Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Jan de Kaniewski

Z Micropedia

Jest przewodniczącym Powszechnego Zgromadzenia Dżamahiriji. Przewodził zrywowi 11 i 18 marca 2012 roku. Był dyktatorem Powstania Marcowego trwającego w tym czasie na terenie Księstwa Sarmacji. W skutek tych działań został wydalony wraz z innymi członkami powstania z Księstwa Sarmacji. Wcześniej był członkiem Partii konserwatywnej, która według jego późniejszych uwag nie sprawdziła się, jako przyczyna do zmian. W skutek działań przewodniczącego Dawida Janowskiego był zmuszony do przeciwstawienia się i zakończenia działalności tej "masy upadłościowej" w Księstwie Sarmacji. Niezdolność do zmiany rzeczywistości politycznej i poprawienia bytu ludu doprowadziła go do jedynej w tej sytuacji myśli o zrywie zbrojnym.

W państwie Dżamahirija Bialeńska jako Jan Ursinus.

Jeden z twórców Republiki Bialeńskiej. Jest on autorem reformy, dzięki której bialeńska gospodarka może funkcjonować bez pieniędzy, których wpływ on sam uważa za zgubny. Obecnie pełni funkcję Ministra Gopodarki w Bialenii. Ponadto jest przewodniczącym Ludowej Platformy Narodowo-Bialeńskiej. Nosi tytuł hrabiego.