Micropedia.png

Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Thorycja

Z Micropedia
Torycja
Torycja.gif Herbbyfalow2sj0mt7.png
Stolica Atria
Burmistrz Aleksander Szadurski
Położenie Południe Tyrencji

Historia

Atria

Najwcześniejsze notatki o Atrii pochodzą jeszcze z XV wieku (wtedy otóż Atria uzyskała prawa miejskie). Jest to jedno ze starszych miast w Tyrencji. Z początku bardzo bogaty region zamieszkały przez Wikingów. Jednak sama Torycja nie była bardzo bogata w surowce. Bogactwo jej pochodziło natomiast z rabunków na sąsiednie Hrabstwa. W średniowieczu Torycja była jednym wielkim fortem, ze względu na otaczające je góry oraz morze. Herb miasta (Ukoronowany orzeł i łódź) oznacza ważny punkt w dorobku Kultury Torycji. Było to miasto wręcz Królewskie, a ludzie w nim żyjący chlubili sobie jego moc. Torycja nigdy nie miała Króla, najważniejszą postacią w tamtejszym państwie odgrywał Książe. Herb Grody Torycji oznacza pracowitość, dążenie do celu, bycie gotowym do boju w każdej chwili oraz aspekty prowadzenia.

Wikingowie stawali się bogaci w dosyć szybkim czasie. Wartość pieniądza w kraju malała, to też agresja do sąsiednich regionów spadała równolegle. Z czasem zamieszkujący ją ludzie (Wikingowie) zaprzestali grabieży, zaczęli natomiast inwestować na lądzie jak i na morzu. Rozbudowali miasto do Twierdzy (niezdobytej w tamtych czasach), zbudowali Tartak, Browar oraz Stocznię. Stocznia Odyna Której główne zakłady, doki, piece odlewowe i 90% zaplecza techniczno-gospodarczego znajduje się nieopodal miasta Atria u wybrzeża morza Tyreńskiego

Stare miasto.jpg

Stocznia Odyna

Stocznia Odyńska założona przez Ród Skrzetuskich była drugą powstałą na archipelagu stocznią i na początku specjalizowała się w produkcji typowych Wikińskich łodzi Drakkarów i Knorrów.

W czasach, gdy wikingowie zmuszeni zostali do porzucenia barbarzyństwa i osiedlenia się na wyspie stocznia straciła swe znaczenie i wyspecjalizowała się w produkcji kutrów rybackich i małych okrętów handlowych.

W późnym średniowieczu, Stocznia (która była tylko portem) została na ten tytuł rozbudowana. Zaczęto budować w niej okręty innego typu. Na początku były to Fluity, Fluity Kupieckie, oraz wczesne okręty wojenne. Z biegiem czasu wypływały już Karawele oraz Karaki. Jednakże port doceniono w czasach pięknych Liniowców czy też Galeonów. Statki te zaczęto doceniać szczególnie po ich sukcesach. Były to między innymi Bitwa o Sycylię, atak na Plymouth czy też oblężenie Toledo. W późniejszych czasach odegrały ważną rolę w kolonizacji Nowego Świata.

Bitwa1.jpg Bitwa2.jpg

Dzisiaj Rada Miejska przeprowadza dyskusje na temat robudowy portu do wielkości Stoczni.

Browary i Bimbrownia „ATRIAŃSKIE”

Założony przez „emerytowanych” wikingów browar zyskiwał niesamowitą popularność. Ludzie z całej wyspy jeździli aby posmakować dotąd nieznanego trunku. Dzięki temu, Atria zaczęła rozwijać się. Było to zasługą osiedlających się tutaj ludzi którzy chcieli być przy „magicznej wodzie – nonstop”. Jest to pierwszy browar i bimbrownia wyspecjalizowana w produkcji kilku rodzajów tradycyjnego Tyrenckiego trunku. Siedziba administracyjna i same właściwe zakłady produkcyjne znajdują się na skraju miasta Atria. Piwa robione są z najwyższej jakości chmielu hodowanego w Tyrencji. Prócz Piwa produkuje się również wódki i wina. Rozbudowa Browaru przed kilkoma miesiącami zwiększyła produkcyjność firmy. Zakłady są wstanie wytworzyć około 120 butelek piwa na jednego mieszkania w ciągu roku 24 butelek wódki oraz 62 butelki wina. Do warzenia alkoholi wykorzystuję nadal tradycyjne sposoby destylacji i fermentacji.

Browar1.gif Browar2.jpg Browar3.jpg Browar4.jpg

Linki zewnętrzne