Micropedia Michał von Rokuszewski
Micropedia.png

Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Michał von Rokuszewski

Z Micropedia

<infobox>

 <title source="title1"/>
 <image source="image1">

</image> <image source="image2"> </image> <label>Data urodzenia</label> <label>Żona</label> <label>Kraj</label> <label>Dzieci</label> <group> <header>Rzeczpospolita Obojga Narodów</header> <label>Okres działania</label> <label>Funkcja Urząd</label> </group> <title source="title2"/> <label>Etykieta</label> <label>Etykieta</label> </infobox> Michał von Rokuszewski (herbu Kownia) - Szlachcic, Oficer, dyplomata, pisarz. Obywatel Księstwa Sarmacji. Namiestnik Księstwa Salzburga(MAW).

Rzeczpospolita Obojga Narodów

9 lutego 2020 roku Michał von Rokuszewski zawitał do RON i tam zaczął swoją przygodę z mikroświatem. Wstąpił do wojska Rzeczpospolitej.

12 lut 2020 został przyjęty do wojska kwarcianego, komputu koronnego, Dywizji Małopolskiej, Regimentu Dragonów do 1 kompanii, w stopniu pocztowego

18 mar 2020 na wniosek Hetmana Polnego został awansowany na towarzysza.

Od 16 marca 2020 do 22-23 marca 2020 w okolicach Drahimia wybuchł bunt, powstanie mieszczan i chłopów wspierane przez Brandenburskich szlachciców. 20 marca zgodnie z rozkazem Hetmana polnego Michał pojechał na wsparcie dla wojsk Doborowej jazdy koronnej pod dowództwem Józefa Wilhelma. za okazane męstwo i odwagę w czasie działań został odznaczony Amarantową Wstążką.

25 marca 2020 po zdaniu egzaminu podoficerskiego został awansowany do stopnia podchorążego.

Michał aktywnie brał udział w Sejmie Walnym XIV - IV - MMXX w Wilnie.

Pan Podchorąży przystąpił do egzaminu i napisał pracę oficerską czym dostał awans na stopień Namiestnika.

Monarchia Austro-Węgier

W pierwszy jeszcze nie oficjalny swój wyjazd za granicę wybrał się 22 marca 2020 do MAW. Podczas zwiedzania tego kraju zauroczył się nim i postanowił jeszcze do niego w przyszłości wrócić.

Niedługo potem podczas drugiego przyjazdu spotkał tam swoją przyszłą żonę z którą mocno się zbliżył. To była wielka znajomość. Ze względu na to iż Michał był żołnierzem, niedługo też miał kurs podoficerski oraz zbliżał się Sejm Walny, musiał wyjechać do RON. Julia przyjechała do Rzeczpospolitej na zaproszenie Michała. Uzyskała miano mieszkańca i została mieszczankom.

Michał i Julia zaprosili mieszkańców Monarchii a także innych państw na ich ślub. Uroczystość odbyła się 16 maja w Katedrze na Wawelu.

31 maja Michał uzyskał obywatelstwo Monarchii Austro-Węgierskiej.

4 czerwca Postanowieniem C.i K. Nº 1920-06-04/1 - Powołanie Namiestnika Cesarz Franciszek Leopold I mianował Michała von Rokuszewskiego na stanowisko Namiestnika Księstwa Salzburga.

Księstwo Sarmacji

02.05.2020 wydano paszport AH112 dla pana Michała von Rokuszewskiego. Otrzymał przy tym status Mieszkańca. Początkowo zamieszkał w Mieście Sola, jednak potem z przyczyn niezależnych od niego musiał się przeprowadzić, dlatego też udał się do Czarnolasu.

Został zatrudniony w Park Stołeczny, Sarmacka Liga Piłkarska, Stowarzyszenie Samorządowców Sarmacji, Fundacja Wsparcia Nowych Obywateli, Nacjonalistyczna partia Sarmacji, Prasa Betellon.

Ród

Ród został założony 15 marca 2020 roku wraz z nobilitacją Michała von Rokuszewskiego.

13 kwietnia 2020 odbyła się adopcja braterska i adopcja do herbu. Do rodziny dołączył Józef Wilhelm[1] i jego małżonka Zuzanna Keptońska.

16 maja Michał ożenił się z Julią Tracz. 22 maja została Ona włączona do Rodu. 31 maja Julia została nobilitowana.

CZŁONKOWIE RODU

Michał von Rokuszewski

Julia Tracz von Rokuszewska

Józef Wilhelm von Rokuszewski

Zuzanna Keptońska von Rokuszewska

Odznaczenia

Amarantowa Wstążka

Medal  Bene Merentibus (1)

Order Zasługi RON VI

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  1. Józef Wilhem używa wraz ze swoją małżonką herbu Kownia (odmiana II)