Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Kanikograd: Różnice pomiędzy wersjami

Z Micropedia
imported>Keradus
m (wiecej info)
imported>Pel Nander
(Dodawanie kategorii)
 
(Nie pokazano 4 wersji utworzonych przez 2 użytkowników)
Linia 19: Linia 19:
Kolory na fladze są jednocześnie oficjalnymi barwami miejskimi.
Kolory na fladze są jednocześnie oficjalnymi barwami miejskimi.


[http://scholandia.org/aliasy/?co=kanikograd Strona Kanikogradu]
==Strony==
 
[http://www.scholandia.org/aliasy/?co=kanikograd Strona Kanikogradu]


[[Kategoria:Scholandia|K]]
[[Kategoria:Scholandia|K]]
[[Kategoria:Administracja|K]]
[[Kategoria:Miasta|K]]
[[Kategoria:Miasta|K]]
[[Kategoria:Miejscowości]]

Aktualna wersja na dzień 22:48, 13 kwi 2012

Kanikograd - Stolica Prowincji Dolii i Faerie w Scholandii

Kultura

Miasto Kanikograd (Kanikgaard), drugie co do wielkości miasto Scholandii, posiada swoją własną kulturalną tożsamość. Wynika ona z jego przeszłości: Zamieszkujący tu przez ponad pięćset lat Celtowie, władający południowym Faerie w imieniu scholijskich królów, pozostawili po sobie wiele śladów. Są to ich świątynie w surowym, romańskim stylu, ich domostwa z kamienia, wąskie uliczki starego miasta. Także celtyckie nazwy dzielnic, a często ulic, miejsc i gmachów, które udało się odczytać, świadczą o tym świetnym okresie w historii miasta. Dzisiejsi mieszkańcy starają się kontynuować te tradycje przez organizowanie Celtyckiego Festiwalu Muzyki Folkowej w lecie, który jest największym, sześciodniowym świętem faeriańskiej kultury. Odbywają się tu doroczne spotkania Druidów, niewielkiej ale ciekawej grupy religijnej Scholandii, która tu, w Kanikgaard ma swoje centrum. Ale także celtycka kuchnia, obecna w każdym niemal zaułku, przenosi turystów choć trochę w świat średniowiecznej Bretanii. Kanikograd to nie tylko scholandzka metropolia: to przeżycie egzotycznej dla nas kultury życia, wierzenia, świętowania ...

Herb

Herb Kanikogradu

W herbie Kanikogradu widzimy dąb. Jest on związany z druidami - kapłanami wśród plemion celtyckich, które niegdyś zamieszkiwały te tereny. Jednak, aby zrozumieć ten symbol trzeba przeanalizować samo słowo "druid". Pierwsza sylaba znaczy "dąb" (aryjskie - daur, walijskie - derw). Druga sylaba pochodzi z języka indoeuropejskiego: wid - wiedzieć. Czyli w sumie: "drzewny mędrzec" lub "ten, który posiada mądrość dębu". Druidzi byli nie tylko kapłanami, ale dzięki swej pozycji odgrywali rolę w sądownictwie, edukacji i nauce. Zajmowali się przepowiadaniem przyszłości, a w swoich pustelniach zgłębiali tajemnice natury, działanie różnych naturalnych substancji, obserwowali ruchy gwiazd i zajmowali się filozofią. Głosili istnienie głównego Boga, nazywanego Be'al., podobnie jak bóg fenicki Baal. Mieli święte miejsca, były to ogromne, kamienne okręgi, które usytuowane były w pobliżu strumieni lub olbrzymich dębów. Właśnie w hołdzie druidom w herbie Kanikogradu przedstawiony jest dąb.

Flaga

Flaga Kanikogradu

Flaga Kanikogradu ma prostokątny kształt i jest dwukolorowa. Po lewej i prawej stronie widzimy dwa niebieskie pasy, które są metaforami rzeki Scholii przepływającej przez miasto. Na środku widzimy zaś beżowy pas symbolizujący jeden z kanikogradzkich mostów. Projektant flagi chciał zapewne podkreślić to, jak ważna dla Kanikogradu była rzeka. Stanowiła ona drogę handlową oraz była niezbędna dla rozwoju rolnictwa i gospodarki na tym terenie. Kolejnym zamierzeniem projektanta było zaakcentowanie znaczenia mostów, które od wieków pozwalały rozwijać Kanikograd po obu stronach rzeki. Obecnie są one wizytówką miasta znaną w całym v-świecie. Kolory na fladze są jednocześnie oficjalnymi barwami miejskimi.

Strony

Strona Kanikogradu