Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Władysław von Vincis

Z Micropedia
Władysław von Vincis - obywatel Księstwa Sarmacji , urodzony 24 maja 2013 roku w Srebrnym Rogu
Obecnie mieszka w : Almera Królestwo Baridasu
Obywatelstwo: Uzyskane 31 maja 2013 roku Postanowienie o wydaniu obywatelstwa

BIBLIOGRAFIA:


Niedawno dołączyłem do Sarmacji. Zaczęło się zwyczajnie. Przeglądałem artykuły na faktopedii i natknąłem się na informację: "Największa w Polsce mikronacja to królestwo Dreamlandu". Zdziwiłem się i moja pierwsza myśl, to była myśl "Co to mikronacja?". Potem zacząłem się zastanawiać "Dreamland? Co to w ogóle jest?!". Jak zapewne się domyślacie, poszedłem do mojego wujka Google i spytałem się go, co to jest mikronacja. Wujek Google odesłał mnie do cioci Wikipedii która mi opowiedziała co to jest mikronacja. Po rozmowie z ciocią, wróciłem do wujka i spytałem się go co to jest Dreamland. Przeszedłem na stronę Dreamlandu, lecz mi się ona niezbyt spodobała. Po prostu nie mój klimat. Po raz trzeci zawróciłem wujkowi głowę, pytaniem o największe polskie mikronacje. Odesłało mnie do Księstwa Sarmacji. Tamże własnie zacząłem tam swoją przygodę w mikronacjach. Zarejestrowałem się. Przeczytałem większość artykułów na forum, by być zgodnie z informacjami, i napisałem do dwóch osób PW (Karolina i Ivette). Owe osoby podały mi swoje GG i na tymże komunikatorze wyjaśniły mi ogólne zasady życia w Sarmacji. Zachęcony przez Karolinę, wszedłem na IRC'a. Poznałem tam mniej więcej kilku ludzi, m.i.n. Kwaziego który proponował mi dołączyć do Teutonii. Tak ją wychwalał że dołączyłem. I powiem wam szczerze, Kwazi nie mylił się w swoich sądach - Teutonia to najlepsza prowincja w Sarmacji! Karolina mi powiedziała, że żeby dostać obywatelstwo Teutońskie, trzeba mieć najpierw obywatelstwo Sarmackie, więc zacząłem się udzielać. W tymże samym dniu, o godzinie 21 odbyło się przyjęcie i nadania z okazji 11-lecia Sarmacji. Poznałem na nim wiele osób. Później, poznałem moich dwóch najlepszych przyjaciół - Mir i Markusa. Doradzili mi oni wiele, ale to wiele dobrych rzeczy. Potem sam Jack von Horn skomentował moje powitanie w Sarmacji, proponując dołączenie do wojska. Zgłosiłem podanie, i po oczekiwaniu, zostałem przyjęty w szeregi uczniów unitarki. Mam nadzieję że już niedługo zostanę szeregowym! Poznałem także Tytusa Aureliusza, który na początku służył mi radą w zakresie wojska, lecz potem jak się poznaliśmy nieco bardziej, zaprzyjaźniliśmy się ze sobą i weszliśmy w układ - jaki to może za miesiąc powiem. Wczoraj zgłosiłem podanie na obywatela, i ku mojej radości wiele osób to podanie poparło! Dzisiaj planuję dołączyć do partii SAI, a także planuje wiele innych rzeczy, bardziej i mniej ambitnych.

Fragment pamiętnika Władysława von Vincisa.

Później Władysław von Vincis dostał w końcu upragnione obywatelstwo! Jednak w wyniku kłótni zostawił Teutonię własnemu losowi i  kandydował do Baridasu. Przyjęto go tam. Wówczas pan von Vincis wpadł na pomysł założenia Królewskiej Gwardii Baridasu. Dzisiaj obywatele Kraju Korony debatują nad ustawą Gwardii. Tydzień później w końcu wypuszczono go ze Srebrnego Rogu, który wówczas był w słabym stanie - nie było jedzenia, mieszkańcy głodowali. Burmistrz tam był słaby.