Micropedia Unia Kontynentu Wschodniego: Różnice pomiędzy wersjami
Micropedia.png

Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Unia Kontynentu Wschodniego: Różnice pomiędzy wersjami

Z Micropedia
imported>MRadetzky
Linia 1: Linia 1:
'''Unia Kontynentu Wschodniego (oficjalny skrót UKW)''' - gospodarczo-polityczny związek 7 państw na Kontynencie Wschodnim.  
+
'''Unia Kontynentu Wschodniego (oficjalny skrót UKW)''' - gospodarczo-polityczny związek 7 państw na [[Kontynent Wschodni|Kontynencie Wschodnim]].  
  
 
==Początki==
 
==Początki==
Oficjalnie za początek UKW uznaje się pakt południowo-wschodni, początkowo zawarty między Surmenią i Tyrencją, potem przyłączył się do niego Trizondal. Członkowie tego paktu mieli, w celu zabezpieczenia miejsca wybuchu bomby atomowej zając ziemie niczyje. Po kilku dniach wcielono jednak strefy okupacyjne do ziem macierzystych członków paktu. Prawdziwym przełomem było jednak przyłączenie się do UKW Austro-Węgier, największego kraju Kontynentu Wschodniego.  
+
Oficjalnie za początek UKW uznaje się Pakt Południowo-Wschodni, początkowo zawarty między Surmenią i Tyrencją. Wkrótce potem, lista członków poszerzyła sie o Trizondal.  
 +
 
 +
Głównym celem paktu było zabezpieczenie miejsca wybuchu bomby atomowej (efekt próby przeprowadzonej przez [[Słomagrom]]) poprzez zajęcie ziem niczyich. Po kilku dniach wcielono jednak strefy okupacyjne do ziem macierzystych członków paktu. Prawdziwym przełomem było jednak przyłączenie się do UKW [[Austro-Węgry|Austro-Węgier]], największego kraju Kontynentu Wschodniego.  
  
 
==Prawo==
 
==Prawo==
Linia 15: Linia 17:
 
*[[Tyrencja]]
 
*[[Tyrencja]]
 
*[[Rotria]]
 
*[[Rotria]]
 +
 +
[[Kategoria:Polityka]]

Wersja z 02:35, 27 sie 2007

Unia Kontynentu Wschodniego (oficjalny skrót UKW) - gospodarczo-polityczny związek 7 państw na Kontynencie Wschodnim.

Początki

Oficjalnie za początek UKW uznaje się Pakt Południowo-Wschodni, początkowo zawarty między Surmenią i Tyrencją. Wkrótce potem, lista członków poszerzyła sie o Trizondal.

Głównym celem paktu było zabezpieczenie miejsca wybuchu bomby atomowej (efekt próby przeprowadzonej przez Słomagrom) poprzez zajęcie ziem niczyich. Po kilku dniach wcielono jednak strefy okupacyjne do ziem macierzystych członków paktu. Prawdziwym przełomem było jednak przyłączenie się do UKW Austro-Węgier, największego kraju Kontynentu Wschodniego.

Prawo

Obecnie jedynym przepisem prawnym jest "Traktat Ustanawiający Unię Kontynentu Wschodniego".

Członkowie