Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Związek Nadoderski

Z Micropedia

Związek Nadoderski
Uberoder Bund

Flaga Herb
Dewiza: Gott mit uns (pl. Bóg z nami) 
Hymn: Hymn Państwowy
Konstytucja Konstytucja Związkowa
Język urzędowy polski, niemiecki
Język używany polski,
Stolica Bresel
Ustrój polityczny republika prezydencka
Typ państwa demokracja
Głowa państwa kanclerz Sigmar Kohl
Powierzchnia bd.
Liczba ludności (2015) Obywatele: 4
Ludność wirtualna:12 408 284
Jednostka monetarna marka związkowa
Kod samochodowy UB
Religia dominująca bd
Strona internetowa
Forum państwowe

Związek Nadoderski (niem. Uberoder Bund) - państwo na bliżej nie określonym terytorium ze stolicą w Bresel.

Historia

Protesty na Placu Zwycięstwa

Po cichym podpisaniu Traktatu Akcesyjnego, na mocy którego 10 sierpnia 2015 Związek Nadoderski miałby stać się częścią Królestwa Otenbergii i utracić swoją suwerenność na ulice wyszli obywatele. Przewodnictwo nad protestującymi objął pełniący obowiązki Kanclerza w okresie 31.07. - 14.07.2015 Sigmar Kohl. W trakcie protestów zawiązała się opozycja polityczna względem Kanclerza Schussla i proklamowane zostało powstanie Związku Obrony Niepodległości, do którego przystąpili politycy Partii Związkowej. W wyniku protestów Schussel ustąpił 8. sierpnia 2015, a Budestag odwołał Kanclerza Schussla i powołał na ten urząd Sigmara Kohla.

Ustrój polityczny

Według Konstytucji Związkowej z dnia 10. lipca 2015 roku Związek jest suwerenną republiką kanclerską. Funkcje głowy państwa i szefa rządu pełni wypierany przez parlament (Bundestag) Kanclerz (obecnie Sigmar Kohl). Parlament jest kadencyjny, jego kadencja wynosi 89 dni i jest liczona od pierwszego głosowania izby. W Bundestagu zasiada maksymalnie pięciu deputowanych. Stolica jest Bresel, gdzie znajduje się rząd kanclerski i siedziba Bundestagu. Parlament powołuje i odwołuje Kanclerza, co wiąże się ze skróceniem jego kadencji.

Partie polityczne

Obecnie na terenie Związku istnieją 2 partie polityczne: Partia Związkowa (przewodniczący Heinrich Schussel) i Związek Obrony Niepodległości (przewodniczący Sigmar Kohl), obecnie większość posiada Związek Obrony Niepodległości (2 na 3 miejsca w Bundestagu).

Podział administracyjny

Początkowo Związek tworzyły 4 landy, jednak z dniem 15 lipca 2015 roku postanowiono o zniesieniu podziału na landy i zastąpiono je rejencjami.

Miasto liczba mieszkanców Rejencja
Bresel 1 248 302 Breslauerbergia
Upeln 983 303 Upelnsilesia
Tieschin 548 243 Tieschinsilesia
Neumarkt 248 789 Odersilesia

Święta

Obecnie zgodnie z obwieszczeniem Kanclerza za święta narodowe uważa się następujące dni

  • 30 czerwca - Dzień Zjednoczenia
  • 10 lipca - Święto Konstytucji