Micropedia.png

Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Pomoc:Sprawdzanie

Z Micropedia


Więc chcesz pomóc w sprawdzaniu artykułów?

Świetnie! Ponieważ Micropedia jest projektem tworzonym przez wolontariuszy (ludzi którzy pracują nad nią bez wynagrodzenia, w swoim wolnym czasie), każda para rąk się przyda!

Dlaczego trzeba to robić?

Sprawdzanie artykułów jest szczególnie ważnym i odpowiedzialnym zajęciem. Micropedia istnieje już ponad 15 lat i zawiera ponad 3000 artykułów na przeróżne tematy związane z państwami wirtualnymi. Jak więc się na pewno domyślasz, część z nich zawiera informacje które są już od jakiegoś czasu nieaktualne. Niektóre wpisy mogą też zawierać błędy czy pomyłki, bo autorzy (nazywani też Edytorami) to najczęściej mikronauci tacy jak Ty, a nie zawodowi redaktorzy. No i oczywiście, co dość przykre, czasem zdarza się że ktoś celowo wprowadza na wiki nieprawdziwe albo bezsensowne informacje - dla żartu, czy z chęci zepsucia innym zabawy. Taką sytuację nazywamy wandalizmem.

Które artykuły sprawdzać?

Przede wszystkim pamiętaj, nic cię nie ogranicza! Za każdym razem kiedy widzisz artykuł który Twoim zdaniem wymaga poprawek, aktualizacji czy korekty, nie wahaj się ani chwili i edytuj! Jeżeli nie masz pewności jak, zajrzyj do naszego poradnika, a jeżeli po zapoznaniu się z nim nadal masz wątpliwości zajrzyj na Portal Micropedystów, do Kafejki, albo na Mikronacyjnego Discorda.