Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Real Czerwinsk

Z Micropedia
Pełna nazwa Meduza Real Czerwinsk
Barwy biało-czarne
Data założenia 14.4.2007
Stadion Real Czerwinsk Arena
Prezes Willam Young
Trener Willam Young
Liga Unijna Ekstraklasa
Sukcesy 3 x Mistrzostwo Pięciopolski 1 x Wicemistrzostwo Pięciopolski

Historia

I. Pięciopolska

14 kwietnia 2007 r w Pięciopolsce został zarejestrowany klub, który w pierwszej fazie istnienia nosił nazwę GKS Czerwińsk. Już w pierwszym sezonie VRP Ekstraklasy drużyna zdobyła mistrzostwo kraju. Popularne wtedy było powiedzenie managera drużyny- “mistrzostwo trudno zdobyć, ale jeszcze trudniej utrzymać”. I to była prawda. Zespół przegrał drugi sezon zajmując 2 miejsce. Mistrzostwo zdobył KS vgrodzki Węgiel, który w pierwszym sezonie był drugi. Podczas drugiego sezonu drużyna dwuktrotnie zmieniła nazwę. Po raz pierwszy 18 grudnia 2007 na Real Czerwinsk. Druga zmiana nazwy wiązała się z podpisaniem umowy o współpracę z największym przedsiębiorstwem w ówczesniej Pięciopolsce- Korporacją Medialną. Nastąpiło to 29 stycznia 2008r. Drużyna bardzo poważnie potraktowała przegraną w walce o tytuł. Wygrywając trzeci i czwarty sezon klub przeszedł do historii pod dwiema względami- jako pierwszy pięciopolski klub zdobywający więcej niż jedno mistrzostwo i jako najbardziej utytułowany klub w Pięciopolsce. Sielanka niekorzystnie odbiła sięna formie zawodników w piątym sezonie, w którym Real Czerwinsk zajął dopiero 4 miejsce. Po raz pierwszy i jedyny drużyna znalazła się poza podium. Niestety, ten znak nie spowodował zdobycia mistrzostwa w następnym sezonie. Klub walczył do ostatniego meczu z FC Sieną o mistrzostwo, ale przede wszystkim porażka w bezpośrednim starciu (0-3) spowodowała zajęcie drugiego miejsca w lidze. Paradoksalnie to nie drugi a ostatni sezon był złotym okresem Realu Czerwinsk. W okresie styczeń-sierpień 2009 wydatki na transfery wyniosły około 17,7 mln econs, co w porównaniu z 2008 rokiem (ok. 10 mln econs) było wzrostem o prawie 8 mln. Wartość wszystkich zawodników wyniosła około 130 mln econs. Sama wschodząca gdwiazda, 20-letni Marcin Walentynowicz był wart ponad 20 mln econs. Drużyna miała naprawdę galaktyczny skład. Gdyby przenieść ją w realia RSiT, kazdy mecz kończyłby się pogromem. Przeciwników rzecz jasna.

II. RSiT- kontynuacja tradycji.

5 lipca 2009 Real Czerwinsk dołącza do Unijnej Ekstraklasy. Głównym powodem rejestracji klubu w RSiT były decyzje polityczne podjęte przez rząd Pięciopolski czyli likwidacja kraju połączona z połączeniem z RSiT. Pierwszy sezon w nowej lidze wypadł dość przeciętnie, zespół zajął 5 miejsce, choć przez pierwszą część sezonu utrzymywał się na 3 miejscu. Jeszcze w czasie debiutanckiego sezonu doszło do transferu Nikolasa Åskebäcka, który kilka kolejek później stał się czołowym zawodnikiem drużyny, strzelając 10 bramek w 9 spotkaniach. Przed rozpoczęciem 7 sezonu manager W.Young postanowił wzmocnić się kilkoma zawodnikami, którzy mogliby zagwarantować nawiązanie walki o podium. Zakup dwóch obrońców- Alvina Sutera i Sidneya Holmquista oraz napastnika Craiga Longsworth.Transfery kosztowały zarząd klubu około 3 mln econs.


Trenerzy

14 kwiecień 2007 - Willam Young