Micropedia Winnica
Micropedia.png

Nowa Micropedia jest jeszcze w fazie beta. W razie problemów, napisz maila na pomoc@wiki.mikronacje.info albo zgłoś go na kanale na Mikronacyjnym Discordzie!

Winnica

Z Micropedia

Winnica - miasto położone na wyspie MARKSA. Wyspa jest oddalona o około 100 rzutów beretów od stolicy Mandragoratu Wandystanu - Genosse-Wanda-Stadt - oraz 150 rzutów beretem od Precelkhandy.

Winnica jest miastem turystyczno-uzdrowiskowym. Do wypoczynku skłania turystów odległość od zaludnionych miast, cisza, spokój, tubylcy, lecznicze opary z winnych strumyków. Już pierwsi mieszkańcy tych terenów wierzyli w leczniczą moc soku z winogron. Obecnie miasto posiada kompleks winnic produkujące najlepsze wino świata "GWIAZDECZKA".

Spacerując po Winnicy można zwiedzić podziemia winnic - degustacja win - prezentacja produkcji wina, smakowanie winogron. W mieście można również udać się do Muzeum Wina.

Miasto jest całkowicie ekologiczne. Poruszanie się po mieście jest dozwolone jedynie takimi środkami lokomocji, które wykorzystują prace mięśni ludzkich; spowodowane jest to dbałością o jak najlepsze warunki dla Winnickiego Winogrona. Miasto dla turystów uruchomiło specjalną komunikację rowerową.