Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Hrabstwo Gellonii

Z Micropedia
(Przekierowano z Hrabstwo Gelloni)
Gellonia
Nazwa Hrabstwo Gelloni
Państwo Sarmacja
Namiestnik pro tempore Tomasz Chojnacki
Stolica Krez
Mer stolicy Matwiej diuk Skarbnikow

Dane Główne

Gellonia jest częścią Księstwa Sarmacji. Jej stolicą jest Krez, a inne miasta to Athos, Fer i Santa Ana. Jest najstarszą wciąż działającą prowincją w Sarmacji.

Dane Geograficzne

Gellonia znajduje się w północnej części KS. W jej obrębie można znaleźć niemal wszystkie formy ukształtowania terenu - od lasów Wagarii-Armerii, przez Góry Kocie aż po wybrzeża oceanu. Jak powiedział były Namiestnik Gellonii Matwiej Skarbnikow-Radecki: "W Gellonii czas i przestrzeń są zakrzywione przez co wszystko niezmiennie ulega ciągłym zmianom. Dokonanie opisu jest niemożliwe." oraz:"My się unosimy w kosmosie...".

Warto powędrować po Masywie Gór Kocich w pobliżu miasteczka Athos, by zobaczyć nie tylko piękne widoki z dziewięciu gór jakie w obrębie tego masywu się znajdują, ale także takie miejsca jak Jaskinia Światła, Dolina Biała czy Przełęcz Wielka.

Opis promocyjny

Gellonia to przede wszystkim ludzie którzy ją tworzą, ludzie różniący się bardzo od siebie, ale potrafiący współpracować - właśnie umiejętność pogodzenia odmiennych poglądów czyni Gellonię mocną, a przede wszystkim najtrwalszą z Prowincji Księstwa. Pewnie już się nasłuchaliście o prowincjach "martwych" i "największych"... Gellonia nigdy w swej historii nie była uznana za martwą, natomiast często nazywana jest za "największą" - choć wcale nie staramy się o ten tytuł. Historia pokazuje że to co jest największe, rozpada się z największym hukiem. Budując organizację (partę, państwo, miasto) zachowuje ona spójny charakter tylko do pewnego momentu - później po przekroczeniu masy krytycznej zaczyna się jej upadek. W Gellonii staramy się, aby zachować właśnie tą integralność, czasem kosztem mniejszej widowiskowości. Szczególny charakter naszej "małej v-ojczyczny" wynika również z wieku jej mieszkańców. Myli się ten kto uważa że jest to tylko zabawa dla "pryszczatych nastolatków". Wieniek - Ojciec Założyciel prowincji jak i Piotr Kościński - jej były Namiestnik, to jak najbardziej poważni ludzie po 40-stce. W pełnej harmonii przebiega ich współpraca z nastoletnim Burmistrzem Naszej stolicy - Krezu, czy też obecnym (ówczesnym dop. autora) Namiestnikiem - studentem z Krakowa. Życie prowincji koncentruje się na liście dyskusyjnej. To tam toczone są codzienne polemiki, to tam omawiane są nowe pomysły i projekty na przyszłość. Zapraszamy do odwiedzenia stron naszych miast i wsi, oraz instytucji założonych przez Gellończyków.


Linki

Strona Gellonii

Miasta Gelloni

Witryna Krezu

Witryna Feru

Witryna Athos

Witryna Santa Ana