Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Samban Zachodni

Z Micropedia
Wersja z dnia 19:53, 8 sie 2015 autorstwa imported>Nicolaas Pieter (Dodawanie kategorii)

Sambanafryka pn-zach "Samban pn-zach" - (). Niezamieszkany obszar wyspy Sambanafryka ciągnący się na pn. od Bantu i zach. od Samundy. Od 9 stycznia 2010 r. podzielona i włączona do Samundy i Federacji Al Rajn.

Samban Zachodni – terytorium specjalne Federacji Al Rajn o łącznej powierzchni 76 101 km² ze stolicą w Ururu. Położony w północno-zachodniej oraz południowo zachodniej części kontynentu Sambanafryki.

Obrazek

Geografia: Samban Zachodni charakteryzuje wyżynno-nizinne ukształtowanie powierzchni. Na całym terytorium panuje klimat gorący równikowy ze średnią amplitudą temperatury przekraczającą 22 °C. Opady są średnie i nie przekraczają 220 mm rocznie. Jedyną stałą rzeką jest Cannabisa wypływająca z gór Omoro w Republice Bantu. W środkowej części znajduje się Oaza Kudugda. Charakterystycznymi roślinami tego regionu są kakaowce, figowce, palmy kokosowe i olejowe, paprocie drzewiaste, filodendrony i wanilia. Faunę reprezentują małpiatki, hipopotamy, bawoły i okapi.

Historia: Samban Zachodni jako terytorium nieinkorporowane Sułtanatu Al Rajn został utworzony 12 stycznia 2010 roku z ziem północno-zachodniej oraz południowo-zachodniej Sambanafryki na mocy dekretu Jej Wysokości Sułtan Aisahah Ramzani al-Ekonoglu I. 16 czerwca 2010 Jego Wysokość Sułtan Osama bin Ramzani na mocy odrębnego dekretu ustanowił oficjalną flagę terytorium. 6 maja 2011 nastąpiła lokacja miasta Ururu (stolica) położonego 380 km na północny-zachód od Miasta Stołecznego Kiku (Stolica Republiki Bantu). 8 stycznia 2012 ukazał się statut specjalnym Sambanu Zachodniego.

Administracja: Władzę w Sambanie Zachodnim od 26.01.2012 sprawuje Sułtański Namiestnik Balázs Szolnoki.

Rolnictwo: Brak.

Przemysł: Brak.

Transport: Jedna utwardzona droga centralna w Mieście Stołecznym Ururu o długości 10 km.

Sport: Brak.