Micropedia Roch Burget
Micropedia.png

Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Roch Burget

Z Micropedia


Camillus Plautius Scaevola
Kraj zamieszkania Tyrencja
Funkcje publiczne Konsul Republiki Tyrencji
Tytuł honorowy baron(tytuły zniesione), Ojciec Założyciel, Nobil
Znany również jako @Kamilek@, K@mos, Camillus Plautius Scaevola

Nobil Camillus Plautius Scaevola (dawniej Baron Roch Burget znany też jako @Kamilek@ oraz K@mos) - jeden z ojców Tyrencji. W Tyrencji jest od samego początku, to od niego padła idea stworzenia mikronacji. Baronem mianowany 3 sierpnia 2006 roku za "całokształt pracy zmierzającej do polepszenia sytuacji wewnątrz Królestwa Tyrencji oraz za działalnośc promocyjną na arenie międzynarodowej".

Dzierżył w swoich rękach wiele funkcji. Obecnie Konsul Republiki Tyrencji .

Polityka

Roch Burget był jednym z ostatnich aktywnych graczy Dyplomacji. Gdy powstała Tyrencja, założył partię Frakcja Królewska. Był pierwszym i ostatnim premierem Tyrencji. Był członkiem TUP-u, wicemarszałkiem parlamentu, wiceministrem Spraw Zagranicznych i posłem pierwszej kadencji. Startuje w nadchodzących wyborach parlamentarnych. W II wyborach otrzymał 1 głos i został członkiem parlamentu.

Uczestnik rozmów z Republiką Ligocji w sprawie akcesji do Tyrencji, zakończonych sukcesem 4 sierpnia 2010 i akcesją Ligocji do Republiki Tyrencji.

Kandydat do Zgromadzenia Ludowego I Kadencji. W wyborach 9 września 2010 nie otrzymał ani jednego głosu.

Jako Konsul Republiki pełnił równoległe funkcję Duxa od dnia 20 listopada 2010 roku do 28 grudnia 2010 roku.


Sport

Camillus Plautius Scaevola był właścicielem drużyny piłkarskiej Wiking Dakwat, której jednak nie szło jednak zbyt dobrze w lidze.

Obecnie właściciel drużyny piłkarskiej Consul Daquatia.


Inne

Zamieszkuje w rodowym pałacu, w stolicy Republiki Regiomontum.

Pałac Plautiuszy