Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Eddard Noqtern

Z Micropedia
Wersja z dnia 14:30, 6 mar 2016 autorstwa 89.78.2.193 (dyskusja)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)

Król Eddard I Noqtern - (v-ur. 3 V 2014, Shimontsen), Król Hasselandu, były Prezydent Republiki Bialeńskiej, były lider partii Wspólnota Rozwoju, obywatel Hasselandu i Bialenii, polityk, dyplomata oraz aktywista mikronacyjny.

Działalność polityczna

Początki kariery

Do Hasselandu przybył 5 maja 2014 r. Od tego czasu pełnił w Hasselandzie wiele ważnych funkcji. Związał się z miastem Shimontsen, gdzie pełnił rolę menadżera, a później zastępcy mera. Przez krótki okres doświadczenie zdobywał w wojsku (uzyskując stopień kapitana) oraz w Policji Państwowej (w stopniu Superintendenta). Związany z Republiką Palmową, gdzie działał jako Ambasador.

Kariera polityczna

Po objęciu stanowiska Gubernatora Prowincji Razuri przeniósł się do Angemont. 20 XII 2014r. wygrał wybory na Premiera Królestwa Hasselandu, a 22 II 2015r. pozostał na stanowisku na II kadencję. W swoim rządzie pełnił funkcję Ministra Spraw Zagranicznych, a także Prezesa RAZURIH.

Eddard Noqtern posiada tytuł Diuka. W związku z tym zasiadał w Senacie oraz Tajnej Radzie Senatu Królestwa Hasselandu. Zasiadał również w Izbie Reprezentantów, gdzie pełnił funkcję przewodniczącego.

Po stowarzyszeniu się Hasselandu z Bialenią pełnił w Królestwie Hasselandu funkcje p.o. Lorda Szambelana oraz Gubernatora Prowincji Razuri.

11 lipca 2015 r założył partię polityczną: Wspólnota Rozwoju, działającą na terenie Republiki Bialeńskiej i państw stowarzyszonych. Przez wiele miesięcy była ona największą partią polityczna państwa. Właśnie z tego ugrupowania został wybrany Posłem do Parlamentu Republiki Bialeńskiej, a następnie Marszałkiem Sejmu. W rządzie Andrzeja Swarzewskiego pełnił funkcję wiceministra, a następnie ministra kultury i sportu.

Dnia 18 października 2015r. wygrał wybory prezydenckie w Republice Bialeńskiej zdobywając 14 głosów (jedyny przeciwniki Konstanty Jerzy Michalski - 7). Jako trzecia osoba w historii Bialenii pełnił funkcję Prezydenta przez całą dwunastotygodniową kadencję.

Po zakończeniu kadencji prezydenckiej wziął udział w elekcji królewskiej w Hasselandzie. Został następcą Piotra Pawła I, tym samym zostając czwartym Królem Hasselandu w historii. Koronacja królewska odbyła się 24 stycznia 2016 r.

Działalność organizatorska

Zasłynął jako organizator wielu imprez kulturalnych takich jak Festyn Ostatniego Tygodnia (FOTy), Nagrody Hasselandzkiego Smoka, Wielkie Test Wiedzy o Mikronacjach, Święto Prowincji Razuri czy Razuryjskie Miesiące. Organizował również Szczyt Mikronacji w Angemont, a także Otwarcie Pałacu Zimowego.

Kariera Sportowa

Swoją karierę piłkarską rozpoczął w Haxballowej drużynie Royal Shimontsen. Największym osiągnięciem drużyny było zajęcie III miejsca na mundialu organizowanym przez La Palmę. Reprezentował również Hasseland w Haxballowej drużynie narodowej, pełniąc rolę kapitana.

Przy okazji reaktywacji Ligi Bialeńskiej w Xpert11 rozpoczął swoją działalność trenerską, obejmując oczywiście swój rodzimy klub Royal Shimontsen. W swoim debiucie w IV sezonie zajął trzecie miejsce w lidze ustępując jedynie Galacticos Wolnograd oraz FK Autonom Bałdarasz. W V sezonie jego drużyna zajełą pierwsze miejsce, w VI - miejsce trzecie, a w VII - miejsce drugie.

Eddard Noqtern został pierwszym w historii trenerem kadry narodowej Królestwa Hasselandu w Xpert11. Swoją pracę rozpoczął na V v-mundialu w Sclavinii i Baridasie, gdzie Hasseland zajął 3 miejsce w grupie (na możliwych 5).

Życie prywatne

Prywatnie jest właścicielem sieci hotelów Royal-Shimon. Grywa również w piłkarskim klubie sportowym Royal Shimontsen. Za najważniejsze wartości uważa wytrwałość i zaangażowanie.

Ciekawostki

Od 10 grudnia 2014 jest świętym w Zielonym Kościele.

W międzymikoronacyjnym konkursie Barometr Przywództwa 2016 został wybrany najlepiej ocenianym przywódcą mikroświata (I miejsce w kategorii "suma ocen cech").