Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Kamiljan de Harlin von Wespucci

Z Micropedia

Kamiljan de Harlin von Wespucci la Sparasan
JCM Kamiljan I Harlin Cesarz Insulii, Rodzic Doctriny
Aktualne ciało, odziedziczone po zmarłym bracie
 
Dane biograficzne
Data i miejsce
urodzenia
17 lipca 2017
Almera w Baridasie (Sarmacja)
RódHarlin
OjciecHenryk Wespucci

Kamiljan de Harlin (dawniej: Kamiljan Harlitz) - działacze II Federacji Nordackiej i Państwa Westland.

Pełna tytulatura:

Jeno Cesarska Mość Kamiljan I Harlin z łaski Jahwe Cesarz Insulii, Cesarz Learvén, Cesarz Nordaty Północnej, Rodzic Doctriny, Wielki Protektor Lotryganii, Król Monarchii Ardemii, Król Winkulii Brodryjskiej, Arcyksiążę Hergamu i Alorku, Prezydent Gaudium, Prezydent Buletarku, Wiceprezydent Socjalistycznej Republiki Volkianu, Książę Bantu, Przewrotowiec Lipcowy, Lojalista Sierpniowy, dawny Marszałek Parlamentu Federacji Nordackiej, UTNczyk sercem, dawny zarządca Kościoła Antywirtualnego, dawny Dowódca Volkiańskiej Armii Ludowej, dawny Prezydent Federacji Nordackiej.

Historia

Urodzone w baridajskiej Almerze 11 lipca 2017 roku (wtedy założyło konto w Księstwie Sarmacji). Od grudnia 2017 roku do lutego 2018 roku obywatel Ardemii; od marca 2018 roku do jej upadku działało w Unii Trzech Narodów, następnie aż do swojej śmierci (20 stycznia 2020 roku) było aktywne w I Federacji Nordackiej. Między styczniem 2020 roku a lutym 2022 roku okazjonalnie udzielało się w mikronacjach pod postacią swojego v-brata. Na początku lutego 2022 roku dokonano przeszczepu jego mózgu do ciała v-brata, co poskutkowało praktycznym powrotem do żywych Kamiljan Harlin.

Życiorys polityczny

Konsulat Ardemii

Jego aktywność polityczna rozpoczęła się na dobre dopiero w grudniu 2017 roku, kiedy to jako reprezentant minenacji - Doctriny - podpisało traktat o integracji swojego kraju w skład Konsulatu Ardemii. 24 grudnia Doctrina została naniesiona na mapy Pollinu jako samorządna wyspa podległa Ardemii. Kamiljan szybko przekonało się o bezsensowności swojej decyzji - kraj przed migracją na Pollin posiadał aktywną bazę obywateli na serwerze Minecraft i Discordzie, która niechętna była do pisania na forum. Format organizacji kraju jako forumnacji nie przyjął się u Doctrińczyków, co doprowadziło do odejścia od aktywności większości działaczy Doctriny. Harlin chciało anulować swoje zagranie polityczne i odzyskać kontrolę nad wyspą, dlatego wypowiedziało bunt władzom Ardemii i zaniehało aktywności w tym kraju. W wyniku konfliktu z Ardemczykami, autonomia została zlikwidowana i wchłonięta do innych prowincji Ardemii w lutym 2018 roku. Harlin natomiast porzuciło mikronacyjną działalność i skupiło się na rozwoju Doctriny w wymiarze serwera Minecraft i Discord.

Unia Trzech Narodów

Ardemia w późniejszym czasie stała się prowincją składową Unii Trzech Narodów. W marcu 2018 roku do tego kraju przybyło Kamiljan i zażądało zwrócenia kontroli nad doctrińskimi ziemiami wchłoniętymi do Ardemii. Rozpętało manifestacje antyardemskie na obszarze okupowanej wyspy i rozpoczęło manewry okrętów wojskowych dookoła niej. Sytuacja eskalowała do ogólnounijnego sporu, który rozstrzygany był na poziomie centralnym. Konflikt rozwiązany został poprzez wykupienie przez Socjalistyczną Republikę Volkianu (region w Rzeszy Książęcej Learven, ówczesnej prowincji UTN) większości ziem Doctriny od Ardemii. W wyniku negocjacji Prezydenta Volkianu Henryka Wespucciego i władz ardemskich, prawie cała wyspa Doctriny została sprzedana Volkianowi i okrzyknięta mianem Obwodu Doctrińskiego.

Niemalże połowa aktywności Cesarstwa Learven była generowana jest w Doctrinie. Był to niezwykle aktywny region i rozwinięty technologicznie.

W pierwszych dniach swojego pobytu w UTN, Harlin stało się Posłem w Parlamencie. Niedługo potem zostało mianowane na wicemarszałka Parlamentu. [...]

Było najdłużej walczącym demokratą podczas przewrotu sierpniowego w UTN. Sprzeciwiało się niedemokratycznemu rządowi do końca jego kadencji.

[...]

I Federacja Nordacka

Doprowadziło do przyłączenia Zjednoczonego Państwa Voxlandu i Westlandu do I Federacji Nordackiej w ramach prowincji. V-umarło 20 stycznia 2020 roku o godzinie 20:00 popełniając samobójstwo. Utonęło w rzece po zrzuceniu się z mostu w Gaudium.

Cesarstwo Insulii

II Federacja Nordacka

Rodzina

Jest owocem związku Henryka Wespucciego i (narracyjnej) kobiety nazwiskiem Saviour. Miało brata przyrodniego ze strony matki, Deemera Savioura. Rzeczony brat po śmierci Harlin przekazał mu swoje ciało, do którego Harlin przeszczepiło swój mózg, aby wrócić do świata żywych. Poskutkowało to tymczasową śmiercią Deemera Savioura.

Harlin nie posiada dzieci ani drugiej połówki. Jego jedyna rodzina to (narracyjne) potomstwo zmarłego v-brata i własni rodzice. Żyje w domu ze swoimi dwoma świniami.

Ordery

  • Order Budowniczych Federacji - Federacja Nordacka
  • Order Budowniczych Unii - Unia Trzech Narodów