Micropedia.png

Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Ervin Csabathay

Z Micropedia

Ervin de Csabathay to austro-węgierski minister sprawiedliwości. Mieszka w Sopronie, w obrębie Węgier. Z wykształcenia prawnik, absolwent budapesztańskiego uniwersytetu. Przewodniczący Zjednoczonej Partii Prawicy. Żołnierz CK Armii oraz autor artykułów do pism Republica oraz Obserwator.

Jest zawsze dumny ze swego narodu. Urodził się w Sopronie w rodzinie burżuazyjnej. Ojciec Ervina, Bela Csabathay, był rdzennym Soproninem i właścicielem przedsiębiorstwa handlującego winem oraz kancelarii adwokackiej. Matka natomiast, Liza Csabathay z domu Belesz, pochodziła za starej szeklerskiej rodziny z okolic Kronstadtu. Bela poznał ją podróżując pewnego lata po Karpatach, co przerodziło się w miłość. Po ślubie osiedli w Sopronie. Od dziecka Ervin miał zagwarantowane wszystko, co potrzebne dla jego dalszego rozwoju. Uczył się w dobrych soprońskich szkołach, skończył studia prawnicze i zrobił doktorat w Budapeszcie. Po skończeniu szkoły wyjechał na rok we wschodnie Karpaty, żył w górach blisko natury, gdzie odbył szkołę życia. Po powrocie do domu zastała go przykra wiadomość o śmierci rodziców. Jednak Ervin dalej postanowił wprowadzić w zycie swoje marzenie: założyć własną partię.

Do świata polityki wkroczył w listopadzie 2005 roku, zakładając swoją własną Partię Konserwatywno - Liberalną. W czasie gorączki przedwyborczej udało mu się przeprowadzić połączenie z Narodową Partią Polską, co zakończyło się powołaniem Zjednoczonej Partii Prawicy. Po przegranej w wyborach parlamentarnych i uzyskaniu zaledwie jednego mandatu nastąpił w ZPP rozłam na dwa obowy: przychylny i wrogi w stosunku do Rządu. De Csabathayowi udało się dogadać z Rządem, przez co ZPP weszło do koalicji rządzącej. Jako Minister Sprawiedliwości stworzył pierwszy państwowy Kodeks Karny.

Od 7.01.2006 Ervin de Csabathay jest prezesem i wlascicielem klubu pilkarskiego FC Sopron.

4.02.2006 Ervin de Csabathay zostaje nobilitowany do statusu hrabiego.