Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Szablon:Artykuł miesiąca: Różnice pomiędzy wersjami

Z Micropedia
imported>Szoferka
(czas na zmiany)
imported>MRadetzky
Nie podano opisu zmian
Linia 1: Linia 1:
'''[[Surmenia]]''' - jedno z polskich państw wirtualnych. Pierwsze wzmianki o Archipelagu Surmeńskim pochodzą z 2000 roku p.n.e, gdy to greccy żeglarze przedarli się przez Morze Śródziemne i dotarli na rozszalały Ocean Atlantycki. Tam znaleźli wyspę o klimacie spokojnym, "jakby ktoś postawił raj wokół Tartaru". Po paru dniach postanowili się na niej osiedlić. Powstała tam wspólnota filozofów, którzy powołali Radę Surmeńską (stąd nazwa państwa). Rada ta sprawowała władzę na wyspie. Z czasem na wyspie wykształciła się wiara w jednego boga.
'''[[Morvan]]''' - Morvan jest to nazwa krainy geograficznej, dawniej prowincji na terenie Księstwa Sarmacji. Obecnie te rejony znajdują się w składzie Terytorium Koronnego. Założycielem współczesnego Morvanu był, obecnie już v-martwy, Wojciech Stępniewicz. Kraina ta zamieszkała jest przez celtyckie plemię Morvańczyków, którzy dotarli na Sarmację ok. 29 r. p.n.e. i osiedlili się na Złotym Wybrzeżu. Nie pozostali tam długo, bowiem stale byli atakowani przez Acjan. Postanowili wyemigrować na północ i osiedlić się ok. 10 r. p.n.e. nad jeziorem Błękitnym (morv. Loch Gorm)(...)


<div align="right">  
<div align="right">  

Wersja z 20:38, 11 lis 2006

Morvan - Morvan jest to nazwa krainy geograficznej, dawniej prowincji na terenie Księstwa Sarmacji. Obecnie te rejony znajdują się w składzie Terytorium Koronnego. Założycielem współczesnego Morvanu był, obecnie już v-martwy, Wojciech Stępniewicz. Kraina ta zamieszkała jest przez celtyckie plemię Morvańczyków, którzy dotarli na Sarmację ok. 29 r. p.n.e. i osiedlili się na Złotym Wybrzeżu. Nie pozostali tam długo, bowiem stale byli atakowani przez Acjan. Postanowili wyemigrować na północ i osiedlić się ok. 10 r. p.n.e. nad jeziorem Błękitnym (morv. Loch Gorm)(...)