Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!
Ferdynand Habsburg Lotaryński Radziwiłł: Różnice pomiędzy wersjami
imported>Fryderyk August Nie podano opisu zmian |
Nie podano opisu zmian |
||
Linia 113: | Linia 113: | ||
Taki oto herb przysługuje Jego Wysokości z racji przynaleźności do Cesarsko-Królewskiego rodu Habsburgów Lotaryńskich Radziwiłłów. Jest to główna oznaka przynależności, znajdująca się przede wszystkim na poczcie dyplomatycznej. Od chwili koronacji stanowi również osobisty herb Jego Królewskiego Majestatu. | Taki oto herb przysługuje Jego Wysokości z racji przynaleźności do Cesarsko-Królewskiego rodu Habsburgów Lotaryńskich Radziwiłłów. Jest to główna oznaka przynależności, znajdująca się przede wszystkim na poczcie dyplomatycznej. Od chwili koronacji stanowi również osobisty herb Jego Królewskiego Majestatu. | ||
Wersja z 11:55, 10 lip 2013
Franciszek Ferdynand von Habsburg-Lothringen Radziwiłł, Franciszek von Habsburg - Patriarcha Państwa Kościelnego Rotria, król Senior Rzeczpospolitej Obojga Narodów, działacz mikropedyczny, jeden z najstarszych wykładowców mikroświata, Wiceprezes i Sędzia Trybunału Sprawiedliwości Organizacji Polskich Mikronacji , książę Mediolanu oraz kardynał Państwa Kościelnego Rotria.
Młodość
Pierwszy post Ferdynanda Radziwiłła pojawił się ponad 6 lat temu. Początkowo pracował jako Agent Służb Międzynarodowych z rangą pułkownika, następnie po 4 miesiącach pracy w wywiadzie otrzymał awans na Szefa Sztabu Międzynarodowych Służb Wywiadowczych w randze "Feldmarschall-Leutenant" który uznawał cały ówczesny mikroświat. Po ponad 9-cio miesięcznej służbie przeszedł w stan spoczynku uznawany za najwybitniejszego tajnego Agenta MSW. Na wojskowej emeryturze postanowił się dokształcać, w związku z czym podjął brzemię studenta na kilku uniwersytetach, na których ukończył wiele fakultetów przede wszystkim z prawa i historii. Po ukończeniu studiów, zyskawszy tytuł dwukrotnego profesora podjął się pracy pod innymi danymi: "Alessandro de Medici", kiedy to mówił iż nie posiada wykształcenia. Jako "nowy" uczeń podjął się studiów na Królewskiej Akademii Nauk w Surmenii, gdzie zyskał tytuł Profesora Katedry Nauk Prawnych. Po ukończeniu studiów, Ferdynand Radziwiłł nie poddawał się i edukował się dalej. Po kilku miesiącach zyskał dodatkowe tytuły takie jak:
* Profesor Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego,
* Profesor Prawa Uniwersytetu w Walencji,
* Profesor Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego,
* Profesor Prawa Uniwersytetu Rotryjskiego,
* Profesor Prawa KAN,
* Profesor Historii Uniwersytetu Rotryjskiego,
* Profesor Teologii Uniwersytetu Rotryjskiego,
* Profesor Teologii "Katedry Teologii Chrześcijańskiej" Uniwersytetu Jagiellońskiego,
* Profesor Savoire Vivre i Stosunków Międzynarodowych,
* Profesor Królewskiej Katedry Polonistyki,
* Doktor habilitowany i Oficer Dyplomowany Katedry Wojskowości.
O wielu tytułach zapomniano, zaś sam Ferdynand Radziwiłł nosi miano zwykłego profesora nie mówiąc nikomu o swojej przeszłości.
Ukończywszy masyw fakultetów uniwersytetów polskiego mikroświata Ferdynand Radziwiłł przeprowadził się do Rzeczypospolitej Obojga Narodów na stałe, gdzie został usynowiony przez Jego Królewską Mość Jerzego I, tym samym zyskując tytuły Arcyksięcia Monarchii Austro-Węgierskiej i Rzeczypospolitej Obojga Narodów.
Poza godnościami naukowymi, Arcyksiążę Ferdynand posiada również znaczące godności wojskowe, jak Generał Lejtnant Wojsk Lądowych Rzeczpospolitej, Admirał i Dowódca Królewskiej Marynarki Wojennej oraz na zwieńczenie, piastuje urząd Hetmana Polnego Wojsk Rzeczpospolitej Obojga Narodów.
Od dnia 12.08.2011 r., na mocy Postanowienia Sekretarza Generalnego Organizacji Polskich Mikronacji Jego Wysokość pełni funkcję Sędziego Trybunału Sprawiedliwości Organizacji Polskich Mikronacji, bądąc członkiem trzyosobowego składu orzekającego.
W dniu 28 sierpnia 2011 r. został koronowany na króla Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Po koronacji przybrał sobie królewskie imię Franciszka Ferdynanda I.
Dnia 25 marca 2012 r., na mocy Postanowienia Prezesa Trybunału Sprawiedliwości nominowany na urząd Wiceprezesa Trybunału Sprawiedliwości Organizacji Polskich Mikronacji, natomiast na polecenie Jego Świętobliwości Aleksandra III, kreowany 16 czerwca 2012 r. kardynałem honorowym Państwa Kościelnego Rotria i księciem Kościoła.
8 września 2012 r., Franciszek Ferdynand I podjął decyzję o ogłoszeniu Aktu Abdykacji królewskiej, przekazując zarazem koronę królewską swemu najstarszemu synowi - arcyksięciu Janowi, a obecnie Karolowi Józefowi I. Po ponad rocznym panowaniu, Jego Wysokość stał się najdłużej urzędującym władcą Rzeczpospolitej Obojga Narodów oraz jednym z najdłużej panujących na Kontynencie Vaarlandzkim.
17 marca 2013 r., Franciszek von Habsburg jako kardynał-elektor, wolą Kolegium kardynalskiego został wybrany Patriarchą Państwa Kościelnego i Biskupem Rotrii, przyjmując imię Sykstusa III. Po kardynale Karlu G. R. von Habsburgu-Lothringenie jest kolejnym reprezentantem rodu Habsburgów na tronie rotryjskim.
Rodzina
Ferdynand Radziwiłł początkowo nie posiadając rodu przeprowadził się do Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Po kilkunastu dniach pobytu został adoptowany przez Jego Wielkoksiążęcą Wysokość Janusza księcia Brzezinę Radziwiłła, później znanego jako Jerzy I. Gdy ojciec jego doszedł do władzy i został królem Rzeczypospolitej Obojga Narodów, Ferdynand stał się następcą tronu i zyskał tytuł Wielkiego Księcia. Z biegiem czasu do tytułu dołożono godność Arcyksięcia Rzeczypospolitej. Gdy Król Jerzy I podjął decyzję o wstąpieniu rodu Radziwiłłów do rodu Habsburgów Lotaryńskich uznając Jego Cesarską i Królewską Wysokość Franciszka Józefa II za swego ojca, dla Wielkiego Księcia Franciszek Józef stał się dziadkiem, zaś na mocy połączonych rodów, Wielki Książę Radziwiłł zyskał tytuł Arcyksięcia Monarchii Austro-Węgier i przyjął również Habsburskie nazwisko. Obecnie Franciszek Ferdynand I jest bratankiem Jego Cesarskiej i Królewskiej Mości Maksymiliana Teodora I.
Warto również nadmienić, że ród von Habsburg-Lothringen Radziwiłł spokewniony jest z królewską dynastią de Catalan, w związku z czym Jego Królewska Mość posiada również tytuł księcia Skarlandu i księcia Francji.
Obecnie Jego Królewska Wysokość Franciszek Ferdynand posiada córkę Emilię oraz syna Karola Józefa I, króla Rzeczpospolitej Obojga Narodów.
Studia u Jego Królewskiej Mości
Mimo, że Jego Królewska Mość Franciszek Ferdynand I sprawuje wiele bardzo ważnych urzędów, to nadal pozostaje w mocy nauczania na katedrach uniwersytetów mikroświata. W ostatnim wywiadzie do jednej z gazet przyznał, że nie zrzeknie się posiadananych godności uniwersyteckich i możliwości nauczania. Dane statysteczne przygotowane przez v-CBOS, CBS, OOS etc. wykazują, że Jego Wysokość pozostaje - w myśl słów studentów - "jednym z najbardziej restrykcyjnych i stanowczych wykładowców, lecz zaliczenie studiów u takiej persony jest niebywałą przyjemnością i zaszczytem. Mimo ogromu wiedzy potrzebnej do zaliczenia poziomu edukacyjnego, wykorzystanie jej w praktyce jest prawdziwą satysfakcją". Na takiej zasadzie, do odbycia "królewskich studiów" ustawiają się prawdziwe kolejki, zważywszy na kryzys aktywności społecznej, który objął cały mikroświat. W roku 2011 odnaleźliśmy aż 48 studentów, studiujących o Jego Miłości zarówno na poziomie magisterskim, doktorskim jak i profesorskim. Od początku 2012 przeprowadzonych zostało już 12 studentów. Mimo wszystko, prof. dr hab. net. Franciszek Ferdynand I w dalszym ciągu, z niebywałą przyjemnością naucza młodych studentów i dzierży rektorską buławę Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie wykłada na kilku kierunkach.
Odznaczenia
Jego Królewska Mość Franciszek Ferdynand I, z racji łożonych w mikroświecie zasług, na swym galowym mundurze nosi odznaczenia:
1. Order Orła Białego Rzeczpospolitej Obojga Narodów, nadany przez Senat Królewski Rzeczpospolitej.
2. Order Virturi Militari I klasy - order wojskowy, za zasługi w dziedzinie militaryzacji.
3. Order Virtuti Militari II klasy
4. Order Przyjaźni i Współpracy I klasy - order międzynarodowy, za zasługi w dziedzinie dyplomacji.
5. Order Zasługi dla Kraju II klasy
6. Krzyż Monarchii I klasy - za zasługi na rzecz Monarchii w Rzeczpospolitej.
7. Gwiazda Królestwa Agurii - nadana za zasługi dla Królestwa Agurii.
8. Medal za Długoletnią Służbę II klasy.
9. Medal za Długoletnią Służbę III klasy.
10. Order Świętego Jerzego II klasy.
11. Gwiazda Zasługi Księstwa Prus.
12. Medal Bene Merentibus II nadania.
13. Gwiazda Oficerska - w uznaniu kunsztu wojskowego Jego Miłości, nadana na wniosek Hetmana Wielkiego przez generalicję Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Obojga Narodów.
Tytulatura
Pełna tytulatura Jego Królewskiej Mości Franciszka Ferdynanda I:
Jego Królewski Majestat Franciszek Ferdynand I arcyksiążę von Habsburg-Lothringen Radziwiłł,
z Bożej łaski i woli Narodu Król Polski, Wielki Książę Litewski, Książę Kardynał Państwa Kościelnego Rotria, Książę Królestwa Skarlandu i Królestwa Francji, Książę Gnieźnieński, Ruski, Pruski, Mazowiecki, Żmudzki, Kijowski, Wołyński, Podolski, Podlaski, Inflancki, Smoleński, Siewierski i Czernihowski, Hrabia Esperanty, Obrońca Wiary etc., etc., etc.,
Przysługujące herby
Z racji przynależności do dynastii habsburskiej:
Taki oto herb przysługuje Jego Wysokości z racji przynaleźności do Cesarsko-Królewskiego rodu Habsburgów Lotaryńskich Radziwiłłów. Jest to główna oznaka przynależności, znajdująca się przede wszystkim na poczcie dyplomatycznej. Od chwili koronacji stanowi również osobisty herb Jego Królewskiego Majestatu.
Herb własny, który był niegdyś używany. Dzisiaj pełni funkcję czysto honorową i historyczną w Herbarzu Szlacheckim Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Jego Królewska Mość praktycznie nie używa już tego herbu, gdyż jego miejsce zajął herb królewski.