Micropedia.png

Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Metropolis

Z Micropedia
City of Metropolis
Metropolis symbol.png
Flaga metropolis.png
Państwo USAflag.png Stany Zjednoczone Wysp Stołockich
Stan Metropolis
Powierzchnia Obliczenia trwają
Ludność
Liczba v-mieszkańców 58.274.527
Liczba mieszkańców 1
Kod pocztowy 1000001-1118111
Podział miasta 240 dzielnic, 5 poziomów
Języki spotykane polski, angielski, anhalcki i inne
Miasta partnerskie Brak

City of Metropolis, Metropolis (anh. Matterštadt jap. メトロポリス) - stolica Stanów Zjednoczonych położona na południowo-zachodnim skrawku południowej wyspy Stołockiej; jest najintensywniej zabudowanym miastem w polskim mikroświecie.

Architektura miasta Metropolis jest oparta na retrofuturyzmie z lat 1920 - 1930 (głównie filmu pt. "Metropolis"), jedynym nowym "smaczkiem" z dzisiejszych czasów który może się pojawiać to pewne elementy z anime o tej samej nazwie z 2001 roku.

Jeśli chodzi o same miasto strukturami bardziej przypomina ono to z wersji z roku 2001 czyli miasto ma pięć poziomów lecz nie są one odseparowane od siebie jak w filmach. Między poziomami funkcjonuje transport drogowy, szynowy i windy.

Dwa dolne poziomy nie są zamieszkane. Na samym dole znajduję się poziom maszynowy który zapewnia ludziom wodę, energie elektryczną i inne surowce. Poziom numer dwa to poziom "pracowniczy" to tutaj znajdują się wszelkie fabryki i przedsiębiorstwa produkcyjne. Kolejne poziomy są poziomami mieszkalno-usługowymi.

Największym i najważniejszym budynkiem w Metropolis jest Zikkurat. Znajduje się w samym centrum miasta. Jest budynkiem biurowo-rządowo-mieszkalnym. Znajdują się w nim biura urzędników, apartamenty ważnych osobistości i główna sala obrad.Centrum miasta, w tle Zikkurat
Jedna z głównych dróg w Metropolis