Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Brodryjska Federacyjna Republika Demokratyczna

Z Micropedia
Brodria
Brodryjska Federacyjna Republika Demokratyczna
Język(i) urzędowe polski, brodryjski
Stolica Iżniewsk
Ustrój polityczny republika federalna o semiprezydenckim systemie rządów
Głowa państwa
prezydent {{{glowa_panstwa_osoba}}}
Szef Rzadu
premier {{{szef_rzadu_osoba}}}
Religia państwowa brak
Uzyskanie niepodległości 17 listopada 2016 Carstwo Brodryjskie
Waluta srebrny orzeł
Hymn państwowy brak
Kod samochodowy BR
Domena internetowa spolecznosc.bialenia.org.pl/forum-88.html

Brodria (brod. Броδрiя, Brodrija), Brodryjska Federacyjna Republika Demokratyczna (brod. Броδрiйсçая Феδератiвνая Δэмοçратiчесçая Респúблiçа, Brodrijskaja Fiedieratiwnaja Demokraticziejskaja Riespublika) - państwo leżące we wschodniej Nordacie.

Początki państwowości brodryjskiej sięgają lutego 2014, kiedy to powstała Federacja Brodryjska. W listopadzie 2016 Federacja Brodryjska została podzielona na Związek Brodryjski i Rząd Federacji Brodryjskiej na Uchodźstwie. 1 grudnia 2014 w Federacji Brodryjskiej na Uchodźstwie uchwalono Najwyższy Akt Prawny Carstwa Brodryjskiego, zmieniając ustrój Federacji Brodryjskiej na Uchodźstwie na monarchię. Powstało Carstwo Brodryjskie. W____ Związek Brodryjski oraz Carstwo Brodryjskie zostały zjednoczone, a Brodria została monarchią. Najjaśniejsze Carstwo Brodryjskie istniało do 17 listopada 2016, kiedy w wyniku referendum ustrojowego ustanowiono zniesienie monarchii na rzecz republiki.

Polityka

artykuł w budowie

Geografia

Brodria położona jest we wschodniej części Nordaty i jest największym nordackim państwem pod względem powierzchni. Sąsiaduje od zachodu z Abachazją.

Demografia

Największą grupą etniczną w Brodrii są Brodryjczycy zamieszkujący północną i zachodnią część Brodrii. Zamieszkują ziemie Bałmucji i Czuwacji. Drugą pod względem wielkości grupą etniczną są Ostyjczycy oraz Noklezjacy. Ludność w Brodrii w większości wyznaje przynależność do kościoła rotryjskiego z obrządkiem wschodnim (Kościół Rotryjski w Brodrii). Pozostała ludność to wyznawcy Zielonego Kościoła oraz nie deklarujący żadnej przynależności religijnej.

Historia

artykuł w budowie

Kultura

artykuł w budowie