Micropedia Cesarstwo Aztec
Micropedia.png

Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Cesarstwo Aztec

Z Micropedia
Cesarstwo Aztec
Cesarstwo Aztec
Godloca.jpg
Flagaca.jpg
Język(i) urzędowe polski, nahuatl
Stolica Tlaloc
Ustrój polityczny Monarchia Konstytucyjna
Głowa państwa
Cesarz Tlacatecuhtli Motecuhzoma III
Szef Rzadu
Cesarz Tlacatecuhtli Motecuhzoma III
Religia państwowa brak
Uzyskanie niepodległości 18 marca 2001
Waluta
Hymn państwowy Charanguito'
Kod samochodowy CA
Domena internetowa aztec.net.pl

Cesarstwo Aztec - wirtualne państwo z bogatą historią, wzorowane na dawnym imperium azteckim. Silnie czerpiące z tradycji i historii ludów mezoamerykańskich. Dlatego też zamiast samochodów są tam lektyki, zamiast wieżowców są piramidy ze świątyniami na szczycie itd.

Obywatelami tego kraju są przeważnie ludzie, którzy interesują się bądź Meksykiem bądź Aztekami, Majami czy Inkami. Jednak często się zdarza, iż niektórzy nigdy wcześniej nie słyszeli nic o tamtych kulturach. Zostali członkami, bo państwo o tej formie wydało im się ciekawą alternatywą i odskocznią od często szarej i nudnej rzeczywistości. Dla Państwa ważni są obywatele aktywni. Bo to oni przyczyniają się do jego rozwoju. Misją Cesarstwa Aztec jest krzewienie w ludziach wiedzy na temat kultur prekolumbijskich, dlatego najlepiej rozwiniętym ministerstwem tego państwa jest Ministerstwo Kultury i Nauki, które zajmuje się m.in. tłumaczeniami prac o Aztekach niedostępnych dotąd w języku polskim!

Ustrój Polityczny

Cesarstwo Aztec jest monarchią konstytucyjną. Szczegółowe zasady funkcjonowania cesarstwa określa ustawa zasadnicza zwana „Kodeksem Azteków”.

Władzę ustawodawczą sprawuje Rada Cesarstwa Aztec, w skład której wchodzi przewodniczący jej Cesarz (nah. Tlacatecuhtli) oraz Radni (nah. Tlatoani).

Zarówno Cesarz jak i Radni pochodzą z wyborów. Jeżeli Cesarz zostanie wybrany trzy razy pod rząd to sprawuje tą funkcję dożywotnio.

Władzę wykonawczą sprawuje Rząd Cesarski pod przewodnictwem Cesarza.

Władzę sądowniczą sprawują niezawisłe sądy oraz Cesarz (w przypadku spraw określonych w Kodeksie Azteków).