Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Terytorium Tanis: Różnice pomiędzy wersjami

Z Micropedia
imported>Pel Nander
m (Terytorium Tanis)
 
imported>Pel Nander
mNie podano opisu zmian
Linia 9: Linia 9:
==Historia Terytorium Tanis==
==Historia Terytorium Tanis==


7 lutego 2011 r. około godziny 23.24 okręt USSI NF Anhaltia przypłynął do portu w Mieście Tanis. Dopiero rano 8 lutego 2011 o 7.00 czasu Metropolis Stołocczanie zeszli na ląd. Desant został przeprowadzony w niewielkej osadzie portowej miasta Tanis. Mieszkańcy f-v byli zdziwieni jak i obojętni jakby to ich nie dotyczyło. Porozumienie się przyszło łatwo bo Tanisowie oprócz swojego języka znają również uniwersalny język polski jaki wszystkie społeczności w wszechmikroświecie. Doniesienia o sytuacji na wyspie i w mieście były prawdziwe. Brak patriarchy Państwa Kościelnego Tanis uniemożliwił kontakt z jakimikolwiek władzami. Mieszkańcami wyspy oprócz zakonników chrześcijańskiego kościoła którzy do 7 stycznia 2011 r tworzyli Państwo Kościelne Tanis. Są rdzenni mieszkańcy Tanisowie tworzący tu dawniej egiptopodobne Królestwo Tanis. Na placu św. Piotra ogłoszony został akt inkorporacji Miasta Tanis jak i całej wyspy Tanis do Stołocka. Na placu powiała Stołocka flaga. Przybycie do wyspy nastąpiło dokładnie w miesiąc po zakończeniu działalności Państwa Kościelnego Tanis które nastąpiło 7 stycznia 2011 r. wtedy też terytorium stało się obszarem bez przynależności państwowej. Państwo Kościelne Tanis obejmowało część miasta odgrodzone murem od reszty. Obejmujący plac Św. Piotra, Bazylike. Muzeum, budynki klasztoru i te należące do części zakonnej. Nie znane są relacje zakonników z resztą niewielkiego społeczeństwa.
'''Wg. relacji kapitana USSI NF Anhaltia'''
 
7 lutego 2011 r. około godziny 23.24 okręt USSI NF Anhaltia przypłynął do portu w Mieście Tanis. Dopiero rano 8 lutego 2011 o 7.00 czasu Metropolis Stołocczanie zeszli na ląd. Desant został przeprowadzony w nie wielkej osadzie portowej miasta Tanis. Mieszkańcy f-v byli zdziwieni jak i obojętni jakby to ich nie dotyczyło. Porozumienie się przyszło łatwo bo Tanisowie oprócz swojego języka znają również uniwersalny język polski jaki wszystkie społeczności w wszechmikroświecie. Doniesienia o sytuacji na wyspie i w mieście były prawdziwe. Brak patriarchy Państwa Kościelnego Tanis uniemożliwił kontakt z jakimikolwiek władzami. Mieszkańcami wyspy oprócz zakonników chrześcijańskiego kościoła którzy do 7 stycznia 2011 r tworzyli Państwo Kościelne Tanis. Są rdzenni mieszkańcy Tanisowie tworzący tu dawniej egiptopodobne Królestwo Tanis. Na placu św. Piotra ogłoszony został akt inkorporacji Miasta Tanis jak i całej wyspy Tanis do Stołocka. Na placu powiała Stołocka flaga. Przybycie do wyspy nastąpiło dokładnie w miesiąc po zakończeniu działalności Państwa Kościelnego Tanis które nastąpiło 7 stycznia 2011 r. wtedy też terytorium stało się obszarem bez przynależności państwowej. Państwo Kościelne Tanis obejmowało część miasta odgrodzone murem od reszty. Obejmujący plac Św. Piotra, Bazylike. Muzeum, budynki klasztoru i te należące do części zakonnej. Nieznane są relacje zakonników, z resztą niewielkiego społeczeństwa.
Wszędzie można spotkać pozostałości ruin jakiś murów i budowli z historią sięgającą zamierzchłych czasów. Wyspa jest przeważnie piaszczysta i skalista. Roślinność rośnie głównie przy zacienionych lub wilgotnych miejscach. Klimat jest tu suchy i gorący rzadko padają jakiekolwiek deszcze. Mieszkańcy zajmują się głównie rybołóstwem. Siedziba administracji Stołockiej została utworzona w dużym budynku poza terenem kościelnym, na lewo od wejścia na plac Św. Piotra. Usadowił się tam również niewielki garnizon, reszta pozostała w porcie. Sytuacja obszaru jest stabilna i normalna.
Wszędzie można spotkać pozostałości ruin jakiś murów i budowli z historią sięgającą zamierzchłych czasów. Wyspa jest przeważnie piaszczysta i skalista. Roślinność rośnie głównie przy zacienionych lub wilgotnych miejscach. Klimat jest tu suchy i gorący rzadko padają jakiekolwiek deszcze. Mieszkańcy zajmują się głównie rybołóstwem. Siedziba administracji Stołockiej została utworzona w dużym budynku poza terenem kościelnym, na lewo od wejścia na plac Św. Piotra. Usadowił się tam również niewielki garnizon, reszta pozostała w porcie. Sytuacja obszaru jest stabilna i normalna.


==Akt Inkorporacji Wyspy Tanis==
'''Akt Inkorporacji Wyspy Tanis'''


Metropolis, dn. 08.02.2011 r.
Metropolis, dn. 08.02.2011 r.

Wersja z 16:40, 24 kwi 2011

Flaga Terytorium Tanis
Flaga Terytorium Tanis

Terytorium Tanis - jednostka administracyjna powstała 08.02.2011 r. po inkorporowaniu Wyspy Tanis po przednio należącej politycznie do Państwa Kościelnego Tanis. Stolicą pozostało jedyne miasto na wyspie Tanis City.

Historia

Wyspa Tanis - odkryta została w ... r. powstało wtedy na niej egiptopodobne Królestwo Tanis które obejmowało politycznie samo miasto Tanis. Jako takie pozostawało w nieokreślonym obszarze. Po zaniknięciu władzy w Królestwie Tanis pozostała zapomniana. Dzisiejsza wyspa Tanis politycznie należała do państw tworzących się na archipelagu Tuolelenkki-Marchewki. Po ich zakończeniu terytorium zostało opuszczone. Nieznane są żadne wzmianki na temat jakiejś obecności ludzkiej na wyspie w tamtych czasach. W 2010?-2009? r. powstaje Państwo Kościelne Tanis obejmujące tylko samo Tanis Miasto. Państwo Kościelne Tanis przestaje funkcjonować 7 stycznia 2011 r.


Historia Terytorium Tanis

Wg. relacji kapitana USSI NF Anhaltia

7 lutego 2011 r. około godziny 23.24 okręt USSI NF Anhaltia przypłynął do portu w Mieście Tanis. Dopiero rano 8 lutego 2011 o 7.00 czasu Metropolis Stołocczanie zeszli na ląd. Desant został przeprowadzony w nie wielkej osadzie portowej miasta Tanis. Mieszkańcy f-v byli zdziwieni jak i obojętni jakby to ich nie dotyczyło. Porozumienie się przyszło łatwo bo Tanisowie oprócz swojego języka znają również uniwersalny język polski jaki wszystkie społeczności w wszechmikroświecie. Doniesienia o sytuacji na wyspie i w mieście były prawdziwe. Brak patriarchy Państwa Kościelnego Tanis uniemożliwił kontakt z jakimikolwiek władzami. Mieszkańcami wyspy oprócz zakonników chrześcijańskiego kościoła którzy do 7 stycznia 2011 r tworzyli Państwo Kościelne Tanis. Są rdzenni mieszkańcy Tanisowie tworzący tu dawniej egiptopodobne Królestwo Tanis. Na placu św. Piotra ogłoszony został akt inkorporacji Miasta Tanis jak i całej wyspy Tanis do Stołocka. Na placu powiała Stołocka flaga. Przybycie do wyspy nastąpiło dokładnie w miesiąc po zakończeniu działalności Państwa Kościelnego Tanis które nastąpiło 7 stycznia 2011 r. wtedy też terytorium stało się obszarem bez przynależności państwowej. Państwo Kościelne Tanis obejmowało część miasta odgrodzone murem od reszty. Obejmujący plac Św. Piotra, Bazylike. Muzeum, budynki klasztoru i te należące do części zakonnej. Nieznane są relacje zakonników, z resztą niewielkiego społeczeństwa. Wszędzie można spotkać pozostałości ruin jakiś murów i budowli z historią sięgającą zamierzchłych czasów. Wyspa jest przeważnie piaszczysta i skalista. Roślinność rośnie głównie przy zacienionych lub wilgotnych miejscach. Klimat jest tu suchy i gorący rzadko padają jakiekolwiek deszcze. Mieszkańcy zajmują się głównie rybołóstwem. Siedziba administracji Stołockiej została utworzona w dużym budynku poza terenem kościelnym, na lewo od wejścia na plac Św. Piotra. Usadowił się tam również niewielki garnizon, reszta pozostała w porcie. Sytuacja obszaru jest stabilna i normalna.

Akt Inkorporacji Wyspy Tanis

Metropolis, dn. 08.02.2011 r.

Dbając o porządek i bezpieczeństwo na wyspie Tanis, mając na uwadze zachowanie kultury, historii i rozwój. postanawia się:

Art. 1 Wyspa Tanis leżąca w archipelagu zachodnim zwanym również arch. tuolelenkki-marchewki. Zostaje inkorporowana 08.02.2011 r. przez Stany Zjednoczone Wysp Stołockich.

Art. 2 Wyspa Tanis administracyjnie staje się Terytorium Tanis z ośrodkiem administracyjnym w Tanis City.

Art. 3 Mieszkańcy wyspy nabywają wszystkie prawa obywatela SZWS.

Art. 4 Akt inkorporacji zostaje uprawomocniony podpisem przewodniczącego SZWS reprezentującym demokratyczne decyzje Rady Udziałowej Stanów Zjednoczonych Wysp Stołockich,

(-) Maksymilian Sqader Przewodniczący Stanów Zjednoczonych Wysp Stołockich

Terytorium Tanis

  • strona:
  • forum: