Micropedia.png

Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

TVRP

Z Micropedia


TVRP - telewizja Pięciopolska

Telewizja Pięciopolska (TVRP) - telewizja wirtualna utworzona przez Tomasza Starożytnego i Daniela Rawińskiego w grudniu 2007 roku. Z początku na stacji trwały przygotowania, ale w końcu grudnia ojciec dyrektor TVRP T.Starożytny oddał telewizję dla Korporacji TV tworząc kanał KTV world. Po jednym wydaniu Wiadomości Daniel Rawiński wraz z Tomaszem Starożytnym utworzył korporację Maxima, do której także należała odrodzona TVRP.


Rozkład kanałów

Przy pierwszej TVRP byli dwa kanały - TVRP1 i TVRP2. W jedynce mieliby być Wiadomości, a w dwójce - rozrywka. W odrodzonej TVRP pojawił się jeszcze jeden kanał - serwis informacyjny TVRP info. Dwójka została skasowana. W końcu, w marcu 2008 roku OD (ojciec dyrektor) TVRP Tomasz Starożytny zreformował kanały w następujący sposób:

TVRP - legendarne WWWiadomości, Głos obywatela, nagrody "Najlepszy obywatel VRP" i Cytaty miesiąca

TVRP+ - sport, humor, muzyka, filmy i inna rozrywka.

TVRP info słynęła z legendarnych WWWiadomości, z jedynego programu kanału. Po reformie kanałów WWWiadomości przenieśli się na TVRP.

Linki zewnętrzne