Micropedia.png

Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

George Bash

Z Micropedia

George Bash - (ur. w Raszyngtonie) anorykański polityk, od 13 do 25 stycznia 2016 i ponownie od 30 stycznia 2016 do 8 lutego 2016 wykonujący obowiązki

George Bash

Bash geore.jpg
Pochodzenie
Flague of anorica.png
Raszyngton, Stany Zjednoczone

2. Prezydent Stanów Zjednoczonych

Okres urzędowania od 8 lutego 2016
Przynależność polityczna Front Republikański
Poprzednik Magnus von Thuringen
Następca nadal sprawuje urząd

Przewodniczący Kongresu

Okres urzędowania

od 13 stycznia 2016

do 8 lutego 2016

Przynależność polityczna Front Republikański
Poprzednik powstanie urzędu
Następca Sophia Corlins
Podpis George'a Basha.

Odznaczenia

Krzyż Oficerski Orderu Budowniczych Republiki (Bialenia)

głowy państwa. Od 13 stycznia 2016 do 8 lutego 2016 Przewodniczący Kongresu. Od 8 lutego 2016 prezydent Stanów Zjednoczonych Anoryki.

Przewodniczący Kongresu

13 stycznia 2016 Bash został przewodniczącym Kongresu i tym samym przejął obowiązki głowy państwa, przyznane przewodniczącemu Kongresu na mocy Aktu Unii Stanów Zjednoczonych Anoryki. Funkcję tę sprawował do 25 stycznia 2016.

30 stycznia 2016 ponownie objął tymczasowe obowiązki głowy państwa po ustąpieniu z urzędu przez prezydenta Magnusa von Thuringena. Obowiązki przestał pełnić 8 lutego 2016, obejmując urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych

George Bash był przewodniczącym Kongresowej Komisji Konstytucyjnej, która opracowałą projekt Konstytucji Stanów Zjednoczonych Anoryki.

Działalność partyjna

14 stycznia 2016 George Bash założył pierwszą w historii Anoryki partię polityczną - Front Republikański i został jej przewodniczącym.

Prezydent Stanów Zjednoczonych

Objęcie urzędu

8 lutego 2016 George Bash złożył przysięgę prezydencką przed Kongresem. Tym samym objął urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Reformy konstytucyjne

Zgodnie z Konstytucją Stanów Zjednoczonych, Gabinet Stanów Zjednczonych musiał przedstawić projekty ustaw niezbędne do stosowania ustawy zasadniczej. Gabinet George'a Basha wprowadził m.in. ustawy o sądownictwie, podziale terytorialnym czy samorządzie terytorialnym.

Polityka zagraniczna

George Bash od początku negocjował traktat uznaniowy z Królestwem Hasselandu. Jego polityka opiera się głównie na sojuszach z państwami nordackimi. Zapowiedział referendum federalne, w sprawie przystąpienia Anoryki do Rady Państw Nordaty.

George Bash podczas Konwencji Frontu Republikańskiego.

Działalność w Hasselandzie

11 lutego 2016 George Bash został członkiem Hasselandzkiego Dworu Królewskiego, zostając nominowany na urząd Lorda Sekretarza.

22 lutego 2016 otrzymał obywatelstwo hasselandzkie.