Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Cesarstwo Valhalli

Z Micropedia
(Przekierowano z Valhalla)

Valhalla - istniejące od 7 października 2006 r. wirtualne państwo. Pierwszy Mistrz V-Świata w piłce nożnej.

Valhalla
Liczba mieszkańców nieznana (sierpień 2008)
Pełna nazwa: Cesarstwo Valhalli
Języki urzędowe polski
Stolica Ahara
Ustrój polityczny monarchia
Głowa państwa
Cesarz Krzysztof Janusz Kowalczykowski
Selekcjoner Reprezentacji Piłkarskiej
brak
Religia państwowa brak
Uzyskanie niepodległości
7 października 2006
Waluta 1 Marka Valhallijska (mv)
Hymn państwowy Marsz Radetzkyego
Kod samochodowy VAL

Podział administracyjny

Obszar kraju podzielony jest na Aharę, Stolicę Cesarstwa oraz dwie marchie: Starą i Wielką:

Streszczenie historii

Cesarstwo Valhalli powstało we wrześniu 2006 roku jako miejsce w którym schronić się mogli ludzie rozczarowani aktualną sytuacją w Sarmacji i Wandystanie. Kaizerem wybrany został Robert Czekański, który - przyjąwszy imię Fryderyka I - funkcję pełnił do czasu wydarzeń Wandejskiego Czerwca. 11 czerwca 2007 roku ówczesny Kaizer wysłał na Listę Dyskusyjną Cesarstwa Valhalli list, w którym można było m.in. wyczytać: "Podjąłem decyzję, iż zgłoszę swoją kandydaturę w elekcji nowego Księcia Rzeczpospolitej Sarmackiej, gdy tylko nastanie czas kandydatur zgłaszania." Zaowocowało to ożywioną dyskusją o wydźwięku negatywnym. 12 czerwca 2007 roku o godzinie 12:34 Fryderyk I przedstawił swoją wizję nowego superpaństwa którego miałby być władcą. Superpaństwa wobec którego Cesarstwo Valhalli miałoby się stać krajem podrzędnym, którego prawo ustanawiane przez parlament stałoby wyżej nad prawem państwowym Cesarstwa, na rzecz władcy którego Cesarstwo miałoby się zrzec przywileju nadawania tytułów arystokratycznych, na rzecz którego Cesarstwo miałoby zrzec się prowadzenia polityki zagranicznej i finansowej, oraz którego system gospodarczy Cesarstwo miałoby przyjąć bez zachowania kontroli nad nim. Dyskusja znów rozgorzała i można było się domyślić, że nie zakończy się consensusem. 12 czerwca 2007 roku o godzinie 23:17 Fryderyk I świadomy nieuchronnie zbliżającego się końca postanowił wycofać swoją kandydaturę w sarmackiej Wolnej Elekcji i poprosił o wybaczenie oraz nowy kredyt zaufania. Nie otrzymał go i będąc świadomym, że w przeciągu kilku godzin rozpocznie się głosowanie nad jego odwołaniem sam o 23:45 abdykował. Zgromadzenie Elektorskie w dniu 15 czerwca 2007 roku obrało Krzysztofa Janusza Kowalczykowskiego nowym władcą Cesarstwa Valhalli.

Kataklizm

Nowy władca rozpoczął porządki w państwie i ogłosił rozpoczęcie wyprawy badawczej mającej na celu przybliżyć Valhallijczykom ich kraj. 28 lipca 2007 roku wyprawa dotarła do miejsca oznaczonego na starych mapach jako Ragnarok. W tym miejscu opowieść urywa się by wznowić się 1 sierpnia 2008 roku komunikatem o kataklizmie, który nawiedził Cesarstwo. Komunikat o kataklizmie

Stan aktualny

Wszyscy mieszkańcy znajdują się w tej chwili na małej wyspie o nazwie Ahara, którą Cesarz Krzysztof Janusz ustanowił nową stolicą. Po dotarciu pomocy humanitarnej z polskich państw wirtualnych Cesarstwo rozpocznie jej rozbudowę, a w odpowiednim momencie rozpocznie walkę z dziwnym najeźdźcą by odzyskać utracone tereny.

Ustrój

Ustrój Cesarstwa Valhalli to monarchia. Z powodu kataklizmu całością władzy dysponuje Cesarz.

Mapa państwa

Symbole narodowe

Symbole narodowe Cesarstwa Valhalli to:

  • Godło Cesarstwa Valhalli - wizerunek Gryfa czarnego w koronie z czerwonymi pazurami, koroną i językiem w złotym polu
  • Flaga Cesarstwa Valhalli - prostokąt, trójdzielny w poziomie, w stosunku 1:1:1, w barwach Cesarstwa Valhalli, którego stosunek długości do szerokości wynosi 8:5. Flaga zawiera godło Cesarstwa, otoczone czerwoną obwolutą, położone pośrodku lewej części flagi
  • Barwy narodowe to czarny, złoty i biały
  • Hymn Valhalli - Marsz Radetzkyego

Święta Narodowe

  • 19 września - Urodziny Cesarza
  • 7 października - Dzień Niepodległości

Linki