Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Kamiljan de Harlin von Wespucci

Z Micropedia
Kamiljan de Harlin von Wespucci la Sparasan
JCM Kamiljan I Harlin Cesarz Insulii, Rodzic Doctriny, Prezydent Gaudium
Aktualne ciało, odziedziczone po zmarłym bracie
Dane biograficzne
Data i miejsce
urodzenia
17 lipca 2017
Almera w Baridasie (Sarmacja)
RódHarlin
OjciecHenryk Wespucci

Kamiljan de Harlin (dawniej: Kamiljan Harlitz) - działacz Cesarstwa Insulii i Związku Winkulijskiego.

Pełna tytulatura:

Jeno Cesarska Mość Kamiljan I Harlin z własnej łaski Cesarz Insulii, Cesarz Learvén, Cesarz Nordaty Północnej, Rodzic Doctriny, Wielki Protektor Lotryganii, Król Monarchii Ardemii, Król Winkulii Brodryjskiej, Arcyksiążę Hergamu i Alorku, Prezydent Gaudium, Prezydent Buletarku, Wiceprezydent Socjalistycznej Republiki Volkianu, Książę Bantu, Przewrotowiec Lipcowy, Lojalista Sierpniowy, dawny Marszałek Parlamentu Federacji Nordackiej, UTNczyk sercem, dawny zarządca Kościoła Antywirtualnego, dawny Dowódca Volkiańskiej Armii Ludowej, dawny Prezydent Federacji Nordackiej.

Historia

Urodzony w baridajskiej Almerze 11 lipca 2017 roku (wtedy założył konto w Księstwie Sarmacji). Od grudnia 2017 roku do lutego 2018 roku obywatel Ardemii; od marca 2018 roku do jej upadku działał w Unii Trzech Narodów, następnie aż do swojej śmierci (20 stycznia 2020 roku) był aktywny w Federacji Nordackiej. Między styczniem 2020 roku a lutym 2022 roku okazjonalnie udzielał się w mikronacjach pod postacią swojego v-brata. Na początku lutego 2022 roku dokonano przeszczepu jego mózgu do ciała v-brata, co poskutkowało praktycznym powrotem do żywych Kamiljana Harlina. Od tego czasu udziela się w Transnordacie i Winkulii.

Życiorys polityczny

Konsulat Ardemii

Jego aktywność polityczna rozpoczęła się na dobre dopiero w grudniu 2017 roku, kiedy to jako reprezentant minenacji - Doctriny - podpisał traktat o integracji swojego kraju w skład Konsulatu Ardemii. 24 grudnia Doctrina została naniesiona na mapy Pollinu jako samorządna wyspa podległa Ardemii. Kamiljan szybko przekonał się o bezsensowności swojej decyzji - kraj przed migracją na Pollin posiadał aktywną bazę obywateli na serwerze Minecraft i Discordzie, która niechętna była do pisania na forum. Format organizacji kraju jako forumnacji nie przyjął się u Doctrińczyków, co doprowadziło do odejścia od aktywności większości działaczy Doctriny. Harlin chciał anulować swoje zagranie polityczne i odzyskać kontrolę nad wyspą, dlatego wypowiedział bunt władzom Ardemii i zaniehał aktywności w tym kraju. W wyniku konfliktu z Ardemczykami autonomia została zlikwidowana i wchłonięta do innych prowincji Ardemii w lutym 2018 roku. Harlin natomiast porzucił mikronacyjną działalność i skupił się na rozwoju Doctriny w wymiarze serwera Minecraft i Discord.

Unia Trzech Narodów

Ardemia w późniejszym czasie stała się prowincją składową Unii Trzech Narodów. W marcu 2018 roku do tego kraju przybył Kamiljan i zażądał zwrócenia kontroli nad doctrińskimi ziemiami wchłoniętymi do Ardemii. Rozpętał manifestacje antyardemskie na obszarze okupowanej wyspy i rozpoczął manewry okrętów wojskowych dookoła niej. Sytuacja eskalowała do ogólnounijnego sporu, który rozstrzygany był na poziomie centralnym. Konflikt rozwiązany został poprzez wykupienie przez Socjalistyczną Republikę Volkianu (region w Rzeszy Książęcej Learven, ówczesnej prowincji UTN) większości ziem Doctriny od Ardemii. W wyniku negocjacji Prezydenta Volkianu Henryka Wespucciego i władz ardemskich, prawie cała wyspa Doctriny została sprzedana Volkianowi i okrzyknięta mianem Obwodu Doctrińskiego.

Niemalże połowa aktywności Cesarstwa Learven była generowana jest w Doctrinie. Był to niezwykle aktywny region i rozwinięty technologicznie.

W pierwszych dniach swojego pobytu w UTN, Harlin stał się Posłem w Parlamencie. Niedługo potem został mianowany na wicemarszałka Parlamentu. [...]

Był najdłużej walczącym demokratą podczas przewrotu sierpniowego w UTN. Sprzeciwiał się niedemokratycznemu rządowi do końca jego kadencji.

[...]

I Federacja Nordacka

Doprowadził do przyłączenia ZPViW do FN. V-umarł 20 stycznia 2020 roku o godzinie 20:00 popełniając samobójstwo. Utonął w rzece po zrzuceniu się z mostu w Gaudium.

Rodzina

Jest owocem związku Henryka Wespucciego i (narracyjnej) kobiety nazwiskiem Saviour. Miał brata przyrodniego ze strony matki, Deemera Savioura. Rzeczony brat po śmierci Harlina przekazał mu swoje ciało, do którego Harlin przeszczepił swój mózg, aby wrócić do świata żywych. Poskutkowało to tymczasową śmiercią Deemera Savioura.

Harlin nie posiada dzieci ani drugiej połówki. Jego jedyna rodzina to (narracyjne) potomstwo zmarłego v-brata i własni rodzice. Żyje w domu ze swoimi dwoma świniami.

Ordery

  • Order Budowniczych Federacji - Federacja Nordacka
  • Order Budowniczych Unii - Unia Trzech Narodów