Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Prt: Różnice pomiędzy wersjami

Z Micropedia
imported>Warold x
Nie podano opisu zmian
imported>Warold x
Nie podano opisu zmian
Linia 1: Linia 1:
'''Prt''' ''z przedruskiego Port -'' miasto, będące siedzibą [[Powiat Górnobrzeski|Powiatu Górnobrzeskiego]]. Drugi co do wielkości port morski [[Republika Przedruska|Republiki Przedruskiej]] i największy port wojskowy Republiki. Aglomerację Prtowską zamieszkuje około 634 tys. osób (dane 2016 rok), z czegookoło 297 tys. w samej osadzie, co czyni ją największym skupiskiem ludności w starych granicach powiatu Górnobrzeskiego. W trakcie swojej wizyty z okazji Dnia św. Jerzego na ziemi Górnobrzeskiej ówczesny prezydent Mikołaj Rahaski zapowiedział ponowne nadanie osadzie utraconych w XIX w. praw miejskich.
'''Prt''' ''z przedruskiego Port -'' miasto, będące siedzibą [[Rejencja Przymorska|Rejencji Przymorskiej]] i [[Powiat Górnobrzeski|Powiatu Górnobrzeskiego]]. Drugi co do wielkości port morski [[Monarchia Przedruska|Przedrusii]] i największy port wojskowy Monarchii. Aglomerację Prtowską zamieszkuje około 634 tys. osób (dane 2016 rok), z czego około 297 tys. w samej osadzie, co czyni ją największym skupiskiem ludności w starych granicach powiatu Górnobrzeskiego. W trakcie swojej wizyty z okazji Dnia św. Jerzego na ziemi Górnobrzeskiej ówczesny prezydent [[Mikalaj Rahaski|Mikołaj Rahaski]] zapowiedział ponowne nadanie osadzie utraconych w XIX w. praw miejskich.


== Kwestia praw mieskich ==
== Kwestia praw mieskich ==

Wersja z 23:20, 4 maj 2017

Prt z przedruskiego Port - miasto, będące siedzibą Rejencji Przymorskiej i Powiatu Górnobrzeskiego. Drugi co do wielkości port morski Przedrusii i największy port wojskowy Monarchii. Aglomerację Prtowską zamieszkuje około 634 tys. osób (dane 2016 rok), z czego około 297 tys. w samej osadzie, co czyni ją największym skupiskiem ludności w starych granicach powiatu Górnobrzeskiego. W trakcie swojej wizyty z okazji Dnia św. Jerzego na ziemi Górnobrzeskiej ówczesny prezydent Mikołaj Rahaski zapowiedział ponowne nadanie osadzie utraconych w XIX w. praw miejskich.

Kwestia praw mieskich

W okresie pomiędzy XIX wiekiem a styczniem 2017 roku miejscowość mimo swojego rozmiaru uznawana była za osadę typu miejskiego. Prawa te zostały przywrócone rozporządzeniem Lorda Kanclerza