Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!
Demokratyczna Partia Rzeczpospolitej Klindojskiej: Różnice pomiędzy wersjami
imported>Pel Nander mNie podano opisu zmian |
imported>Pel Nander m („DPRK” przeniesiono do „Demokratyczna Partia Rzeczpospolitej Klindojskiej”: pełna nazwa) |
(Brak różnic)
|
Wersja z 18:56, 14 sty 2011
DPRK - Demokratyczna Partia Rzeczpospolitej Klindojskiej
Co to jest?
Znana partia polityczna w Klindii działająca od 2010r. Jej założycielem i liderem jest Dargiusz Torendo.
Partia cieszy się znakomitym poparciem w RK. Należą do niej: Leonardo Ve, Dargiusz Torendo [lider], księżniczka Jagna III Opolska oraz Bartek de Lima. Za koalicjanta chciała mieć RN [Ruch Nowoczesności] - ten jednak został rozwiązany przez aktualną członkini partii DPRK.
Koalicjant .....
DPRK chciała by jej koalicjantem został Ruch Nowoczesności księżniczki Jagny III Opolskiej . Ruch jednak został rozwiązany przez powyższą osobę . Plany tej demokratycznej partii się nie powiodły . Jednak DPRK i tak zyskało - księżniczka Jagna III Opolska wstąpiła do DPRK i jest sprawiedliwą członkinią Demokratycznej Partii Rzeczpospolitej Klindojskiej .
Nazwa
Skrót: DPRK
pełna nazwa: Demokratyczna Partia Rzeczpospolitej Klindojskiej
inne skróty i nazwy używane: Demokratyczna Partia RK lub Demokratowie Klindii albo DPK [Demokratyczna Partia Klindii].
Zmiana nazwy
W połowie istnienia DPRK chciano zmienić jej nazwę na krótszą i łatwiejszą , lecz pozostawiając ten sam sens w nazwie. Propozycje były następujące: Partia Demokratów Rzeczpospolitej, Demokratyczna Partia Krajowa lub Demokratyczna Partia Kraju, Partia Sprawiedliwej Demokracji . DPRK jednak pozostało przy swej nazwie .
"Ale im wygarnął...."
Syn D. Torendo - książę Vergat- przy zakładaniu własnej partii w planie użył sformuowania : "[...] , aby zwalczyć reżim rodziny królewskiej i króla Warolda X [...]" . Przez te słowa partia księcia nie została zalegalizowana , a on sam niedługo po tym incydencie zniknął z życia Klindii - podobno ukrył się w obcym kraju lub zmarł. Bardziej jednak przyjmuje się tą drugą wersję.
"Strzał w serce demokratyczne"
W grudniu ub. roku zorganizowano wybory uzupełniające do Sejmu . D. Torendo wyniki skomentował krótko: "To początek końca czystej demokracji". To te słowa wywołały burze w Sejmie . Niedługo po tym zapomniano o powyższych słowach .