Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Jakub VII

Z Micropedia
Wersja z dnia 10:24, 4 wrz 2016 autorstwa imported>Mamoru92
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)

Jakub VII

Z łaski Bożej Król Szkotów i Irlandczyków,

Książę Man, Lord Hebrydów, Marszałek

Polny i Królewski Zwierzchnik Sił Zbrojnych,

etc., etc., etc

Data urodzenia

10 lipca 1992 r.

Obywatelstwo

Szkocja, Irlandia

Tytuł Król
Dynastia

w latach 2014-2015

Burbon - Sycylijski

od 2015 roku

Stewart(w Szkocji)

od 2016 roku

Stuart(w Irlandii)

Król Szkotów
Data otrzymania korony 10 czerwca 2015 r.
Data koronacji 10 lipca 2015 r.
Data abdykacji / detronizacji -
Poprzednik -
Następca -
Król Irlandczyków
Data otrzymania korony 26 sierpnia 2016 r.
Data koronacji 27 sierpnia 2016 r.
Data abdykacji / detronizacji -
Poprzednik -
Następca -
Książę Burgundii
Data otrzymania korony 21 sierpnia 2016 r.
Data koronacji 4 września 2016 r.
Data abdykacji / detronizacji -
Poprzednik Ludwik I

(król Francji)

Następca -

Jakub VII - urodzony jako Franciszek Ferdynand Jakub de Burbon de Stuart - król Szkocji i Irlandii.

Obywatel Królestwa od 10 lipca 2010 roku; publicysta, polityk, działacz sportowy. W swej politycznej karierze był Cesarzem Niemieckim, Królem Prus, Francji, Obojga Sycylii, księciem Langwedocji.

Działalność polityczna

Na scenie politycznej obecny od 2011 r. Założył Królestwo Prus, przemianowane w Cesarstwo Niemieckie. W czasie rewolucji, uciekł do Dreamlandu, gdzie uczył się rzemiosła politycznego. W 2012 roku proklamował Królestwo Francji i Nawarry, które po secesji Nawarry w 2014 upadło. Powołał nowe państwo - Królestwo Obojga Sycylii. Stworzył swoje pierwsze w częściowo wykształconą własną mikronację. W 2015 abdykował na rzecz siostrzenicy, księżniczki Karoliny córki Królowej Anglii Joanny. Wyjechał do ojca, gdzie objął we władanie Langwedocję i został świeckim biskupem. Popadł w konflikt z ojcem. Zrzekł się z tytułów oraz rodu Burbon na rzecz Stewart, powołując się na prawa po babce, królowej Francji Joannie Stewart, córce króla Szkotów Jakuba V. Wyjechał do Szkocji. Odpoczywając zastała go wojna niepodległościowa. Został wzięty do niewoli. Przywódcy partyzantki zaproponowali koronę szkocką. Przyjął ją 10 czerwca 2015 roku.

Król Szkocji i Irlandii

Dnia 10 lipca 2015 w dniu proklamacji niepodległości, proklamował się Królem Szkotów, jako Jakub VII Stewart, potomek królów szkockich. Odbudował kraj z wojny domowej, jednak nie niedługo. Wybuchła wojna Szkocko - Anglieska z powodu pomocy Irlandii. Wojnę roztrzygnęła bitwa na Morzu Irlandzkim, gdzie flota Szkocka rozbiła flotę Anglii i Francji. Podpisano 3 sierpnia 2016 roku, akt kończący wojnę, przywracający status quo. Dnia 15 sierpnia delegacja Irlandii, poprosiła o przyłączenie do Szkocji. 17 sierpnia 2016 roku, Parlament Irlandzki proklamował Królestwo Irlandii z Radą Regencyjną na czele. 27 sierpnia 2016 roku w Prokatedrze Najświętszej Maryi Panny w Dublinie z rąk Prymasa Królestwa Irlandii arcybiskupa Diarmuida Martina został koronowany na pierwszego Króla Irlandczyków jako Jakub I Stewart.

Książę Burgundii

W czasie podpisywania Aktu, kończącego wojnę Szkocko - Francuską, Francja była zmuszona w tajnym dokumencie zrzec się całego Księstwa Burgundii na rzeczy Szkocji, miała to być rekompensata za utratę Langwedocji. 21 sierpnia 2016 od wdzięcznych Burgundczyków otrzymał prozycję, żeby to on został ich władcą. Zgodził się. 4 września w Katedrze w Dijon koronował się na Księcia i Hrabiego Burgundii.