Micropedia.png

Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Cesarstwo Tokugawa II

Z Micropedia

Cesarstwo Tokugawa II

Tokugawa
Wieczne Promieniste Cesarstwo Tokugawa
Tokugawagodloct2.jpg
Tokugawa1.PNG
Język(i) urzędowe polski, w użyciu również Język japoński
Stolica Yamato
Ustrój polityczny klanowa monarchia absolutna
Głowa państwa
Cesarz brak
Szef Rzadu
Shogun Okada Hatoyama
Religia państwowa brak
Uzyskanie niepodległości 11 lipca, 1 roku ery Meiji (2009)
Waluta 1 koban = 100 mon
Hymn państwowy Rządy Cesarza Niech Trwają Lat Tysiące
Kod samochodowy TK
Domena internetowa tokugawa.tk

Geografia

Cesarstwo Tokugawa położone jest u pn-zach wybrzeża Sambanafryki na 11 wyspach Archipelagu Tokugawy (nie licząc dość licznych, malutkich wysp przybrzeżnych). Łączna powierzchnia kraju wynosi 389 323 km2. Liczne półwyspy i zatoki sprawiają, że linia brzegowa jest bardzo dobrze rozwinięta. Kraj leży w zasięgu trzech stref klimatycznych: na południu – zwrotnikowej, w części środkowej – podzwrotnikowej, a na północy – umiarkowanej ciepłej.

Wyspy Archipelagu Tokugawy:

Ustrój

Cesarstwo Tokugawa jest klanową monarchią absolutną. Głową państwa jest Cesarz będący symbolem państwowości, oprócz tego udział we władzy ma Shogun. Kraj nie posiada Parlamentu. Duży udział we władzy mają Daimyo poszczególnych klanów. Im więcej dany klan ma członków, tym większe ziemie, majątek, znaczenie i udział we władzy. Najwyższą władzę sądowniczą sprawuje Cesarz, a w poszczególnych prowincjach mianowani przez Niego sędziowie.

Podział terytorialny

Tokugawa mapa-560x600.png
  • Okręg stołeczny - Yamato
  • Prowincja Wschodnia - Sakura
  • Prowincja Zachodnia - Futushima
  • Terytoria okupowane

Struktura władz

Nominalnie głową Cesarstwa jest Cesarz, który jest jednocześnie posiadaczem całej ziemi, majątku i panem życia i śmierci swoich poddanych. W rzeczywistości jednak, władza w Cesarstwie znajduje się w delikatnej równowadze i rządy są prowadzone w dużej mierze przy pomocy intryg dworskich. Oprócz Cesarza duży udział we władzach ma Shogun, który sprawuje faktyczną władzę administracyjną w kraju. Trzecim elementem władzy w Cesarstwie są klany, w zależności od swojej liczebności i zasług mające różny udział we władzach oraz dostęp do terytoriów i majątku.

Kultura

Kultura Cesarstwa w duzej mierze opiera sie na kulturze feudalnej Japonii. Podtrzymujemy najlepsze samurajskie tradycje- Klany, instytucje Cesarza, Shogunat.

Zobacz też

Historia Tokugawy