Micropedia.png

Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Dyskusja użytkownika:Pel Nander

Z Micropedia

Kategoryzowanie

Pamiętaj o dodawaniu kategorii do artykułów - w postaci [[Kategoria:XXX]]. W przypadku twoich ostatnich dzieł - będzie to Geografia (można by dodać kategorie bardziej szczegółowe, ale to pozostawiam tobie. I nie ma sensu pisać o państwach, które istniały krótko, i o których nikt już nie pamięta (jak te państwa na Orientyce - btw. zintegrowałem z Kont.Wsch. bo artykuły się pokrywały, a to drugie jest nazwą bardziej rozpowszechnioną. Ale jest redirect.

Pozdrawiam i dzięki za aktywność! --Michał Radecki 20:16, 7 lis 2008 (UTC)

WMPM Pollin

Hej, jeszcze jedno. Ten artykuł jest dyskusyjny - bo nigdy nie widziałem takiego sformułowania, a nazwa Pollin jest raczej niszowa. Proponowałbym wyeliminowanie tego terminu z artykułów ;-) --Michał Radecki 20:19, 7 lis 2008 (UTC)

;D No, interesuje mnie to niesamowicie :) I chcę to obiektywnie umieścić i mozliwie najprawdziwiej jak było. :) Ok, będe dodawał kategorię przy każdym artykule. Kiedyś próbowałem edytować Wikipedię ale tam moje artykuły nie za długo pobyły ;/. Uczę się :) Niektórę piszę w jednym zdaniu jako samo wyjaśnienie (co to jest?) trzeba będzie rozbudować czy poprawić jak ktoś będzie miał wiecej informacjii. Narazie to zawsze coś. :] Próbuję ująć odrazu historię, a skoro np. takie Corleone City dalej widnieje na mapie jako (teren opuszczony) tzn. że jest. A o takiej Białogórze która była i jest medialna nie można nie wspomnieć. :] WMPM Pollin zestawiłem razem z pojęciem Mikroświat jeszcze i wyjasniłem co oznaczają. A widzę, że spolszczasz moje wypowiedzi :D. Ok. A co do Orientyki i tych państw czy prawie państw nie wnikając co to dokładnie jest i na jakim etapie. ostatnio w Okoczii przyjęliśmy ustawę o kontaktach z innymi państwami a racze frakcjami bo to pojęcie jest bardziej trafne. Samunda nie zalicza się do Orientyki? to do czego ? Monderia jest w dwóch mniejscach jako niezależne państwo i jako terytorium zależne. No i Trizondal albo niezależny albo zależny. A takie ciekawostki własnie najlepiej pasuje pojecie Frakcja. Zielone Wyspy - to nie umieszczone wyspy zaraz przy wybrzeżu Meridlandu bardzo aktywne. Sweet Brokacik - wiadmo w takim Winktown, Herbaciarni czy Zielonych Wyspach jest znane. Offtopowo - na wsch od Herbaciarnii. Dawniej bardzo aktywne ostatnio odrodzone. A z tymi terytoriami spornymi to tak jest bo jedne nie uznają innych lub negują swoje istnienie. dlatego takie zamieszanie tam wypisałem Terytoria Powiernicze - czyli Ziemie Niczyje wg. mnie bardziej trafną i realową nazwą jest powiernicze bo ziemia jakakolwiek tym bardziej znana(odkryta) zawsze ma jakąs własność i konkretny status. państwo które kończy działalność róznie dbają o swoją wirtualną pozycję w v-świecie. O zatopionej Białogórze to nie wiedziałem wiem, że jakieś bomby atomowe były. A co z Wilkinią? Mam mapę gdzie jet umieszczona między Samundą, Orientyką a wyspą UKZT. Luminat Wiosennej Róży dodałeś do kategorii państwa historyczne a usunąłeś z wykazu. Bośnia - wiem, że była deklaracja niepodległłosci kiedyś w Austro-Węgrzech. Totem Idiotów - to jeden z metamorfoz Winktown. Zjednoczona Dynastia Euroazjatycka - też zwiazane z Winktown Atlantyda - wyspy które teraz nalężą do VRP Terytorium Wydzielone Rotrii - w tamtym roku w wakacje coś takiego było i mam mapę na której to jest umieszczone.
Dobra. Strasznie chaotycznie, ale postaram się z tym rozprawić punkt po punkcie. Aha - odpowiada się tak, jak ja to robię - stawiasz dwukropek przed wypowiedzią (i więcej) i masz takie schodki. Łatwiej się czyta. A zatem:
 • Kwestia WMPM Pollin - chodziło mi o to, że jeszcze nie spotkałem się z takim pojęciem, zanim go tu nie użyłeś (w sensie całości). Jeżeli by oznaczało jakiś konkretny np. układ o mapie - OK. Ale o ile wiem, czegoś takiego nie ma - a używasz tego zamiennie do pojęcia Mikroświat - co jest nieco bezsensowne, przynajmniej w mojej ocenie.
 • Jeżeli piszesz artykuł krótki, na 1-3 zdania - pamiętaj o wstawieniu {{stub}} - szablonu zalążka. Zależy nam na jakości, nie ilości.
 • Co do państw na Orientyce. Samundę traktowałbym jako oddzielną wyspę - jest dość duża, leży dość daleko, no i ma inny klimat. Co do Monderii - nie mam pojęcia, bo była raz to wasalem UKZT, raz to niezależna, ostatnio podobno z Elderlandem - jakbyś mógł to sprawdź to i wstaw ostateczną wersję. Frakcja, to może być w partii - tutaj jednak mamy albo państwa, albo terytoria zależne. Co do Trizondalu - faktycznie, trzeba go dać do zależnych. Co do tych drobinek - Zielone Wyspy, Sweet Brokacik, Offtopowo, Herbaciarnia - jakbyś mi dał linki, do zweryfikowania, czy to w ogóle są mikronacje, czy po prostu fora dyskusyjne, które idąc wzorem WinkTown kreują się na mikronacje - bo aktywność to nie wszystko.
 • Terytoria powiernicze - to by było, jakby terytoria te były powierzone jakiemuś konkretnemu państwu w zarząd. Nie urealniajmy na siłę - w realnym świecie nie ma de facto ziem niczyich - ale to nie znaczy, że u nas ich być nie może.
 • Białogórę chyba zatopiono - dość, że nie ma jej na mapie. Wilkinia - nie istnieje, ostatnio podzielona między ten Rohan i Skarland - jak one dojdą na mapę, to można uwzględnić. Luminat usunąłem, bo de facto nie przestał jako taki istnieć, ale połączył się z Tyrencją. ZDE, Bośnia, Atlantyda - w mojej opinii na tyle małe, efemeryczne i niepoważne że nie ma co ich nawet uwzględniać. Terytorium Wydzielone - można napisać, ale fajnie by było, jakbyś się z tamtymi skontaktował, jak to konkretnie wyglądało (nie w sensie terytorialnym, ale w sensie statusu, czasu itp.)
 • Generalnie nie przesadzaj z artykułami geograficznymi - szczególnie, że w sporej części piszesz "jak Ci się wydaje". Ja na przykład częściej słyszałem o kanale Awarskim, a nie o morzu. Tak samo podział na akweny Oceanu Wirtualnego to chyba też twój własny pomysł - postawraj się być w tych kwestiach bardziej weryfikowalny. Nie jest ważne jak tobie się wydaje, że by było najlepiej, ale jak jest powszechnie przyjęte w mikronacjach.
 • To chyba wszystko stąd. Jeżeli jeszcze jakieś pytania - na mojej stronie dyskusji napisz :-) Pozdrawiam, Michał Radecki 17:28, 10 lis 2008 (UTC)
 • Nie wiem jak to edytować/odpowiedzieć. na twój profil.

Pollin - nazwa dla polskiego Microświata Microswiat - wiadomo WMPM - Wspólna Mapa Polskich Mikronacjii. Mapa przedstawia ~3 kontynenty czyli automatycznie WMPM to przedstawienie Mikroświata. Jaki to Mikroświat? WMPM.

ok
 • Samunda no może ale Tropikalny klimat ma też Trizondal i VRP
 • Frakcja - to frakcja pojecie szersze niż państwo. I odnosi się nie tylko do partii. No np. ale pewnie nie grałes nigdy w Total War?. Tam np. frakcje to okreslenie wszystkiego taki Rzym czy Egipt są państwami zorganizowane itd. A np. plemiona Germanów czy Celtów już nie a istnienia nie mozna zaprzeczyć i jakiejs organizacjii ale nie państwowej tylko plemiennej. Wszystko Celtowie i Rzym to frakcje.
 • Te Winktownostylistyczne własnie nie mają strony gł. Fora dyskusyjne jasne tylko w stylu Sclavinii czy VRP (jak nie mieli str. głównej). wszystkie umieszczają się gdzies ko'o Winktown. REPUBLIKA HERBACIANA [1] SWEET BROKACIK [2] ZIELONE WYSPY [3] OFFTOPOWO [4] W realu też są takie rzeczy które cięzko jest zweryfikować, aktualnie np. Nadniestrze, - fakt chyba mają prezydenta, czy kilka wysp z Komorów które co jakiś czas się odłaczają. A wczesniej np. "państwa" Jezuickie w Ameryce Pd. lub takie tereny jak w Kolumbii, Sudanie, Czadzie, Mali/Mauretanii czy DRK i Tajwan tak mało kto uznaje takie separatystyczne tereny rządzone przez rebeliantów itp. i to czasami od kilkudziesięciu lat.
 • Terytoria powiernicze - tak deklaracjii mało które składało co dalej z terytorium państwa do takich terenów na Orientyce po Słomagromie i Meridlandzie, rości sobie prawo do zarzadzania UKW.

Chodzi mi o status jaki ma Antarktyda w realu. Sama nie składała zadnego oswiadczenia wiadomo nie ma ludzi (tamtejszych).

 • Wilkinia podzielona, tzn terytorium?

No ZDE i Bośnie można w historii umiscic. Atlantyda to znaczacy element w VRP.

 • Terytorium Wydzielone no moge pogadac.
 • Z geograficznymi pisze tak jak wiem, tylko wiesz, ze dla jednego kraju bedzie to kanał dla innego morze (niestety tak jest) mogę ci podawac opisy z krajów bo własnie po przeczytaniu tego lub zobaczeniu na mapie wiem, że tak jest. Nie wymyślam :] bo to by było bez sensu. Co z tego ze napisze morze brzoskwiniowe jak dla żadnego kraju to nie jest faktem. głupota. Oceany tak samo tylko np. Natania wyróznia tylko 2 pn i pd. a np. Tyrencja i Lumiant 4. tak dla scisłosci to np. w Erboce ten pd. zwany jest Gorącym a zachodni Nieprzyjaznym. A już np. Morze na którym jest Okoczia ? Dla Tuolelenkki i chyba Elderlandu to Elderlandzie dla Nowalu i Metropolis pn-nowalskie, a dla Okoczii Szkilste. A własnie to dla Morvanu to jest kanał ale to pewnie ta/te ćiesnina/y miedzy wyspą Awarą a lądem wyspą Sarmacją lub Wirtuazją. Dla Sarmacjii to Morze nie wiem jak dla Brugii.? Nie wiem czy to widziales no np. zobacz moja wyprawe na wyspe ramberta. Mapę trasy starałem się by było jak najbardziej prawdziwie. W czasie pisania konsultowałem z kazagiem a dodane rzeczy nie sugerują dokładnie czy to jest i co?, jesli tego nie ma. Wyjasniają pojawienie się Szoszoinów które do póki nie da się stwierdzić jest tylko teorią/legendą. A na micropedii wiadomo, że umieszczam pewne hasła i ich znaczenie toruje drogę do konkretnego nazywania i rozpoznawania ich.

[5] Chcę być dokładny dlatego umieszczam własnie tak.

Okej. Odniosę się teraz do tego.
 • Co WMPM - nie za bardzo mnie zrozumiałeś. Chodzi mi o to, że trudno używać tego stwierdzenia, nie wiedzac co konkretnie ono reprezentuje. Czy mapę Zeppa? Ale nie wszyscy ją uznają, a nie możemy dawać czegoś co jest uznane przez część, za całość. Poza tym używasz w artykułach WMPM jako terminu geograficznego - czego w ogóle nie rozumiem. Pisząc Mikroświat - mam na myśli świat Polskich mikronacji. Raczej nie widzę sensu np. rozwodzenie się tutaj np. o Micrze - bo Micropedia, to encyklopedia polskiego mikroświata. To kwestia punktu widzenia - tak jak mieszkańcy innej planety też nazywali by ją Ziemia. Rozumiesz co mam na myśli?
 • Grywam w Total War - i widzę co masz na myśli. Jednak nie widzę wielkiego zastosowania dla pojęcia frakcji w mikroświecie - bo de facto wszystko co mamy, to państwa. Oczywiście, różne mają formy - od ścisłej Scholandii, do luźnej Okoczii czy WinkTown, ale... to są państwa. Zgodnie z definicją. Zatem - twoja argumentacja nie do końca do mnie przemawia.
 • Nie chodzi nawet o brak strony jako takiej. Proponuję ci lekturę artykułu Wirtualne państwo, a w szczególności - kryteriów uznania za mikronację wg OPM (które to kryteria są jak dotąd uznawane za najistotniejsze). Jak dla mnie, po przejrzeniu wspomnianych forów, brakuje części warunków. Nie ma albo uznania się za państwo, albo konkretnych władz. Te fora są na granicy mikronacyjności - ale jeszcze jej nie przekroczyły. Zatem, moim zdaniem, na Micropedii nie ma dla nich miejsca.
 • Ja bym nie czerpał automatycznie nazw z reala - najlepiej sprawdzić jak samo UKW to nazywa - i pod taką nazwą to umieścić. Jeżeli używają nazwy "terytorium powiernicze" - nie ma sprawy.
 • Powtarzam - żaden z tych tworów nie działał na tyle długo/bądź nie spełniał przesłanek mikronacji, żeby go uznać. Bośnia, o ile wiem - to był tylko Yaraeh, przez dwa-trzy tygodnie. ZDE - kto o tym w ogóle słyszał? Nawet na Forum Mikronacji tego nie było. Z tego co widzę - słyszano o tym pewnie tylko w WinkTown.
 • Co do nazw geograficznych - nie poradzimy na to, że każdy ma własne. Premiowanie jednych kosztem drugich, bądź promowanie własnych nie ma sensu. Albo zajmie się tym jakiś powazny konwent geograficzny - albo pozostanie umieszczanie wszystkich nazw (najlepiej w jednym artykule, bez ich zbędnego mnożenia).
 • Odpowiadaj w mojej dyskusji - to mi ułatwi dostrzeganie, kiedy coś napisałeś :-P I nie martw się - kontekst nie sprawi mi problemu ;-) --Michał Radecki 22:27, 11 lis 2008 (UTC)

Re:Inf

No więc.

 • WMPM nie oznacza mapy Zeppa - bo o WMPM był traktat - między Sarmacją, Dreamlandem i Scholandią na pewno, jeszcze ktoś tam chyba był (Brugia? Natania?). Odnosi się do tej konkretnej mapy - a mapa Zeppa jest jego własną inicjatywą. Zepp nie jest po prostu wykonawcą - jest wszystkim w jednym. De facto sam decyduje, kogo dodać, a kogo usunąć - i dlatego są opory przed przyjęciem jego mapy jako oficjalnej przez wiele państw. Co do usuwania - mamy ten konfort, że możemy robić to co w realu jest niemożliwe - dlatego usuwanie terytoriów nie jest bzdurne - choć w mojej opinii niepożądane. Pojęcie geografii w mikroświecie jest bardzo umowne. Co do podziału - coś w tym jest - ale nazywanie tego "światem WMPM" jest przegięciem - bo nikt de facto takiego terminu nie używa - poza Tobą. I to jest właśnie istota Micropedii - powinieneś opisywać rzeczy, jakie są a nie jakie byś chciał żeby były.
 • Nadal mnie nie rozumiesz. Nie widzę różnicy miedzy twoim pojęciem państwa a frakcji - i nie o to chodzi. Chodzi mi o to, że nie każdy projekt państwopodobny jest od razu mikronacją. To, że nazywają się Republiką, czy Sułtanatem nie oznacza, że są mikronacjami - a nie są. Brak jest jasno zdefiniowanych władz, systemu prawnego (nazwanie regulaminu konstytucją to za mało) i tak dalej. O ile WinkTown w mojej opinii jest tak na granicy mikronacyjności - to te fora w bardzo niewielkim stopniu przypominają mikronacje. I znów zbytnio nawiązujesz do reala - przykładem tego co ty mówisz, są państwa takie jak WRE czy WRM - nieuznawane na swoich terytoriach, ale nikt nie zaprzecza ich mikronacyjności. Natomiast w tym przypadku to nie są mikronacje - i w ogóle nie ma sensu ich rozpatrywać w kontekście państw, czy frakcji czy czegoś tam.
 • Jasne. Ale czy to, że torbacz jest ssakiem tak jak łożyskowiec, nie oznacza, że w encyklopedii o nietoperzach mam pisać o dziobakach. I mikronacje, i te fora są formami aktywności internetowej - ale niewiele poza tym je łączy. --Michał Radecki 12:15, 12 lis 2008 (UTC)

Re:

 • Ale nie wszystkie państwa na Mapie Zeppa są częścią OPM. To czy się ją częściową czy w całości uznaje - to insza inszość. Ale po prostu pisanie o mapie Zeppa jako o WMPM jest mylące. Po prostu trzeba pisać "mapa Zeppa" - bo to jest najbardziej rozpowszechniona nazwa. To tak jak ten pomysł z Orientyką - który, jak się przekonałem, wcale nie jest rozpowszechniony - kto go właściwie, poza Tobą, używa?
 • Herbaciarnia, Zielone Wyspy, Sweet Brokacik, Offtopowo, Polnikania - nie opisywać, bo to nie mikronacje. Castellomonte, Krakozja - nie wiem jaki jest aktualny status. Tuolelenkka - terytorium sporne między Erboką a WRM, Erboka - normalna mikronacja. Proste. Jeżeli coś jest nową mikronacją, to też niech swoje powisi w necie, zanim znajdzie się na Micropedii (osobiście kasuję wpisy na Micropedii dot. państw, które dopiero co powstały. Zazwyczaj słusznie. Tylko raz się pomyliłem, z Interlandem ;-) - bo akurat jak sprawdzałem, to nie było strony, a ponieważ nie znalazłem żadnej informacji nigdzie na ten temat, to uznałem, że upadł (a było to wtedy młode państewko, więc nie byłem dociekliwy).
 • Ale jest jak jest. Jakby nie było, Micropedia musi obejmować świat mikronacji. Bo jakbyśmy zaczęli opisywać twory podobne, to potem by nam weszły forum tematyczne, gry polityczne i tak dalej. A to nie ma sensu.

VRP

Kategoria: Sarmacja jest błędem tutaj, 5RP się nigdzie nie przyłączała. --ZŁB 18:23, 24 mar 2009 (UTC)

Usunięcie

A więc. Pierwsze primo - pamiętaj o podpisywaniu się czterema tyldami, żebym łatwiej mógł załapać kto do mnie pisze :-P A co do meritum. Morinia - tu może się pośpieszyłem, ale w momencie gdy to robiłem nie działała strona, Poza tym państwo ma miesiąc, dorobek mikroskopijny. W Micropedii też jest pewien przesiew, jakie państwa dodajemy, a jakie nie. To samo Arctiq - pomysł oryginalny, ale nie dodajemy państw tygodniowych - sorry, ale niech się najpierw trochę dorobią. (do tej kategorii dołączyłem Anhalt - choć osobiście mi się podoba.) Tym bardziej, że to drugie w momencie jak usuwałem było gorzej niż substubem. Co do uzasadnień usunięcia - to akurat automatyczny komunikat jaki się wkleja w opis zmian przy usuwaniu. Co do listy państw - Mazowsze nie jest mikronacją. Nie ma forum, nie ma społeczności - generalnie wygląda to (choć profesjonalne) na dzieło jednego zapaleńca. SZA - jeden mieszkaniec? Forum puste? Corleon - strona aktualizowana w grudniu, forum nie działa. Co do Morvanu - w sumie racja. --Michał Radecki 21:24, 13 kwi 2009 (UTC)

Surmenia

Pel, kurza twoja melodia. Państwa umieszczamy pod krótką nazwą, nie pełną - po to np. żeby nie przenosić gdy zmieni się ustrój w danym państwie. Patrz np. Wikipedia. Dopiero gdy np. istnieją dwa państwa o tej samej nazwie, to wtedy robimy artykuł ujednoznaczający i dwa na dane państwa. --Michał Radecki 23:39, mar 6, 2010 (UTC)

Uprawnienia

Pozwól, że zacytuję dawną biurokratkę Micropedii: "No więc jesteś sysopem. Miłej zabawy." ;) Ja straciłem swoje uprawnienia, więc ze sprawami wewnętrznymi dotyczącymi strony zwracaj się do MichałaRadeckiego (ma od teraz także flagę biurokraty, więc może nadawać uprawnienia admina). Ze sprawami technicznymi wbijaj na kanał IRC Wikii Polska, gdzie niemal codziennie możesz spotkać i mnie :). tomta1 [✉] 15:45, lis 24, 2010 (UTC)

...

Dziękuje , drogi kolego !

Potrzebujesz Logo? Nie masz skórki lub favikony? Potrzebujesz usebaru na forum, by móc zareklamować twoją wiki? Wejdź na Tworzenie Logo Wiki i napisz prośbę o nowe logo dla Oasis (New Wikia Look)!
Od pojawienia się nowego wyglądu twoja wiki nie ma logo lub jest ono za słabe. Chcesz to zmienić? Poproś nas o nie na forum. Nie jestem botem ;) Mat. 23:59, gru 26, 2010 (UTC)


Rzeczpospolita Klindojska - Klindojczycy

Witam, panie Pelu! Nazywam się , znany panu już wcześniej w RK, Dargiusz Torendo [DPRK, Klindia]. Chciałbym, aby zedytował pan zakładkę w "Klindia" pt.:"Klindojczycy" i wypisał pan mnie . Bardzo pana proszę . Jestem świeżym użytkownikiem Micropedii, i być może da się to zrobić, lecz ja nie umiem. Proszę nie dawać mi instrukcji tylko po prostu zrobić. Jeszcze raz błagam, proszę.


78.131.204.77 12:08, sty 7, 2011 (UTC)Dargiusz Torendo

Pomocy...

Drogi Pelerze czy jak tam. Zwracam się zprośbą pomocy w sprawie dodania do listy polskich mikronacji Czarnego Kraju. Gdzie mam się zwrócić itd.

Proszę o kontakt

Byłoby miło, gdybyś jednak odpisał mi na gg, dobijam się do ciebie od paru dni.

/~/ Nadieżda Aleksiejewna Popowa | odpowiedz 00:08, gru 16, 2011 (UTC)

Po pierwsze, nie życzę sobie, żebyś się do mnie zwracał "bejbe".

Po drugie, na temat tego "pod jakim hasłem zamieszczamy państwa" zwracał Ci już uwagę O'Rhada.

Po trzecie, jakim prawem umieściłeś stronę z mojego brudnopisu w przestrzeni ogólnej?

Była w brudnopisie, bo nie była gotowa do publikacji.

Po czwarte, micropedia jako ENCYKLOPEDIA służuy do opisywania stanu faktycznego, nie kreowania rzeczywistości.

Pozdrawiam, i życzę miłego dnia.

/~/ Nadieżda Aleksiejewna Popowa | odpowiedz 01:15, gru 16, 2011 (UTC)


hej,jak się masz?

jak się robi tabelki?

mam już cały słownik tego języka bishling(język graniczny) składa sie z około 38 tysięcy słów(slowa zmiękczona łacina i grecki, protoceltycki),bardzo łatwo się można go nauczyć

pozdrawiam

bishling


Siemasz! :)

Co tam, gdzie żyjesz? Mam do Cb informacje na temat Nartlandu - nowego państwa.

Szwecilandia (Czarny Kraj) idzie po Nordii, a Nartland ląduje gdzieś na północy...

A i jesteś jeszcze w MiB?

Z Trilandem chodzi o to, że Arcyksiąże Trilandu poprosił mnie o wyznaczenie strony do budowy artykułu.

Pytanie

Republika Victoria mianowała się artykułem miesiąca zgodnie z jakimiś procedurami itd czy sami siebie takowym ogłosili?

MBVII (dyskusja) 17:20, lut 17, 2013 (UTC)

Zablokuj edytowanie artykułu o ZSKHiW, bo jakiś cham nam go atakuje.

78.8.45.0 23:05, mar 1, 2013 (UTC)

Jakiś niegodziwiec ponownie usuwa wszystkie artykuły związane z ZSKHiW. Czy jest możliwość zapobiegnięcia temu?

(Arkadiusz II Filip (dyskusja) 08:27, mar 2, 2013 (UTC)) Arkadiusz II Filip

Mógłbyś zablokować edycję naszych artykułów i zbanować wszelkich charbufów? Ostatnio podszyłsię gdzieś pode mnie w dyskusji.

(Arkadiusz II Filip (dyskusja) 15:51, mar 4, 2013 (UTC)) Arkadiusz II Filip

Przepraszam, chciałem się zpytać czy można na tej wiki tworzyć artykuły o własnych państwach?

16:08, cze 14, 2013 (UTC)Kiledzil123Kiledzik123 16:08, cze 14, 2013 (UTC)

Mieszkańcy La Palmy to, z tego co mi wiadomo, Palmowcy. (Victor Surmun (dyskusja) 21:44, cze 15, 2013 (UTC)Viktorjos)

Prosiłbym o zmianę nazwy tego artykułu tego artykułu na 'Nieaktualne notatki dotyczące historii przedinternetowej'.

Użytkownik STC nam wandali strony. Trzeba coś z nim zrobić.

MBVII (dyskusja) 14:37, wrz 25, 2013 (UTC)

Tak masz rację to jest Mikroncja, mój błąd :)

Mam pytanie czy pomógłby mi Pan skonfigurować forum wspólnoty brytyjskiej?

Witam, mam prośbę, czy można by usunąć moją stronę Republika Coroestado ? Byłbym bardzo wdzięczny, z góry dziękuje Jasiek.piwowarczyk (dyskusja) 18:28, lip 28, 2014 (UTC)Jasiek.piwowarczyk

Chodzi mi o to, że Republika Coroestado została stworzona wyłącznie w celach humorystycznych, nie jest mikronacją :) Dlatego proszę właśnie aby została usunięta :) Jasiek.piwowarczyk

Witam, mógłbym poprosić o zmianę nazwy w Wiki, z Leonardo Mario della Popoly de Bourbon, de Lorraine, na samo Leonardo Mario della Popoly.? 

Cześć, mogę poprosić o dodanie strony "Królestwo Francji i Nawarry" do listy polskich mikronacji.?

z góry wielkie dzięki ;) Mackow0106 (dyskusja) 21:08, lis 20, 2014 (UTC)

PROSZE PANA JA MYŚLALEM ZE TO WIKIPEDIA NA KTÓREJ MOŻNA ROBIĆ FIKCYJNE KRAJE ! AdrianFIlip23 (dyskusja) 18:21, sty 10, 2015 (UTC) 


Jak stworzyć tutaj własny szablon infoboks?


MondriFacio (dyskusja) 14:34, cze 8, 2015 (UTC)MondriFacio