Micropedia.png

Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Franciszek III

Z Micropedia

Franciszek III

Z bożej łaski i woli ludu Król Obojga Sycylii, Książę Neapolu, Sycylii,Lombardii, Wenecji, Toskanii,Sabaudii i Piemontu, książę Francji, książę Langwedocji, Wielki Mistrz Orderów św. Januarego i Gwiazdy Neapolu i Sycylii, Zwierzchnik Sił Zbrojnych, Obrońca Ludu, Kardynał Św etc., etc., etc.
240px-Guillaume av Luxemburg.jpg
Okres panowania
od 14 listopada 2014 
Dynastia
Burbon-Sycylijski
Poprzednik

Franciszek III jako Książę Neapolu i Sycylii

Następca księżniczka Charlotta Burbon


Franciszek III, właść. Franciszek Ferdynand, wł. Francis Ferdinand de Siciliano.  fr. Francis Ferdinand  de Bourbon - Pierwszy suwerenny władza Królestwa Obojga Sycylii w wymiarze polskiego mikroświata. Przysposobiony syn Jego Królewskiej Mości Ludwika I Burbona, Króla Francji i Nawarry.

Biografia

Książę Franciszek Ferdynand urodził w Neapolu, jako jedyne dziecko księcia Ferdynanda II Józefa, Dziedzicznego Księcia Neapolu i Sycylii i księżnej Marii Teresy z hrabiowskiego rodu Amalienborg w Niemczech. Jako przyszły Książę otrzymał bardzo staranne wykształcenie.  

Od czasów swojej młodości aktywnie działał w środowiskach polityczno-społecznych na terenie księstw Neapolu i Sycylii, gdzie zdążył poznać mnóstwo wpływowych osób. 

14 listopada 2014 roku proklamował niepodległość Neapolu i Sycylii, tworząc suwerenne Królestwo Obojga Sycylii. Od początku swych rządów zabrał się do intensywnego budowania stabilnych podstaw swojego państwa państwa. Dziś jest państwo dobrze prosperujące na przyszłość, jednak z powodu niżu demograficznego jego aktywność jest na przeciętnym poziomie.


Problem następcy

Przez pewien czas Franciszek III nie miał następcy. Jednak po przysposobieniu przez Ludwika I problem sam się rozwiązał. Jego następcą został siostra księżna Henrietta. Ale po pewnym czasie wytworzyła się iluzja jakby Sycylia stała się nie niezależnym krajem lecz prowincją Francją. Poczatkowo dla króla takie słowa uznano za zmyślone. Po pewnym czasie król zdał sobie, iż w pewnym stopniu kraj jest zależny od Francji. Naród domaga się pewnych zmian, po przyłączeniu nowych ziem. Postanowił odmłodzić Rodzinę Królewską. Jego siostra księżna Henrietta zgodziła na to, a żeby to jej córka został nowym następcą na tronie sycylijskim. Księżniczka Charlotta początkowo przestraszona nową funkcją, zgodziła się a żeby przeprowadzić się do nowego kraju. Zamieszkała w Pałacu Książąt Kalabryjskich w Neapolu jako pierwsza osoba od czasu, gdy zamieszkiwał ten pałac ówczeny książę, a obecny król Franciszek.

Sycylijska Rodzina Królewska

Safe image.png

  • JNM Król Obojga Sycylii
  • JKM Księżniczka Kalabrii
  • JKW Księżna Henrietta Joanna
  • JKW Książę Karol Jan