Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Królestwo Obojga Sycylii

Z Micropedia

Godło Obojga Sycylii

Flaga Obojga Sycylii

Hymn: Marsz Królewski

Dewiza: Co bóg złączył, człowiek niech nie rozdziela.

Język urzędowy włoski, francuski, polski
Stolica Neapol
Ustrój polityczny dziedziczna monarchia ludowa
Głowa państwa król Franciszek III

Consigliere Rady Ministerialnej

Rodrigo Aloiso Bertrand
Następca tronu Księżniczka Kalabrii

Charlotta Enrichetta Bourbon

Religia dominująca Katolicyzm Awinioński
Data powstania 14 XI 2014 r.
Obywatelstwa 7
Adres www Do królestwa

Królestwo Obojga Sycylii to mikronacja powstałą 14 listopada 2014 roku z inicjatywy Franciszka III, wzorująca się na tymże historycznym królestwie.

Ustrój

Królestwo Obojga Sycylii jest dziedziczną monarchią ludową w której funkcjonuje również Rada Narodu i Rada Wykonawcza na czele z Przewodniczącym.

Król Obojga Sycylii: JKW Franciszek III

Rada Ministrów:

  • Consigliere Rady Ministerialnej - Rodrigo Aloiso Bertrand
  • Minister Administracji i Federalizacji - Enrichetta Gianna Bourbon
  • Minister Spraw Cywilnych i Wojskowych - Szymon Uchastokow
  • Minister Kultury i Sztuki - Giacomo Pietro del Bertrand

Historia

Obecne Królestwo Obojga Sycylii, powstało 14 listopada 2014 roku w wyniku upadku Królestwa Włoskiego i wyzwolenia się dotąd zależnego Księstwa Neapolu i Sycylii, części owego państwa. Państwo wyzwolił V Dziedziczny Książę Neapolu i Sycylii, książę Franciszek I Ferdynand.

Okres do Zjednoczenia

Królestwo Sycylii i Królestwo Neapolu były dotąd niezależne pod względem władcy do 1700 roku. Rządzili różne dynastii. Jednak zdarzały się w historii gdy oba kraje władała jedna osoba. W 1700 Koronę Sycylii i Neapolu połączono na dobre, jednak formalnie były to dwa odrębne państwa, jednak zarządzone przez jedną osobę. Pierwszą osobą był król Hiszpanii Filip V, zwany jako Filip IV. Jednak pierwszym w całości de facto królem obu państw był ostatni Król Neapolu i Sycylii i pierwszy Król Obojga Sycylii - Ferdynand I(III).

Okres po Zjednoczeniu

Król Neapolu i Sycylii, Ferdynand III postanowił po upadku Napoleona we Francji scentralizować kraj. Jednym z nich było zastąpienie unii personalnej, unią realną. Ogłosił się że od 1816 będzie się nazywać Ferdynand I. Państwo stworzone przez nie go pozwoliło dobrze się rozwijać.

Zjednoczenie Włoch. Upadek monarchii.

W 1859 roku na tron wstępuje Franciszek II, prawnuk założyciela Królestwa Obojga Sycylii. Młody, 23-letni Franciszek chce kontynuować, dzieło poprzedników, jednak nie dane, było mu to zrobić. 1860 na Sycylii spiskowcy planują zamach na króla, w celu zjednoczenia Włoch. 1861 roku Giuseppe Garibaldi ląduje w dawnym Królestwie Neapolu i z łatwością ją podbija. Przerażony król ucieka do Wiednia. Jednak 1873 roku, król Włoch Wiktor Emanuel II zaproponował powrót byłemu królowi powrót, ale oni się nie zgodził. Do kraju powrócił jego brat, książę Alfons hrabia Caserty, który otrzymał tytuł Dziedzicznego Księcia Neapolu i Sycylii.

Tytulatura(do 1861 roku)

Z Bożej łaski Król Obojga Sycylii, Książę Neapolu, Sycylii, książę Burbon.

Tytulatura(od 1894 roku do 2014 roku)

Z Bożej łaski Dziedziczny Książę Neapolu i Sycylii, uksiążęcony książę Burbon, Głowa Rodu Burbonów Sycylijskich.

Upadek Włoch. Zjednoczenie Królestwa

We Włoszech na początku 2014 roku wybuchła wojna o wyzwolenie dawnych państw - zwana też Rewolucją Antyzjednoczeniową. IV Dziedziczny Książę Franciszek I Józef, zwolennik jedności Włoch, wzywa syna żeby powrócił do Neapolu. Mianuje go generałem armii i Koregentem, księcia który w tym czasie nie może sprawować władzy z powodu choroby. Franciszek Ferdynand, jest zwolennikiem Rewolucji Antyzjednoczeniowej, przy czym osobiście nie pokazuje tego. 10 kwietnia 2014 roku, w pałacu w Neapolu umiera Franciszek I Józef. W tym czasie przyszły władca świętuje 22 urodziny. Gdy się dowiaduje wraca do Neapolu. Zarządza na 15 kwietnia pogrzeb. Już 20 kwietnia zgodnie z życzeniem ojca, był nie przedłużać żałoby, koronuje się na V Dziedzicznego Księcia jako Franciszek II Ferdynand. Sprawnie prowadzi walkę ma dwa fronty. Z jednej strony formalnie potrzymywuje unię, z drugiej wspiera nieformalnie rewolucję. 12 listopada wypowiada unię Włochom, które są w stanie rozpadu. Natomiast 14 listopada ogłasza akt przywrócenia Królestwa Obojga Sycylii. Przez te 6 dni był Regentem Królestwa. Dziś świętowane jako Dzień Niepodległości. 20 listopada 2014 roku w Katedrze w Neapolu koronowany jako Franciszek III.

Tytulatura(od 2014 roku do 2015 roku)

Z bożej łaski i woli ludu Król Obojga Sycylii, Książę Neapolu i Sycylii,uksiążęcony książę Burbon, Głowa Rodu Burbonów Sycylijskich,Książę Francji, książę Langwedocji, Zwierzchnik Sił Zbrojnych, Obrońca Ludu.

Akcja Jedność

Pod koniec marca 2015 roku do Neapolu przybywają wysłannicy Włoskiej Armii Ludowej, celem przyłączeniem północnych obszarów dawnego Królestwa Włoch. Początkowo król niechętny tym zamiarom, po rozmowie z rządem i parlamentem zgadza się na ten pomysł. Na północ wkraczają wojska sycylijskie pod pretekstem obrony księstwa Parmy. Żadnej reakcji nie zrobiła Francja, która jest związana sojuszem z Sycylią. Król proklamował nowe prowincje, jednak nie przeszedł pomysł na zmianę nazwy na Włochy.

Tytulatura(od 2015 roku)

z Bożej łaski i woli ludu Król Obojga Sycylii, Książę Neapolu, Sycylii, Lombardii, Wenecji, Toskanii, Sabaudii i Piemontu, dziedziczny książę Parmy, książę Francji, książę Langwedocji, Najwyższy Zwierzchnik Sił Zbrojnych, Obrońca Ludu, Kardynał Świecki, etc., etc., etc..

Ustrój polityczny

Od uzyskania niepodległości Królestwo Obie Sycylii jest dziedziczną monarchią ludową.

Co to znaczy?

1) Władzę sprawuje monarcha(król)

2) Sukcesja tronu jest dziedziczna

3) Obowiązuje primogenitura płci tzn. że koronę mogą dziedziczyć także kobiety

4) Władza pochodzi od Boga i Ludu (przeciwieństwo monarchii z łaski Boga).

Podział polityczny

Kraj dzieli się na dwa Księstwa i miasto wydzielone:

  • Księstwo Neapolu
  • Księstwo Sycylii
  • Księstwo Lombardii
  • Księstwo Wenecji
  • Księstwo Toskanii
  • Księstwo Sabaudii
  • Księstwo Piemontu
  • Dziedziczne Księstwo Parmy
  • Królewskie Miasto Neapol