Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Osteryjska Republika Ludowo - Demokratyczna

Z Micropedia


Osteryjska Republika Ludowo - Demokratyczna'ORL - D'

od 28.05.2015
Błąd przy generowaniu miniatury: Brak pliku
Flaga Herb
Dewiza: Socjalizm - nasza droga!

Hymn: Miliony rąk!
Konstytucja Konstytucja ORL-D z 02. 06. 2015 r.
Język urzędowy polski
Język używany polski, rumuński, rosyjski
Stolica Andriejgrad
Ustrój polityczny republika
Typ państwa demokracja ludowa
Głowa państwa

Prezydent Emil Antonescu

Przewodniczący Izby Ludowej Michaił Orumow
Szef rządu Emil Antonescu
Powierzchnia 79 997 km²
Liczba ludności (2015) Obywatele: 5

Ludność wirtualna: 2 000 000

Niepodległość od Republiki Osterii

Proklamacja Rewolucyjna - 28 maja 2015 r. uznanie Rady Imperialnej -

Powstanie państwa 28 maja 2015 r.
Jednostka monetarna lej (l)
Kod samochodowy ORL - naprzemiennie
Religia dominująca ateizm
Strona internetowa

Osteryjska Republika Ludowo - Demokratyczna - polskie państwo wirtualne ulokowane na kontynencie vaarlandzkim. Sąsiaduje z Wicekrólestwo Estelli Wschodniej i RON (na południu) oraz Oceanem Orientalnym na północy, wschodzie i zachodzie.

ORL-D jest krajem bogatym w surowce naturalne, głównie ropa naftowa, gaz ziemny, rudy metali, węgiel. Silny przemysł występuje głównie w regionie andriejgradzkim. Okręg novijski to rolnictwo, w którym dominuje hodowla ziemniaków, żyta oraz pszenicy. Hodowla głównie trzody chlewnej oraz bydła mlecznego. Planowana jest kolektywizacja rolnictwa. Kraj podzielony jest na dwa okręgi - andriejgradzki i novijski, jego stolicą jest Andriejgrad. ORL-D jest krajem, w którym panuje demokracja ludowa, a niestrudzone społeczeństwo umacnia swą pracą ustrój socjalistyczny stanowiący fundament Republiki.

Ustrój opiera się na sojuszu robotników z chłopami oraz inteligencją. Te trzy klasy, żyjąc w symbiozie tworzą socjalistyczne społeczeństwo dążące do wzrastania w idei rewolucyjnej.

Historia

Czasy przed internetowe

IX-X w. Osteria podzielona na szereg państewek z których najsilniejszymi są dwa grody: Divograd i Siane. Stepy Osterii zamieszkują koczownicze ludy, zaś wybrzeża zamieszkuje ludność nieznanego (prawdopodobnie nie-osteryjskiego) pochodzenia.
Około 1000 niejaki Nikit obala lokalną dynastię w Divogradzie i zostaje Królem Divogradu. Państwo divogradzkie obejmowało wtedy nie tylko samo miasto Divograd ale i okoliczne tereny. Powstaje dynastia Nikitydów. To początek państwowości dzisiejszej Osterii.

Republika Osterii/Księstwo Osterii

1 maja 2010 r. powstała Republika Osterii, którą założył książe Michał Andriejew. Składała się z trzech gmin Andriejgrad, Novia i Siane. Osteria była republika, ale głową państwa był książę. Władzę ustawodawczą sprawował Sejm, natomiast wykonawczą rząd, na którego czele stał kanclerz. Władzę sądowniczą sprawował Sąd Najwyższy, sądy okręgowe i Trybunał Stanu.

Ze względu na osobę Księcia jako głowy państwa, państwo było nazywane czasem Księstwem. 17 sierpnia 2011 r. przyłączone do Rzeczpospolitej Eskwiliańskiej jako Gubernia Osteryjska.

W lipcu 2014 r. próbowano wskrzesić Republikę, ale bezskutecznie.


Osteryjska Republika Ludowo - Demokratyczna

28 maja 2015 r. działacz rewolucyjny i dowódca oddziałów ludowych Emil Antonescu dokonał zbrojnego przewrotu i zajął ziemię dawnej Republiki Osterii proklamując Osteryjską Republikę Ludowo - Demokratyczną. Argumentował swoje działanie chęcią ratowania narodu osteryjskiego z marazmu, do którego doprowadziła go poprzednia, nieaktywna i burżuazyjna władza. W budowaniu socjalizmu Towarzyszowi Antonescu od 29 maja 2015 r. pomagają Michaił Romanowicz Orumow oraz Iwan Pietrow - czołowi działacze partyjni oraz państwowi. Towarzyszowi Antonescu wraz z współpracownikami bardzo szybko udało się opanować sytuację w kraju oraz uchwalić najważniejsze akty prawne w państwie. Ukoronowaniem prac było uchwalenie Konstytucji dnia 2 czerwca 2015 r. 3 czerwca 2015 r. Izba Ludowa wybrała Emila Antonescu pierwszym Prezydentem ORL-D. 8 czerwca 2015 r. powstała Socjalistyczna Partia Osterii, a na 20 czerwca 2015 r. zaplanowano pierwsze wybory do Izby Ludowej.

Ustrój Polityczny

Ustrój opiera się na sojuszu robotników z chłopami oraz inteligencją. Te trzy klasy, żyjąc w symbiozie tworzą socjalistyczne społeczeństwo dążące do wzrastania w idei rewolucyjnej. 

Głową Osteryjskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej jest Najwyższy Przywódca Emil Antonescu piastujący godność Prezydenta. Lud Pracujący Miast i Wsi został wyzwolony z marazmu, dzięki Wielkiej Rewolucji, która miała miejsce 28 maja 2015 r. Po zwycięstwie nad kapitalistyczną władzą nasz Przywódca proklamował nową Republikę i tym samym uwolnił robotników oraz chłopów od ucisku.

Najwyższego Przywódcę w walce o interesy klasy robotnieczej wspomaga Rada Komisarzy Ludowych, czyli rząd ORL-D. Głos społeczeństwa reprezentuje Izba Ludowa, która jest jednoizbowym parlamentem, a wymiar sprawiedliwości sprawuje Najwyższy Trybunał Sprawiedliwości.

Kierowniczą rolę w społeczeństwie pełni Socjalistyczna Partia Osterii, która niestrudzenie walczy o sprawiedliwość oraz realizuje wolę Ludu Pracującego Miast i Wsi.

Geografia

Osteryjska Republika Ludowo - Demokratyczna to kraj zróżnicowany pod względem geograficznym.

Niziny

Na zachodzie kraj pokrywa Nizina Sianeńska wraz z Wybrzeżem Andriejgradzkim na północnym zachodzie. Blisko granicy z RON znajdują się Wzgórza Polonu, pokryte licznymi rzekami. Kolejna nizinna część znajduje się na wschodzie kraju to Pobrzeże Wschodnioosteryjskie.

Góry

ORL-D jest krajem górzystym. Poza wspomnianymi Wzgórzami Polonu, w państwie znajdują się Grzbiety Rewolucji (centrum kraju), Wysoczyzna Novijska w pobliżu miasta Novia oraz Góry Osteryjskie tuż przy granicy z Estellą Wschodnią na południu kraju.

Rzeki i jeziora

Przez ORL-D przepływają dwie duże rzeki - Narva i Diva. Znajdują się także jeziora - ogromne jezioro Divogradzkie, częściowo położone poza granicami kraju, stanowiące naturalną granicę pomiędzy RONem, a Estellą Wschodnią oraz Jezioro Planinsko na północy kraju.


Podział Administracyjny

Skarland dzieli się na 2 okręgi - andriejgradzki i novijski, nie posiadają autonomii, gdyż ORL-D jest krajem jednolitym. Stolicą okręgu andriejgradzkiego i całego kraju jest miasto przemysłowe Andriejgrad, zaś stolicą rolniczego okręgu novijskiego jest miasto Novia. Na czele okręgów stoją naczelnicy. Większymi miastami kraju są także Siane oraz Divograd, a także kompleks miejscowości wypoczynkowych Vitice.




Klimat

Klimat ORL-D jest umiarkowy, raczej morski niż kontynentalny. Latem na całym obszarze kraju z wyjątkiem północno-zachodniej części kraju, jest ciepło i słonecznie. Północ kraju jest nieco chłodniejsza i bardziej deszowa, a także wietrzna. Średnie temperatury wynoszą 8 °C w styczniu i 25°C w lipcu, roczna ilość opadów sięga 250 mm.

Język

W ORL-D statut języka urzędowego ma polski. Pomocniczo może być stosowany język rumuński i rosyjski.

Demografia

Dane ogólne

ORL-D liczy ok. 2 mln mieszkańców wirtualnych i w chwili obecnej posiada 5 obywateli. Obszarem najgęściej zaludnionym jest okręg andriejgradzki.

Obywatele

ORL-D szybko zyskało sporą liczbę obywateli. Od 29 maja 2015 r. do 13 czerwca 2015 r. przybyło do nowo powstałego kraju 5 obywateli.

Religia

W Osteryjskiej Republice Ludowo - Demokratycznej gwarantuje się wolność sumienia i wyznania oraz swobodę działania kościołów oraz związków wyznaniowych, o ile ich działalność nie jest sprzeczna z prawem lub zasadami ustroju państwa. Obecnie w kraju nie ma żadnych związków wyznaniowych, dominuje zatem ateizm.

Miasta

Stolicą ORL-D oraz okręgu andriejgradzkiego jest miasto Andriejgrad. Jest to miasto przemysłowe, w nim znajdują się najważniejsze obiekty w państwie - siedziba Prezydenta, Izby Ludowej, Najwyższego Trybunału Sprawiedliwości.

Drugim co do wielkości miastem w państwie jest Novia - stolica okręgu novijskiego. Jest to miasto bardziej o charakterze rolniczym, jak cały okręg novijski.

Trzecim co do wielkości miastem jest położone w okręgu andriejgardzkim Siane, a czwartym Divograd znajdujący się w okręgu novijskim.

Kurortem wypoczynkowym są Vitice położone na wschodzie kraju tuż przy oceanie.

Gospodarka

Przemysł

Najważniejszą gałęzią przemysłu jest przemysł ciężki. Funkcjonują huty stali i żelaza. Rozwinięty jest także przemysł motoryzacyjny. ORL-D bogata jest także w zasoby naturalne, dlatego z powodzeniem funkcjonują kopalnie węgla kamiennego, brunatnego, soli, a także wydobywana jest ropa naftowa i gaz ziemny.. Wielkim atutem jest rozwinięty przemysł włókienniczy oraz rolno-spożywczy (produkcja cukiernicza, rynki wina, chmielu, wódki). Planowana jest nacjonalizacja przemysłu.

Rolnictwo

W rolnictwie dominującą rolę odgrywa hodowla trzody chlewnej oraz bydła mlecznego. Okręg novijski znany jest również z hodowli żyta, ziemniaków i pszenicy. Kraj produkuje również wino oraz znaną na cały kontynent osteryjską wódkę z żyta i ziemniaków rodzimej produkcji. Planowana jest kolektywizacja rolnictwa.

Komunikacja

Sieć komunikacyjna ORL-D jest doskonale rozwinięta.

W kraju jest łącznie: 1 autostrada łącząca Andriejgrad z Novią oraz 3 trasy ekspresowe: Siane - Andriejgrad, Siane - Divograd oraz Novia - Vitice. Linie kolejowe w ORL-D są zelektryfikowane i łączą głównie miasta kraju ze sobą. Mimo elektryfikacji często można spotkać parowozy ciągnące wagony po osteryjskich torach.

Kultura



Naród osteryjski tworzą ludzie prości - to robotnicy i chłopi. Kultura jednak jest bardzo rozwinięta. Osteryjczycy prócz chodzenia do kina i teatru na przedstawienia o treści socjalistycznej lubią spotykać się w domu na prywatkach, na których zawsze gości śledzik i wódeczka. Miejscem szczególnie zasłużonym dla kultury jest Bar "Apis" w Andriejgradzie, gdzie na puree z dżemem spotykają się wszyscy - od najwyższych polityków na czele z Tow. Antonescu oraz Orumowem po najprostszych robotników z andriejgradzkich hut.

Planowane jest powstanie Państwowej Akademii Politycznej, gdzie będą wykładane przedmioty zgodnie ze szczytną ideą Rewolucji 28 maja.

Media

Planowane jest powstanie państwowej telewizji.

Sport

Sport należy do najsłabiej rozwiniętych, ale w planach Towarzysza Antonescu jest rozwój tej gałęzi życia codziennego. Oczywiście zarówno w miastach, jak i wsiach można zobaczyć młodych ludzi uprawiających różne odmiany sportu, dlatego nie będzie problemu z utworzeniem drużyn.