Micropedia Michalek
Micropedia.png

Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Michalek

Z Micropedia


Szymon Majewski
Kraj zamieszkania VRP
Funkcje publiczne Członek Zjednoczenia Patriotycznego, Redaktor Naczelny gazety SMS
Tytuł honorowy brak
Znany również jako strusmb


michalek - jeden z pierwszych obywateli VRP. Generał Wojska i Minister Edukacji Narodowej na VRP. Były Minister Bezpieczeństwa. Jest redaktorem naczelnym gazety Szymon Majewski Show. Członek partii Zjednoczenie Patriotyczne.

Życiorys

Na VRP był jednym z pierwszych obywateli. Od razu założył własną partię - Teraz Kur** My. Jednakże wtedy na VRP panowała właściwość - 1 obywatel = 1 partia. Aby być w stanie nie dopuścić faszystowskiej partii do włazy razem z pozostałymi partiami zjednoczył się pod szyldem Platformy Obywatelskiej. W między czasie założył własną gazetę Szymon Majewski Show, która była jedna z bardziej poczytnych gazet. Gdy na VRP zaczęło się dziać źle za sprawą niejakiego Stefana Hoppe'a opowiedział się po stronie obozu opozycji anty-Zeusowskiej. Razem z fredkiem marszczynogą był uczestnikiem I Schizmy na starej VRP. Po założeniu nowej VRP (yoyo.pl później przekształcone w com.pl) przez Zenka Łod Benka szybko przeniósł się na wyzwolone forum. Przeniósł gazetę i ponownie zaczął pisać z sukcesami. Zrezygnował z uczestniczenia w polityce. Majewski miewał dość długie (ok. 3 mies) przerwy w grze jednak nie potrafił się na zawsze oderwać od VRP. Został Ministrem Bezpieczeństwa (urząd obecnie zlikwidowany) i Generałem Wojska. Po kolejnej przerwie wrócił do gry. Jego gazeta przeżywała najlepszy okres. Można by powiedzieć że stary wyjadacz VRP wniósł świeżą krew. Wstąpił do Zjednoczenia Patriotycznego. W lipcu 2007 został przez prezydenta Willama Younga mianowany na Ministra Edukacji. w 2008 roku zastąpiony na stanowisku szefa wojska przez Zenka Łod Benkę