Micropedia Mateusz72
Micropedia.png

Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Mateusz72

Z Micropedia


Mateusz72
Kraj zamieszkania VRP
Funkcje publiczne Prezes Korporacyjnego Centrum Medialnego, Prezes Komitetu Wyborczego Pomarańczowych Optymistów
Tytuł honorowy prezydent
Znany również jako


Mateusz72 - założyciel RF, współtwórca VRP. Polityk centroprawicowy. Współtwórca prawa RF i VRP. Miłośnik szeroko pojętej kultury osobistej i międzynarodowej.

Autor szeregu ustaw reformujących VRP. Jest autorem:

 • Konstutucja VRP
 • szereg ustaw VRP
 • godło, hymn i flaga VRP
 • główne prace graficzne VRP

Mateusz72 jako pierwszy rozpoczął na VRP wyścig mediów. Stworzył pierwsze radio oraz telewizję. Jego Korporacja Medialna (ob. Korporacyjne Centrum Medialne) jest największym przedsiębiorstwem na VRP.


Przedstawia frakcję konserwatywno-liberalną. Popiera wolność mediów, działalności gospodarczych oraz szeroko pojętej wolności prywatnej. Stara się, aby państwo nie stało się cieniem obywatela, aby nie obserwowało go w każdej sytuacji. Zwolennik wolnego rynku. Popiera podpisywanie międzynarodowych umów o współpracę.


Mateusz72 o sobie

Na Piątą Rzeczpospolitą Polską trafiłem przypadkiem.

Przeszukiwałem różne fora dyskusyjne i przez przypadek natrafiłem właśnie na to forum. Postanowiłem się zarejestrować. Tak więc z dniem 2 sierpnia 2006r. zostałem obywatelem Piątej Rzeczpospolitej Polskiej.

Po upływie 7 dni, czyli tygodnia, postanowiłem wstąpić do partii. Tą partią została Platforma Obywatelska. Po przyjęciu do partii rozpocząłem swoje działania polityczne. Stałem się aktywnym obywatelem (zresztą jestem nim do dziś). Zacząłem uczestniczyć przy tworzeniu wstępnych praw VRP. Uruchomiłem gazetę "Internet Polski". Stała się w miarę poczytna.

W drugiej połowie sierpnia narodziła się Rzeczypospolita Formułowa, której zostałem prezydentem.

Po jakimś czasie Platforma Obywatelska rozleniwiła się. Wraz z Allanem Gordonem postanowiliśmy ratować sytuację, lecz kierownictwo PO nie reagowało. Postanowiłem odejść. Została złożona mi propozycja wstąpienia do Sojuszu Prawicy Demokratycznej. Wtedy postanowiłem wystartować w wyborach prezydenckich. Uzyskałem poparcie SPD. Rozpoczęła się kampania wyborcza. Rozpoczęły się wybory na urząd Prezydenta VRP. Moimi rywalami byli Księżniczka i Lech Wałęsa. Większością głosów zostałem wybrany prezydentem II kadencji. Wtedy z przyjętym zwyczajem wystąpiłem z partii. Złożyłem przysięgę prezydencką i rozpocząłem urzędowanie.

Podjąłem się trudnego zadania sformowania nowego rządu. Był to rząd kompromisu i ugody wszystkich partii. Przewodniczący SPD nie mógł znieść, że nie został ministrem gospodarki i finansów. Zaczęły się naciski. Postanowiłem zrezygnować z poparcie dla mnie partii SPD i założyłem własną partię (wtedy prezydencką) Nasza Wspólna Rzeczpospolita. Była i jest to partia zdrowego rozsądku, której program jest możliwy do zrealizowania. Wtedy SPD stało się opozycją do prezydenta (mnie) i NWRu.

Zainicjowałem ustawę aby ustanowić unię narodową pomiędzy Piątą Rzeczpospolitą Polską a Rzeczypospolitą Formułową. Ustawa została zatwierdzona i przyjęta. Rozpoczęto szeroką współpracę z RF.

Rozpoczęła się kampania wyborcza do Sejmu. NWR także rozpoczęła kampanię. Zostałem wybrany Marszałkiem Sejmu (piastuję tę funkcję nieprzerwanie od 3 kadencji). Partia otrzymała 38 mandatów (póki co nie powtórzyła swojego sukcesu). Później nastąpiły kolejne wybory w których uzyskaliśmy 13 i 18 mandatów. SPD nie mogło się pogodzić z wygraną NWR dlatego kierownictwo tej partii zaczęło atakować nas bezpardonowo. NWR jednak obroniła się.

W dniu 22 stycznia 2007r. założyłem gazetę identyfikator, która stała się pierwszą nie zawieszoną gazetą na VRP od czasu Rzeczpospolitej. Następnie w dniu 24 stycznia założyłem firmę Wizaż & Marketing. Stała się bardzo popularna i wypełniła lukę w przemyśle i usługodastwie na Piątej Rzeczpospolitej Polskiej. Przyjmowała i przyjmuje ciągle wiele zamówień.

26 stycznia 2007r. to data uruchomienia Kancelarii Prawniczej Dynastia, która jest jedną z najlepiej działających kancelarii prawniczych na VRP. Jestem autorem (ale o tym za chwilę) Konstytucji VRP.

Po decyzji Sejmu 2 dniu 7 lutego 2007r. zostałem wybrany Ministrem Spraw Obywatelskich. Byłem pierwszym ministrem tego ministerstwa. Przeprowadziłem I-szy Spis Ludności VRP. Było to wielkie przedsięwzięcie, wymagające wielkiego zaangażowania, lecz z zadowoleniem mogę napisać, że udało się je dokładnie przeprowadzić.

Po wielu konsultacjach tak samo prawnych jak i gospodarczych postanowiłem połączyć W&M, Identyfikator i Kancelarię Dynastię w coś jednego. Była to Korporacja Medialna. Powstało także pierwsze radio VRP - Głos Rzeczpospolitej oraz hale wystawiennicze. Korporacja Medialna to było pierwsze tego typu przedsięwzięcie na VRP. Udało się i odniosło wielki sukces. Korporacja rozwija się i jest obecnie najlepiej rozwijającą się działalnością na Piątej Rzeczpospolitej Polskiej . KM rozwija się. Posiada ustaloną siedzibę i terytorium bytu. Później uruchomiona została restauracja GREEN ART.

W dniu 10 kwietnia 2007r. złożyłem przy poparciu partii Nasza Wspólna Rzeczpospolita projekt ustawy konstytucyjnej czyli projekt konstytucji VRP, która została przyjęta większością

Opracowałem także godło, flagę, hymn oraz stronę internetową VRP


Praca

Mateusz72 jest aktywnym politykiem na terenie swojego państwa, lecz także dyplomatą. Prowadzi politykę przyjazną obywatelowi.

stanowiska, które pełnił:

 • Prezydent VRP II kadencji
 • Marszałek Sejmu VRP II kadencji
 • Marszałek Sejmu VRP III kadencji
 • Minister Spraw Obywatelskich
 • Prezydent RF I kadencji
 • Prezydent RF II kadencji
 • Marszałek Sejmu VRP IV kadencji
 • Członek Komisji Wyborczej VRP
 • Członek Podkomisji Paszportowej VRP
 • Zastępca Administratora Technicznego VRP
 • Prezes Związku Mniejszości Formułowej
 • Przewodniczący partii PC
 • Minister Spraw Wewnętrznych i Sprawiedliwości
 • Minister Kultury i Edukacji Narodowej
 • Prezes Korporacyjngo Centrum Medialnego
 • Prezes Komitetu Wyborczego Pomarańczowych Optymistów