Micropedia.png

Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Republika Ludowa Siedmiogrodu

Z Micropedia
 
Трансильванская Народная Республика
Republika Ludowa Siedmiogrodu
Flaga mini.png Godlo mini.png
Flaga Republiki Ludowej Siedmiogrodu Godło Republiki Ludowej Siedmiogrodu
Dewiza: Sława rewolucji!
Hymn: Hej, Słowianie!
KonstytucjaKonstytucja RLS
Języki urzędowerosyjski, polski
Języki używanesiedmiogrodzki, rosyjski, polski
StolicaKluż
Ustrój politycznymakłowizm
Typ państwarepublika ludowa
Głowa państwaNajwyższy Przywódca
Siergiej Makłow
Jednostka monetarnaDanar siedmiogrodzki (ћ)
Terytoria zależnePrusy Wschodnie
Kod samochodowyRLS
Teren RLS.png
Strona internetowa

Republika Ludowa Siedmiogrodu (starosied. Pэπuбликa Лudov'a Cиэdмиoгpodu, ros. Трансильванская Народная Республика) - niepodległe polskie wirtualne państwo.


Historia f-v

Za umowną datę założenia państwa siedmiogrodzkiego jest często przyjmowany rok 550, kiedy władca Zlad I połączył siedmiogrodzkie plemienia. Siedmiogród stał się katolickim państwem w roku 971, gdy Boleslav Vjelki przyjął chrzest katolicki. Rok później Siedmiogród stał się królestwem. Państwo przetrwało do roku 1711, kiedy terytorium zostało włączone do Królestwa Węgierskiego Habsburgów. Siedmiogród odzyskał niepodległość w 1907 roku jako Republika Braszowska, następnie w wyniku sytuacji politycznej w 1930 została utworzona Siedmiogrodzka Republika Rad, a w wyniku rewolucji w 1931 powstała Siedmiogrodzka Republika Ludowa.. W 1991 roku państwo zmieniło ustrój na demokratyczny i zmieniło nazwę na Republika Siedmiogrodu.

Historia wirtualna

Po rewolucji transylwańskiej 12 lipca 2010 roku państwo zmieniło nazwę na Republika Ludowa Siedmiogrodu i stało się państwem socjalistycznym.

17 maja 2014 rozpoczęła się tzw. "rewolucja majowa" zapoczątkowana przez Siergieja Makłowa, byłego przywódcę państwa oraz przez jego bojówkę "Siedmiogrodzki Ruch Ludowo-Wyzwoleńczy" podległą pod sieć międzynarodowych lewicowych bojówek LRCG. Ma ona na calu przywrócić kraj do dawnej świetności i powołać nowe, ludowe władze.

Pod koniec 2014 roku Republika Ludowa Siedmiogrodu stała się członkiem Wspólnoty Niepodległych Krajów Kontynentu Południowego.

Ustrój polityczny

Republika Ludowa Siedmiogrodu jest republiką ludową. Jak sama nazwa mówi, władza należy do ludu, która jest sprawowana poprzez swoich przedstawicieli w Radzie Państwa. Pewne uprawnienia posiada też Najwyższa Ludowa Rada Wojskowa.

Partie polityczne

Na terenie Republiki Ludowej Siedmiogrodu działa obecnie jedna partia polityczna

 • Siedmiogrodzka Partia Robotnicza

9 stycznia 2012 roku zawieszona została działalność:

 • Transylwańskiej Partii Konserwatywnej
 • Siedmiogrodzkiej Partii Liberalnej

Nieistniejące partie polityczne

 • Siedmiogrodzka Partia Wojownikow Powstańczych - partia lewicowa

Członkami partii byli Jurek Soos - prezes i założyciel partii oraz Mathio Kooselo.

 • Siedmiogrodzka Partia Słowian - partia centrolewicowa

Członkami partii byli Jurek Soos oraz Radogost Radziwil

Granice i Podział administracyjny

Do terytorium lądowego Republiki Ludowej Siedmiogrodu należą 3 główne wypsy znajdujące się w Archipelagu Wielkich Daktyli:

 • Wyspa Siedmiogrodzka
 • Ketfej (Wyspa Dwóch Głów)
 • Cayo


Republika Ludowa Siedmiogrodu dzieli się obecnie na 5 komitatów:

 • Siedmiogród
 • Muvesti
 • Ketfej
 • Cayo
 • Prusy

Terytoria należące w przeszłości do Republiki Ludowej Siedmiogrodu:

 • Genua
 • Oleraja
 • Niemcy Centralne

Administracyjna RLS.png

Marihuana w republice ludowej

Republika Ludowa Siedmiogrodu jest jedną z niewielu mikronacji, w której uprawa konopi i palenie ususzonych

Kobieta na polu konopi, południowy Siedmiogród, 1953.

kwiatostanów konopi (marihuany) jest tolerowane. Uprawa konopi i palenie suszu konopnego na terenach Siedmiogrodu zostało spopularyzowane tuż po rewolucji transylwańskiej, jednak pierwsze wzmianki o uprawie konopi na terenach dzisiejszego Siedmiogrodu pochodzą z lat 40. XX w. z historii przedinternetowej. Słynący z liberalnego podejścia do marihuany David Kovacs, prowodyr rewolucji transylwańskiej przewodniczył wielu ruchom mającym na celu oficjalne zalegalizowanie marihuany. Marihuana w Siedmiogrodzie stała się legalna dzięki ustawie 2/2010 o posiadaniu narkotyków. W treści projektu znalazło się usunięcie nałożenia limitu na posiadanie marihuany oraz haszyszu.

Sytuacja prawna odnośnie legalizacji marihuany po rewolucji majowej jest nieokreślona z powodu zniesienia dziennika ustaw z lat poprzednich. Na II posiedzeniu Rady Państwa III kadencji po rewolucji majowej poruszono temat suszu konopnego, jednakże głosowanie nad projektem ustawy wysuniętym przez Siergieja Makłowa zostało wstrzymane, więc marihuana oficjalnie nie jest legalna, ale jest tolerowana (nie przewiduje się kar za uprawę konopi czy spożywanie marihuany).

Na prowincji czy wśród młodych ludzi susz konopny często jest nazywany "wesołym tytoniem".

Linki

Aktualne Strona internetowa

Archiwalne Strona internetowa