Micropedia.png

Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Socjalistyczna Partia MRL

Z Micropedia

Socjalistyczna Partia Metropolitańskiej Republiki Ludowej - partia polityczna działająca na terenie Metropolitańskiej Republiki Ludowej pod przewodnictwem Komisarza Ludowego gen. Samira El-Guevary. Rozwiązana wraz z zjednoczeniem z Królestwem Nowal.

Symbol partii

Spmrl.jpg

Statut Partii

Socjalistyczna Partia Metropolitańskiej Republiki Ludowej (SP MRL) jest organizacją zrzeszającą obywateli MRL po poglądach lewicowych.

Głównymi celami działalności partii są: - reprezentowanie interesów ludu budującego MRL - stanie na straży wolności i swobód obywatelskich - pilnowanie sprawiedliwości - łączenie wysiłków narodu w budowie silnego i trwałego państwa - realizowanie założeń programowych

W szeregi partii może wstąpić każdy obywatel MRL, którego wniosek zostanie zaakceptowany.

Na czele partii stoi jej przewodniczący, który zarządza partią i tworzy jej struktury. Partia została założona i działa na podstawie konstytucji Metropolitańskiej Republiki Ludowej.

Socjalistyczna Partia MRL działa w obronie narodu MRL i konstytucji!

Historia

Do czasu ogłoszenia niepodległości była "skrzydłem" nowalskiej Partii Postępu i Socjalistów. Sama komórka wykształciła się po podziale Nowalu na staty. wtedy też założono Socjalistyczną Partię Statu Metropolis. Wtedy też w jej szeregi wstąpił obywatel Jędrzej Max. Po ogłoszeniu niepodległości partię przemianowano na Socjalistyczną Partię MRL (Metropolitańskiej Republiki Ludowej).

Działalność

Jej założeniami programowymi:

- dbanie o rozwój państwa, - niwelowanie podziałów klasowych wśród społeczeństw, - pilnowanie przestrzegania prawa na terenie MRL, - gwarantowanie swobód obywatelskich, - wspieranie działań lewicy międzymikronacyjnej, - krzewienie idei socjalistycznej wśród społeczeństwa MRL

Członkowie

Obecnie w szeregach partii znajdują się:

- Komisarz Ludowy MRL gen. Samir El-Guevara

- Zwierzchnik Sądu MRL tow. Jędrzej Max