im pieniądze

-7-Wirtualna kreacja pieniądza bankowego


Redakcja

Redaktor naczelny-Kuba von Salvepol Pakulski

Linki Zewnętrzne

Strona reaktywowanej gazety