Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!
Elmur Wikarde
Elmur VII Wikarde - władca Królestwa Wanadolezji od 7 sierpnia 2012r. Pochodzi z rodu Wikarde.
Młodość
Elmur wychowywał się w królewskiej rodzinie. Był jedynakiem. Jego ojciec był królem jednego z wanadolezyjskich państw, Gerdonii. Elmur od dziekca interesował się wojskiem. Kiedy trwały parady wojskowe jego ojciec, król Gerdonii zabierał na nie małego Elmura. Dziecku podobało się wszystko: i czołgi, i samoloty i żołnierze.
Ród Wikarde był bardzo pozytywnie nastawiony do zjednoczenia Wanadolezji. Mały Elmur od początku życia był wychowywany w patriotycznym duchu wanadolezyjskim. Jego rodzice wmawiali mu, że na pewno kiedyś Wanadolezja się zjednoczy. Elmur bardzo interesował się historią, teraz też. Chodził na dodatkowe kursy historii i uczył się na pamięć wszystkich królów Wanadolezji. Uczył się również o podziale Wanadolezji. Twierdził, że w czterech panstwach wanadolezyjskich nie ma oddzielnych narodowości, te cztery kraje zamieszkują Wanadolezyjczycy - co więcej, ta teoria jest słuszna.
W wieku 25 lat został mianowany następcą tronu Gerdonii.
Teraźniejszość
Elmur Wikarde rok temu został Naczelnym Dowódcą Marynarki Wojennej Gerdonii. Pewnego razu wybrał się na patrol łodzią podwodną. Tam wmawiał marynarzom, że poprowadzi te cztery narody do zjednoczenia. Wszyscy marynarze wiwatowali, a gdy statek się wynurzył, z włazu wyszedł jeden z marynarzy o zaczął machać flagą zjednoczonej Wanadolezji.
Pod koniec czerwca 2012r. wpadł na pomysł zjednoczenia kraju. Był już w odpowiednim wieku, więc jego ojciec się zgodził. Powysyłał propozycję władcom pozostałych państw wanadolezyjskich, którzy zgodzili się na to. 7 sierpnia 2012r. podpisano Dekret Zjednoczeniowy, który zatwierdza zjednoczenie Wanadolezji, detronizuje władców wszystkich czterech byłych państw, a Elmur staje się królem zjednoczonego Królestwa Wanadolezji.
Elmuk a Elmur
Są kontrowersje na temat imienia monarchy. Jedni mówią Elmur, a drudzy Elmuk. Król wypowiedział się w tej sprawie: ,,W naszym języku Elmur i Elmuk znaczy to samo. Pozwalam używać obu odmian." - z uśmiechem na twarzy wypowiedział się Elmuk.